JanuszZiomek

Sprężarki w ciagnikach New Holland TDD

Polecane posty

kobra89    71

Tak, nie mysl ze latwo zdejniesz ten pasek. Przed nim jeszcze idzie jeden od alternatora bodajrze:D, I Austryjackiej nie wylaczysz a polska sobie bierzesz i rozlanczasz. A tak szczerze to po co komu sprezara z kosmiczna wydajnoscia.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowi mam problem ze sprężarką w moim td80 cieknie jak jest włączona z pod koła napędzającego , czy miał już ktoś taki problem może u siebie, serwisu nie chcę wzywać bo za sam przyjazd zgarną 150zł , myślę że to uszczelniacz ale nie bardzo wiem jak koło napędzające zdjąć , do dam że jest to sprężarka chyba polska bo można ją wyłączyć i włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

pod tym kołem najprawdopodobniej jest uszzelniacz, u mnie też zaczyna coś tam wilgotne się robić ale do wycieku jeszcze daleko, koło ściągniesz bez problemu, gorzej będzie później dostać się do tego uszczelniacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i prawdopodobnie ten uszczelniacz jest nie szczelny , muszę sobie sprężarkę odkręcić od ciągnika i jakoś się za to zabrać ,wiosna się zbliża trzeba to zrobić bo jazda bez sprężarki z przyczepami jest po moich terenach nie bardzo bezpieczna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie jest w miarę płasko ale bez hamulców w przynajmniej jednej przyczepie nie ruszam się z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

Koledzy pytanko do sprężarki. Dziś chciałem za jej pomocą napompować koło i się okazało ze nic nie idzie. Czy coś trzeba przełączyć żeby pompowało ?

 

Już wszystko jasne :P przypadkiem nacisnąłem na hamulec i dzięki temu przełączyło się, tylko najpierw trzeba przykręcić waz a później parę razy nacisnąć na pedał .

Pozdrawiam :)

Edytowano przez pablo18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie wielka prośba . Kupiłem TL 100 z układem pneumatycznym z Pol Agra Płońsk zbudowanym w oparciu o sprężarkę FOS Łodź 601 17 975. Jest to sprężarka z załącznym sprzęgłem. Ciągnik kupiłem z uszkodzonym tym elementem a co za tym idzie pozakładane były inne paski. Kompletne sprzęgło kupiłem nowe i tu moja prośba - potrzebna jest fotka silnika z obu stron jak powinny iść paski (i jakie to paski) w w/w modelu z tą sprężarką. Chodzi mi o wszystkie paski - tj. klimy, alternatora, sprężarki, itd... Dzwoniłem do Pol Agry Płońsk to nie mają żadnej dokumentacji jak to było montowane - samo to świadczy o jakości montażu tych układów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reazer    1

Podpowie ktos jak zaloxyc pasek do sprezarki w td5050 bo stary pekl. Nie ma miejsca tam wogole;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

Witam dla tych  co  chcą  wyłączyć sprężarkę w pracach polowych,we wszelkich ciągnikach zachodnich.Udajemy się  do tokarza i wytaczamy sobie  nowe koło pasowe tylko na łożysku   tzw.wolne koło ,  jak chcemy  żeby sprężarka pracowała   ,to na zgaszonym silniku  wkręcamy w kole dwie śrubki i sprężarka jest sprzęgnięta  z piastą.

Kosztowało mnie to 200zł bo moje koło było wielorowkowe 8pk.takie  koła są na olx do ursusa  3p,bo tam sprężarka pompuje cały czas i często siada więc ludzie  zaczęli kombinować i efekt          koło tzw.wolne.

może komuś się przyda ta  informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Podpowie ktos jak zaloxyc pasek do sprezarki w td5050 bo stary pekl. Nie ma miejsca tam wogole;/

A ktoś może podać jaki to powinien być pasek? Ze starego niestety nic nie zostało.

Sprężarka chyba angielska. Żeby założyć pasek, to trzeba rozkręcić koło pasowe kompresora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj