Polecane posty

Jakub5080    3

Mam zamiar wybudować garaż, ale nie wiem jak to jest z przepisami bo stare budynki stoją przy samej granicy, a teraz to chyba już nie można postawić budynku na granicy, a sąsiedztwo nie należy do najlepszych. Proszę o waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

bedziesz mial wiele problemow, wiem bo sam teraz przez to przechodze... mieszkam przy drodze powiatowej i od drogi powiatowej budynek najlblizej moze stac 8,15 m i to bez drzwi tylko sama sciana... masa pozwolen planow to jakas masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

mpze troche nie w temacie ale mam troche podobne pytanie a co jesli jest pustka i na planach dalej jest naniesione ze stoi tam budynek gospodarczy a defakto sa tam fragmenty muru czu mozna odbudowac o takich samych gabarytach budynek dez zadnych planow itd

 

mpze troche nie w temacie ale mam troche podobne pytanie a co jesli jest pustka i na planach dalej jest naniesione ze stoi tam budynek gospodarczy a defakto sa tam fragmenty muru czu mozna odbudowac o takich samych gabarytach budynek dez zadnych planow itd


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zrób sobie taki z płyt ogrodzeniowych i w razie "W" to powiesz że element ogrodzenia :) Ja mam tak szope zrobioną :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Jakub5080 Jak sąsiad się zgodzi to możesz na granicy postawić i będzie ok a jak się nie zgodzi to chyba 3 metry od granicy działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

@Mariusz jeżeli na planach masz naniesiony budynek, którego w rzeczywistości nie ma, zgłaszasz do powiatu remont rzeczonego obiektu, nie ujawniając stanu faktycznego. Jeżeli po miesiącu nie dostaniesz odmowy, zaczynasz odbudowę. Ważne by budynek wyremontowany :D miał takie same granice jak poprzedni.

@Jakub odległość od granicy to 4 metry. Jest jeden myk, zgłaszasz budowę wiaty o powierzchni 35m2 (działka siedliskowa w gosp. rol.), która po określonym czasie przerabiasz na garaż. Słowo garaż w podaniu, nie może wystąpić , bo będziesz musiał przejść całą procedurę z pozwoleniem budowlanym, nawet jeżeli będziesz chciał postawić zwykłego blaszaka. Przy blaszanej wiacie o ww. powierzchni tylko zgłoszenie.

Edytowano przez agromatik
  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

Jeśli chodzi o pozwolenia na budowę, to warto poczekać do 1 lipca. Zmieniają się przepisy, i wszystko będzie ułatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wiatę można postawić do 25m2 nawet w granicy, tylko nie może mieć tam ściany. Rolnik może wybudować budynek gospodarczy do 35m2 na zgłoszenie. Widziałem jak zgłaszali po kilka takich, bo mogą stać jeden przy drugim, z tym że muszą być niezależne konstrukcyjnie ( rozbierasz jeden, a drugi się nie zawali). Wtedy trzeba zachować odległości: 3 metry od granicy ściana bez otworów i 4 metry z otworami (drzwi, okna). Nie ma czegoś takiego jak zgada sąsiadów od 2003 roku. Na nowe prawo nie napalałbym się bo utknęło w sejmie już w 2009 roku. Cóż, są sprawy ważne i ważniejsze...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MARAKAM
      Witam mó problem przedstawia się nastepująca na częścią mojej działki przebiega LINIA ENERGETYCZNA cztery lub 5 przewodów do domu sąsiada a tam mam wolna przestrzeń i chciałbym postawić tam garaż bo powoli nie mam gdzie trzymać maszyn, a bardzo nie lubię trzymać ich na dworzu i teraz moje pytanie czy próbować budować, chciałby zrobić to na zgłoszenie, a dokładniej na dwa zgłoszenia. Lub pobudować garaż z płyt betonowych takich od płota. Czy jest coś takiego możliwe i czy ktoś próbował. Jakie mausza być minimalne odległości od przewodów.
    • Przez jarekvip99
      Mam w planach wybudowac garaz o powierzchni okolo 200 metrow kwadratowych w ksztalcie litery L z dachem jednospadowym. szerokosc garazu to 8 metrow i stad moje pytanie czy wytrzyma dach obciazenie sniegu? sciany pustak zuzlowy gdyz nie trzeba go obrzucac na poczatku ani nic i lepiej dac calego czy np 3/4 by wystarczylo? dach pewnie drzewo co metr krokwia potem laty i blacha trapezowa. a moze mozna z czegos taniej zrobic dach? blacha raczej by zostala ale np stal zamiast drzewa i co ile by bylo trzeba zrobic? w halach stalowych robia co 4 metry minimum nawet i do 6 metrow. ale czy stal nie drozsza niz drzewo? bylem zainteresowany tez hala stalowa ale najlepiej aby zgralo sie wszystko z moimi starymi budanki i jakos wygladalo wszystko razem to musi byc buden w ksztalcie litery L.
    • Przez supertraktor1
      Jaki jest koszt budowy garażu murowanego o wymiarach 10mx8m na maszyny rolnicze
    • Przez Camel7771
      Witam. Chciałbym dobudować wiatę do garażu o wymiarach 7m x 9 m. i mam pytanie co z planem? Jak to załatwić jak najtańszym kosztem? Trzeba cały plan na taki budynek robić czy są jakieś obejścia że wyjdzie to taniej? bo to w sumie tylko dwie ściany i dach. Proszę o poradę jeśli jest ktoś w temacie. Pozdrawiam.
    • Przez rolnik115
      Witam tak jak w tytule mam zamiar przeprowadzić 3fazy do garażu. Skrzynkę mam na oborze odległość do garażu do skrzynki ok 10-15m. I teraz moje pytanie jaki dać przekrój kabla? Czy dać to w rurkach? W garażu będzie podłączona spawarka 400a i sprężarka.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj