kris14

Lutownica transformatorowa

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zasadzie to ma ona same wady: duży ciężar, szybkie zużywanie się grotów, zbyt duża temperatura grotu i brak jej regulacji, zbyt mała masa grotu, która uniemożliwia lutowanie elementów o większej masie.

A jej jedyną zaletą jest szybkie nagrzewanie. I nic więcej. Co do stygnięcia to pracę planuję tak, żeby po lutowaniu zrobić coś jeszcze, więc ten problem mnie nie dotyczy. Zresztą liczę za godzinę, więc 15 min. czekania to mój zysk. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzk    2

Ja zaś posiadam 3 lutownicę, jedną wielką kolbę chyba z 500W - używam raz na parę lat do grubszych rzeczy, transformatorówkę z biedronki chyba 100W -służy by po prostu złączyć ze sobą 2 kable i nic więcej (mogła by mieć większą moc bo na zewnątrz czasami nie daje rady) oraz niezniszczalną rosyjską oporową kupioną niegdyś na targu (nawet nie wiem jaka moc bo już zatarte), którą to posiada oryginalny grot mimo bardzo zaawansowanego wieku a swoje już przeszła :rolleyes:.

Jeżeli ktoś chce mieć tylko jedną to polecam właśnie oporową bo małe ryzyko, że coś się przypadkiem upali a jak ktoś nie lutuje codziennie to i poczekać można aż się nagrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

transformatorówkę z biedronki chyba 100W -służy by po prostu złączyć ze sobą 2 kable i nic więcej (mogła by mieć większą moc bo na zewnątrz czasami nie daje rady)

Jeszcze jedno zdanie na temat mocy lutownicy transformatorowej. Otóż może mieć ona nawet 1000W, a i tak nie pozwoli zlutować elementu o większej masie. Wynika to z małej masy grotu i jego bezwładności. Dlatego taka lutownica nie nadaje się do lutowania większych elementów. Jeżeli już ktoś zechce ją kupić to 75W w zupełności wystarczy. A jeżeli nie da się nią czegoś zlutować to znaczy, że należy użyć oporowej. Wynika to ze specyfiki lutownicy transformatorowej i nikt tego nie przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj