Polecane posty

1rajdzik    15

witam. od ponad roku posiadam fergusona 3120 dynashift z 95 roku. jestem ciekawy jak spisują sie te ciągniki u innych właścicieli... i czy znacie sie w szczegółach jego użytkowania...bo nigdzie nie mogę znależć dokładnych danych na ten temat...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Znajomy chce zastąpić U- 914 jakimś ciągnikiem z mocniejszym podnośnikiem  i silnikiem, myśli o Massey'ach typu 3080-3090-3115 w cenie ok. 40-45 tys., czy warto takie coś kupić? W 914 gną sie mu dzwignie dolne -ramiona- z podnośnika:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

chyba raczej nikt na AF nie posiada identyczengo ciągnika jak ja. Ale cóż - to mało ważne. Rozwijam temat ponieważ chciałbym się dowiedzieć co się może dziać w ciągniku jeżeli po pewnym czasie pracy zacina się układ kierowniczy na niskich obrotach silnika. Niby da się skręcać ale bardzoi ciężko. Zaznaczam że poziom oleju jest prawidłowy i nigdzie nie cieknie. Co może być przyczyną - główna pompa hydrauliczna czy orbitrol ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

poczytaj ppr forum o masseyach.tam jest duzo takich przypadków opisanych...raczej nie ciekawie to wyglada...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

tak wiem silniki i skrzynie mamy identyczne, Twój posiada nową kabinę :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
chyba raczej nikt na AF nie posiada identyczengo ciągnika jak ja. Ale cóż - to mało ważne. Rozwijam temat ponieważ chciałbym się dowiedzieć co się może dziać w ciągniku jeżeli po pewnym czasie pracy zacina się układ kierowniczy na niskich obrotach silnika. Niby da się skręcać ale bardzoi ciężko. Zaznaczam że poziom oleju jest prawidłowy i nigdzie nie cieknie. Co może być przyczyną - główna pompa hydrauliczna czy orbitrol ?

 

 

 

wiesz?

ja sądzę że to jest orbitol.

dlaczego?

w innym ciągniku miałem i mam podobny problem bo też padł orbitol

a objawy są podobne na niskich obrotach ciężko się kręciło kierownicą.

trzeba wymienić i tyle

koszt chyba ok 1,5tyś zł?

ale nie wiem na 100%

u mnie jeszcze bywa tak ze jak skręcę do końca to powinna kierownica się zablokować a ona powoli się kręci mimo że koła stoją bo już je ograniczniki trzymają.

powodzonka przy zmianie orbitolka ;)

masz może instrukcje obsługi albo jakąś książkę na temat MF?? tych z 31.. i 36...

bo ja mam 3645 i chciałbym poczytać trochę o nic...

pozdro

Krzycho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mój główny chirurg od ciągników stwierdził że nic innego tylko pompa hydruliczna, a więc zamówiliśmy wraz filtrem o podwójnym wydatku, kosztowało nas równe 2 tysiączki brutto z przesyłką... (sama pompa u korbanka 2250 netto ;) )

 

teraz to jednym paluszkiem kręcę a i podnośnik lepiej działa bo szybciej dźwiga :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rav104    0

miałem takiego masseya powiem tak nigdy ale to nigdy nie pozwole aby do mojego gospodarstwa trafił jaki kolwiek massey ferguson a w szczególności z serii 31xx , 30xx i 36xx. użytkowałem go ok 6 miesięcy dałem 45tyś i włożyłem ok 30tyś oczywiście za używane części! bo tak pewnie bym włożył 60tyś


Mam 17 lat, interesuje się motoryzacją i rolnictwem. Jestem uczniem II klasy Technikum Rolniczego. Zapraszam do oglądania mojej galerii, spróbuję odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@rav104 to chyba trafiles na jakiegos bardz felernego ferdka. rozejrzyj sie to zobaczysz ile takich ciagnikow jezdzi po polskich polach i jakos sie ich nie pozbywaja. wazne zeby co jakis czas wymieniac oleje i filtry w skrzyni i silniku no i najewazniejsza rzecza jest zeby nie dorzynac tak skrzyni bo to przeciez nie ursus zeby biegi wchodzily bez sprzegla :) no a tak po za tym to ja sam sie czaje na jakiegos ferdka najlepiej 3125 albo 3645 lub 3655 no i najwazniejsze zeby mial skrzynie dynashift. no ale do tego kupna jeczsze troche czasu minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj