case-jxu-95

Nowy Case Farmall a

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marques    27

Nareszcie nasz Farmall znowu może pracować, wrócił po kilku miesiącach diagnozowania, wymiany połowy części w skrzyni biegów, sprzęgła. Wymieniona została cała przekładnia z zwolnicami i podnośnikiem cały komplet- pół traktora, bardzo mnie to ucieszyło!!! I nareszcie cisza w maszynie, brak dziwnych dźwięków w czasie jazdy i postoju, no i niespodzianka rewers przełącza się tak lekko, że nie możemy się przyzwyczaić, prawie elektrohydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

oglądałem wczoraj nowego farmalla A z licznikiem wzmocnionym podnośnikiem itd. to powiem wam że no zmiany na bardzo duży plus. W środku o wiele przestrzenniej jest niż w jx. szkoda że tylko te gniazda hydrauliki nadal najtańsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Nie gniazda hydrauliki są słabym punktem FARMALLA A, są to bardzo delikatne ciągniki do prac pomocniczych, nie za duży opryskiwacz- oczywiście ciągany, transport lekko załadowanej przyczepy i to wszystko.

Przekładnia wewnątrz zbudowana jest z tak delikatnych elementów jak w T4, na dłuższą metę to czarno widzę kondycję mojego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co to jest czym to sie różni od zwykłego farmalla, jakieś info o tym ciągniku? czy może ogołocony przez dealera aby tylko cenę zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Podobno wersja lepiej wyposażona w standardzie, ale pytam się tutaj o opinie bo może byłbym zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sądząc po cenie to okrojona raczej, wąskie koła, z tego co widzę brak zewnętrznej regulacji podnośnika, okrojony podnosnik, pewnie kierownica na jeden siłownik, po zaczepach wnioskuję że przeznaczony na inny rynek jak Polska, więc zapewne blokada i przedni napęd zaączany mechnicznie i skrzynia pewnie 30 i rewers mechaniczny.

 

moim zdaniem lepioej dołożyć kilka z łotych i kupić ciągnik z rewersem hydraulicznym, mocniejszym podnosnikiem, na szybkiej skrzyni i z załączaniem napędu i blokade elektrohydraulicznie

 

tak patrzę po ogłoszeniach na olx z tym ciągnikiem i ilości ogłoszeń wystawionych na ten jeden ciągnik przez jednego dealera to mam wrażenie że strasznie im zależy żeby się go pozbyć jak najszybciej

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Na pewno to nie jest lepiej wyposażona wersja, ma tylko dwie lampy robocze na tył i podstawowy fotel, nie widać ze zdjęć czy ma klimę. Cena jest może atrakcyjna pod warunkiem, że ma klimatyzację, bo dołożyć ją to kosmos cenowy.  Jeśli traktor ma pracować jako pomocniczy w gospodarstwie to praca nim może być przyjemna, ale jako głównego konia pociągowego to odradzam, chyba że ma inną skrzynię i zwolnice niż maszyna z 2013 którą użytkuje tylko do oprysku ciąganym opryskiwaczem 2 tys. l i rozsiew max 1000kg nawozu i trochę lekkich prac transportowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale to i tak jest strona stworzona przez dealera a nie przez case więc utwierdzam sie w przekonaniu że to goly farmall a okrojony z czego można tylko było i dodana naklejka z jakże fajną nazwą easytrac4x4, i z tego co widze to chyba raczej jedą sztukę takiego mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

chciałbym dowiedzieć się wicej opinii na temat Farmalla 95A. jak to jest z tymi zwolennicami? czy jest awaryjny? jakie spalanie? pracował by na 20 ha jako ciągnik główny z ładowaczem. czy może lepiej wybrać proxime 100? prosił bym o podpowiedz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Mam CASE JX to to samo farmalla 95A tylko nowszy wszystko OK z zwolnicami ale jak kupowałem drugi to kupiłem PROXIME 90 bo części do zetora są dużo tańsze niż do CASA i to przemawiało za zetorem a wybór należy do ciebie ja bym ci polecił ZETORA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

a jak z komfortem pracy? właśnie cena części przemawia za zetorem ale nie wiem jak to wygląda jeżeli chodzi o spalanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Ciągniki do 100 KM z grupy CNH są jakościowo na poziomie Farmtracka czy Ursusa tylko kosztują dużo ze względu na markę.

A Zetory z ostatnich lat często mają różne drobne awarie i niedociągnięcia.

Ja bym na twoim miejscu kupił coś z Farmtracka lub Ursusa.

Nie miałem do czynienia z ciągnikami na podzespołach HEMA jak w Ursusach serii H ale te na Carraro są w porządku.

W końcu Farmtracki na tych podzespołach śmigają tyle lat i nie ma z nimi jakiś problemów.

 

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczek   
Gość zaczek

u nas we wsi ma takiego to mu w pługach bardzo dużo pali :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczek   
Gość zaczek

no tak ten farmall

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas we wsi ma takiego to mu w pługach bardzo dużo pali :/

 

dużo to ile? z jakim pługiem i na jakiej ziemi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Do lukaszc5 daj sobie spokoj z ursusem na tym forum czytalem ze chlop ktorys tydzien czeka za czesciami do rewersu a filtry tez inne daja bo orginalne cizko dostac.. mysla o afryce a polske zanieduja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj