Skocz do zawartości
Agrotron155

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
murtek    122

Jeśli używanego Claasa to tylko minimum po 90 r. prod. Na starsze trudno wyrobić z częściami (z resztą trudno dostępnymi). Tych nowszych kombajnów nie ma co porównywać z Bizonami...

filip94lemken

Mój kuzyn ma takowego NH na hydrostacie (kosił już jeden sezon) i jak na razie bardzo zachwala (jedyna wada wg niego to spalanieeee)

Agrotron155    23

Ponawiam temat w gre wchodzą: 3 kombajny Claas Avero 240, Deutz-Fahr 5485 ht oraz New Holland tc 5050. Chcialbym wiedziec jak się sprawują, ile kosztują, jak jest z awaryjnością i ktory z nich bedzie najlepszy. Z góry dziękuję:)

Nikita_Bennet    100
Dzięki za odpowiedź choć nie widzę w niej żadnych konkretów. Mówisz o koledze, a z tego wynika, że sam tego kombajnu nie eksploatujesz i nie za bardzo chce mi się wierzyć, by stara maszyna bez wkładu początkowego i przeglądów przed sezonem nie miała żadnych usterek. Kolejna sprawa: powiedz mi jak mam znaleźć kombajn w Anglii. Znam dobrze angielski, przejrzałem masę stron i znalazłem albo bardzo drogie kombajny albo 25-letnie rzęchy więc nie jest to nic ciekawego. Jak masz kontakt do jakiegoś rolnika z Anglii to bardzo bym prosił byś mi podesłał na priva jego dane.

pozdrawiam

Niestety ale moje kontakty z UK urwały się jakoś 2-3 lata temu (a szkoda).W sumie to namiary gdzieś miałem i pewnie jeszcze są aktualne - uderz na priv jakby co.

A co do tego Classa - starego opchali (kumpel na nim robił i jemu wierzę że się nie psuł jak on jeździł) a wzięli następnego. Po prostu sprzęty kupowali dobre :) i naprawdę o nie dbali a jak dbasz tak masz :)

Ogólnie patrząc po ogłoszeniach sprzęt dobry ale drogi a to co tanie to złomy - wiem bo sam się zastanawiałem sciągnąć sobie stamtąd ciągnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

RolnikMat    29

Cześć

Potrzebuję pomocy w wyborze kombajnu, słabo jestem w tych sprawach obeznany. Razem z ojcem planujemy kupić kombajn na PROW, oczywiście nowy. Jaki byście kombajn polecali?? Proszę także o ich ceny. Początkowo myśleliśmy o claas dominator 150 lub avero 240 lub Deutz Fahr 5485 HT. Może wy coś polecacie... Kombajn będzie chodził na 50 ha swoich + usługi.

Jeśli był podobny temat na tym forum to przepraszam ale wszystkie które czytałem były stare i nie zawierały tego czego potrzebuję...

cichy84    14

a może myślaleś o JD 1450 lub NH

CWS a ale jak zastanawiasz sie nad tymi z góry to polecam Classa pozdrawiam

rafalkom555    13

jeśli chodzi o deutz to nie pamiętam jaki model ale 4,2m miał heder do niego to 420tys zł brutto podano mi na wystawie w sitnie ponad 1mies temu...

domi150 ma 140km silnik, ostatnio ogladałem tabele ile hektarów trzeba mieć na jaką moc silnika w kombajnie to jest około 50hektarów na dominatora...

z wyglądu to deutz mi sie bardziej podoba, szczególnie kabina, w domi jest raka kwadratowa...

ale w polu wygląd się nie liczy, no może troszeczke na przejazdach po wsi, ale itak nówka kombaj to szpan... sam nie wiem który bym wybrał, a tego deutz to ile km ma? i jaki heder będziesz brał, bo zawsze jest wybór.

ja to bym myslal o Nh wiem ze u n iech mozesz dostac nawet heder kolo 3,5metra tylko tyle ze bedziesz mial mniejszy heder a zwiekszy Ci sie przepustowosc...moj znajomy kupil w tym roku NH csx7070 to dobierali do niego mniejszy heder ma w nim 4,5metra...to dali za niego 600tys masakra powiem tak taki wydatek robi nim na 200h z uslugami

RolnikMat    29

My planujemy brać heder 4,5m. Myśleliśmy żeby wydać na taki kombajn nie więcej niż 350 tyś brutto. John deere 1450 cws słyszałem że awaryjny jest a chyba też drogi, nie znam dokładnej ceny. New Hollanda mamy blisko tak samo jak Deutz Fahra, claas trochę dalej ale nie też powalająco daleko. Co do deutza to jeszcze myślałem nad modelem 5465H trochę słabszy. Może ktoś ma któryś z tych wszystkich wymienionych dotychczas na forum kombajnów i by mapisał coś więcej o nich.

Dla nas ważna jest wygoda, komfort pracy, ekonomia i bezawaryjność i oczywiście cena :)) rzepak też będziemy czasem kosić więc stół też chyba będziemy brać..

yacenty    565

rolnik po pierwsze kombajn na PROW nie może robić usług - jak cie ktos uprzejmy podkabluje to bedziesz musiał oddac dotację!!!

co do cen kombajnów - analizuje to ostatnio na bieżąco bo sam stoje przed wyborem i z ofert jakie dostałem NH, JD i DF sa na bardzo porównywalnym poziomie. Claas stoi deczko wyżej. W temacie o cenach kombajnów podałem ceny na 4 kombajny: Claas (avero i dominator) JD 1470 i NH tc 5050

Właśnie,czy mógłbyś się podzielić wiedzą cenową tych kombajnów??Też niedługo będę stał przed wyborem.Nh 5050 wycenili mi na 305tysi można coś z tego jeszcze urwać??Ile kosztuje jaśko 1470,bo claas domi to przebitka cenowa 330tysi teraz a później 360000 :huh: A jak jest z kombajnem DF-a??Przepraszam za tyle pytań,ale trzeba się rozejrzeć.

Matey    431

Właśnie,czy mógłbyś się podzielić wiedzą cenową tych kombajnów??Też niedługo będę stał przed wyborem.Nh 5050 wycenili mi na 305tysi można coś z tego jeszcze urwać??Ile kosztuje jaśko 1470,bo claas domi to przebitka cenowa 330tysi teraz a później 360000 :huh: A jak jest z kombajnem DF-a??Przepraszam za tyle pytań,ale trzeba się rozejrzeć.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/485-kombajny-zbozowe/page__view__findpost__p__566873

szukanie nie boli

Mrmagyster    30

jak na 50 ha i nowy to tylko VISTULA :o

i po co sie odzywasz skoro nie masz nic sensownego do napisania?

Edytowano przez Matey

Pawel26    2

Mało tego nie ma nawet w czym wybierać z kombajnów 4 klawiszowych

małe kombajn powinny być w ofercie Polsce ci szczególnie co są liderami w kombajnach ale też cena nie powinna przekraczać 250 tys zł

niestety trzeba kupować używane!!!

nunu85    82

Nowy kombajn na 50 ha to obecnie chyba przerost ambicji.

Niestety muszę sie z Tobą zgodzić.

gdyby chociaz unia dopłącała połowe, i zmieścilibyśmy sie w 200kzł, to jeszcze mozna pomyśleć, ale wg wytycznych, o ile sie nie myle, do 50ha kombajn sie jeszcze nie należy, wiec kupno nówki za pełna cenę to juz spora przesada.

Pozostaje dać sobie trochę czasu i szukac niezamęczonej używki.

Ciezĸo trafic, ale w końcu moze sie uda.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny