Agrotron155

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

GSX    0

@JaJacek przecierz to on może jeszcze usługi walnąć

I jeszcze jedno kombajnu nie można kupić na wykorzystanie poniewarz warunki atmosferyczne bywają okrutne


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0
Kombajn na 50ha, do tego nowy... Post jest z ub. roku, mam nadzieje że nie wziąłeś, bo dzisiaj nie miałbyś pewnie na ratę do banku. Jaki sens kupowac maszynę, którą wykorzystasz na 20-30% jej mozliwości? Chyba taniej i rozsądniej bedzie wynająć na te 2-3 dni firmę świadczącą usługi.

 

A jeżeli ktoś nie ma koło swojego gospodarstwa firmy świadczącej tego typu usług, a rzepak i pszenica dojrzewają w tym samym czasie i na dodatek nie ma odpowiedniej pogody, to co ma zrobić? Ja mam około 50 ha i w tym roku mój zasłużony (27-letni) Bizonik Zo56 ledwo co dawał rady, chociaż jest całkiem sprawny i nie było poważniejszej awarii niż zapchany bęben, jeżeli nie miał bym tego kombajnu to zebrane zboże było by całe porośnięte (,bo wcześniej niż we wrześniu nikt nie miał wolnego kombajnu). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Masz racje kolego, nie ma nic głupszego niz kupno kombajnu tak na styk. Jaka mamy pewnosc ze w zniwa nie bedzie 3-5 dni zniwnych (mielismy juz takie zniwa), ze nie bedzie padał deszcz co drugi dzien?? Cały rok robimy tylko po to zeby skosić jak jest suche i pełnowartosciowe ziarno wiec zawsze trzeba kupowac kombajny na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

Wydajność dzisiejszych nawet najmniejszych kombajnów to 8-10t pszenicy na godzinę, w rzepaku 4t/ha zdesykowanym ponad ha śmiało wychodzi. Oznacza to że 50ha przy bardzo dobrych wydajnościach kosi się 4-5 dni. Przebieg , o ile nie robisz usług będzie max. 50 mth. Taki kombajn np. Dominator 150, czy najmniejszy NH to koszt ok. 65-75 tys. euro netto. Nawet jeżeli połowę tej kwoty ma stanowić dopłata unijna, to żebyscie na rzęsach stawali nikt mnie nie przekona do rentowności tej inwestycji. Chyba że oprócz swojego pola skosisz jeszcze 100ha po sąsiadach. Inaczej będziesz miał piekny nowy kombajn na podwórku i wiele lat pracowania na ratę w banku. Na ratę na którą Cię nie stać przy 50ha. To moje zdanie, każdy sam decyduje...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 50ha nie warto kupować nowego kombajnu chyba że ostro na zarobek nim pójdziesz ale teraz jest duża konkurencja chociaż dla chcącego nic trudnego na twoim miejscu kupił bym używkę i na 50ha wystarczy ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja6138    0
Napisano (edytowany)

Przy tak małym areale nowy kombajn praktycznie się nie zwróci.

Edytowano przez Balzak
Błedy Ortograficzne i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Jak to nie?! Ja nie mówię, żeby na 50 ha kupować nowy kombajn za 450 tys. zł brutto (chociaż jak ktoś ma kasę to czemu nie ;)), ale kilku letni (150-250 tys. zł brutto) 15-20 lat i się zwraca (nie licząc usług), a u mnie była już od dwóch lat taka sytuacja, że było 3-4 dni pogody w żniwa, a później co dwa dni lało, i przy wydajności ponad 4t/ha rzepaku i ponad 9,5t/ha pszenicy bizon zo56 ledwo co dawał radę, a gdyby go nie było to sąsiedzi mieli wolne kombajny dopiero we wrześniu, a wtedy to pszenica byłaby już tak porośnięta, że nie opłacało by się jej zbierać, a rzepak był posiany z 1,5 tygodniowym opóźnieniem, co odbije się na tegorocznych zbiorach, więc nie mówcie mi, że kombajn na 50 ha nie jest w ogóle potrzebny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Przychylę się do opini poprzednika że na 50 ha to będzie kłopot z zwrotem ceny zakupu nowego kombajnu. Może jest miejsce na usługi ale przy tych cenach to też chyba się niespecjalnie opłaca. Co innego używany w dobrej cenie to może być opłacalne. To każdy sam musi policzyć sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7333    1

także przychylę się do zdania tych, którzy odradzają kupno nowego kombajnu, przy tak małym areale i choćby dofinansowaniu z środków unijnych kombajn spłaci się za około 10 lat, angażując mniejszą kwotę( około 40-50 tyś) można wybierać z wielu ofert używanych maszyn, a okres odzyskania środków skróci się do około 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

Wogóle chyba nie będzie tematu, bo nie dadzą w ARiMR dotacji na jakikolwiek nowy kombajn na 50ha


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Można zdobyc dofinansowanie na kombajn na taka powierzchnie, trzeba tylko dobrze zakrecić. Najpierw trzeba złożyc wniosek do ARiMR na jakis kombajn (oczywiscie o jakiejs normalnej wydajności do tego areału) potem trzeba wziąść nowy kombajn od dilera w leasing i po jakis dwóch miesiącach przerzucic go na kredyt znaczy wykupic z leasingu kredytem i wtedy juz kupujemy kombajn jako używany, ktory nie zbyt dużo stracił na wartości wiec dofinansowanie bedzie nie wiele miejsze... No a kombajn używany to juz powinien przejśc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas13    0

Ja bym radził nie kupować nowego kombajnu na taki mały areał, kup lepiej sobie takiego 7-8 letniego i on za parę lat ci się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

ja też już myślę o zakupie kombajnu na podobny areał i powiem Ci, że nowego się nie opłaca. najmniejszy Claas 130 kosztuje teraz coś koło 400 tys. zł. jeśli masz bizona Z056 to claas ma niewiele większą wydajność od niego (na plus tylko idzie to, że nie będziesz mieć tyle usterek co w starym bizonie). Bizon ma 5 klawiszy, najmniejsze z claasa czy NH tylko 4.

W zasadzie za nowym kombajnem przemawia tylko to, że będzie mniej awaryjny (zwłaszcza na początku nie powinieneś mieć problemów).

 

Pomyśl nad JD z serii 1170 albo 2254-2256, claasem 88sl albo 88vx(sam takiego szukam, ale w Polsce nie ma na sprzedaż) albo 98 (ale to jak zamierzasz dużo na usługi jeździć). Jeśli byś się zdecydował na zakup używanego to upewnij się, czy masz kogoś w okolicy kto Ci go będzie potrafił zreperować i/lub przygotować do sezonu.

 

Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

mam też taki sam problem CHCIAŁEM ZLOZYC WNIOSEK NA KOMBAJN TYLKO NIE WIEM JAKI no i taki w miare nie drogi no i zeby cheder miał co najmniej 4.20 myślałem nad deutz fahr 5465 kosztuje 250000zł ale niewiem czy brutto własnie chciał bym coś w takiej cenie co mi doradzacie??????????????


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A jakie są najtańsze nowe kombajny? Jest coś co łapie się pod PROW? Pytam z czystej ciekawości bo sami teraz będziemy robić bizonka ale dobrze by wiedzieć co można nowego kupić w cenach poniżej 250 tys.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Myślę że poniżej 250 tyś. niczego sensownego nie kupisz. Nawet niewiem czy wyjdzie jakiś najmniejszy hemas. W dodatku kombajn będzie 4- klawiszowy więc czegoś specjalnego na polu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

ale mi chodzi o df 5465 i on niby kosztuje 250 000 zł neto no i własnie cos takiego mi sie podoba


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceksie    0

Mi przeszedł na prow clas dominator 150 na 30 ha pod kose i nie mówcie że sie nieda po prostu trzeba dobrze uzasadnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceksie    0

troche na jęczmień nasienny-że trzeba czyścić itd.amortyzacja na 35 lat i takie podobne, a dałem 295 net. niestety przez te euro o te 50 tys za dużo ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

dawid6330@ skąd masz te ceny DF... netto czy brutto i z kiedy one są???

jaceksie@ mógłbyś tak mniejwiecej opisać na forum jak było z tym twoim wnioskiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj