Agrotron155

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Lukaszjarm    4

w agrobiznesie ostatno mowili ze na prow beda przyjmowac wnioski po zniwach wrzesien okolo .

a gdzie kupiles pronara i jak to jest na gwarancji placisz najpierw a pozniej czekasz na decyzje rok bo mi tak powiedzieli w nysie bo tez kupilem pronara ale 130 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

jak masz bizona dokup drugiego i będzie git :)


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

slawek3220

Z takim wynalazkiem bym nie zaczynał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumun96    0

co do tego ruskiego kombajnu to on jest jakiś dziwny,wogóle mało znana marka choć cena niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Claasa commandora lub dominatora 116cs duża wydajność nie drogi

Komfortowa kabina polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

słuchaj df5445 w zupełnosci by ci starczył prosty i bez zbednej elektroniki miałem ten kombajn jeden sezon ale okazyjnie dokupiem troche ha i musiałem zmienic na wiekszy 5485 Wracając do 5445 silnik naprawde oszczedny 4 garowy miałem go z hederem 4.2m i powiem ze w tej klasie kombajnów najtaniej mnie wyszedł ale decyzja nalerzy do ciebie Jak cos bys chciał wiecej wiedziec na temat tego kombajnu słurze pomocą


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy według mnie będzie Claas Dominator 88sl maxi, wygodny, nie psuje się i dobrze się sprawdza podczas żniw (ma go koli z mojej wsi, bardzo z niego zadowolony) , kuzyn kupił Claas Dominator 108sl maxi (w te żniwa będziemy go próbować) na 58 ha gospodarstwo ale będzie robił usługi kombajnowe a tym 88 tez usługi spokojnie zrobisz , według mnie Claas dominator niezastąpiony! A w dodatku po co ci nowy kombajn jak można kupić wydajny taniej a w dodatku prawie cały rok stoi i według mnie nowy kombajn to strata kasy bo nie zawsze nowe oznacza ze będzie coś dobre bo jak ci elektronika siądzie to się nie wypłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

a nie sądzisz, że przy korzystaniu z PROWu w cenie starego dominatora wychodzi nam nowy TC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 45ha kombajnu mu nie dadzą... Na 60 ha z bólem dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ciebie powinni przyłożyc ten pistolet do głowy to byś może coś sie dowiedział i zrozumiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Kup sobie claasa dominatora 150 ma dobrą opinie cicha kabina

nie jest drogi no i będzie ci służył długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Koledzy, jestem na etapie szukania dla siebie kombajnu na 45ha, posiadam starego bizona ale jego czas juz dobiega końca.

Myślę oczywiście o używanym sprzęcie, zalezy mi równiez na tym aby pasowała do niego wegierska przystawka do kukurydzy. Nie wiem też czy na dotacje dla młodego rolnika można kupić uzywane maszyny. Proszę o ile to możliwe o rozwianie moich watpliwości i jakies rady. Dobrze gdyby kombajn kosztował ok 50-60 tys. A jeśli można kupić uzywany sprzęt na młodego rolnika to jego całkowita cena może sięgać 100tys. zł Czekam na jakies odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Super Bizon ZO56 :) Sądsiad ma 70 ha miał do tej pory właśnie takiego, a w tamtym roku dokupił drugiego tylko nowszy model :) Wszyscy mu na 70 Claasa doradzali, ale Bizony i części ogólno dostępne, w miarę tanie i mniej pali trochę od Claasa tylko znowu nie ma tej maszynerii i wolniej kosi, ale na dwie osoby to nie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

bo jak mam miec starego claasa, a starego bizona to wole bizona, bo jak claas zacznie nawalac to chyba kredyt na czesci, a odnosnie nowego to mam upatrzonego nh tc 5040, tylko trzeba prow zlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj