Agrotron155

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
metik    0

siemka wszystkim mam do was takie pytanie czy opłaca się kupowac kombajn John Deere 1450 CWS na 50ha moze jest za duzu czekam na wasze opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1
siemka mam do was takie pytanie czy warto kupowac na 50 ha John Deere 1450 CWS moze jest za doży na taki areał czekam na wasze opinie pozdrawiam :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Ja mam DF 5485 i jestem bardzo zadowolony. Robie koło dominatorów 150 nowych no i nie maja one szans ze mną, a podejrzewam że zboze sypie podobnie. Bierz z pełnym wypasem, tylko stół do rzepaku weź sobie polski bo wg mnie nie ma sensu płacić 60 tys za oryginalny jak polski jest za 15. Przez dzień takim Deutz-em spokojnie 20 ha zrobisz, a jak jeszcze masz dobry odbiór (żeby kombajny za długo nie stał) to nawet więcej skosisz. Jeśli coś więcej chcesz wiedzieć to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Kupiłem już parę sprzętów do gospodarstwa i wiesz co..... zawsze po użyciu i głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku że trzeba było brać "pełen wypas". Ten 5445 ma mechaniczną skrzynie, nie ma bębna wstępnego, wg mnie to taki zwykły rekord, tylko wykonanie dużo lepsze :D. Następny model masz 5465. Jest taki sam z budowy jak 5445 tylko że jest już hydro. A 5485 ma już większy silnik, ma wstępny bęben młócący, większy zbiornik na zboże, no i oczywiście ma więcej urządzeń opcjonalnych które może będą Ci przydatne. Jeżeli nie masz widoków na więcej pola to bierz 5445, ale jak masz w swojej okolicy "potencjał" :D to przemyśl jeszcze swoją decyzję i weź 5485.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

5485 to już jest sprzęt o dużej wydajności. Nie wiem ile masz ha, ale pewnie dużo jeśli masz model 5485 :D. Na moje 42ha (wszystko w zbożu i rzepaku) to spokojnie wystarczył by 5445. W sumie można pokusić się jeszcze na 5465. Różnica w cenie 50tys zł, ale kombajn kupuje się na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Mam 100 ha. i ja wiem czy taki duży. Taki wielkości BS porównując do Bizonka. Kup sobie 5485 na pewnie nie pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Teraz niski kurs EURO więc można się targować z nimi. Myślę że za 280-300 netto spokojnie kupisz z całym wyposażeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
Grzesiek11, mam jeszcze pytanko dotyczące stołu do rzepaku- z jakiej firmy Ci dorabiali- czy z Rolmako? 60tys za oryginalny to jednak przesada ;).

 

Rolmako też tanie nie jest :). Stół do rzepaku do Fortschritta E512 za 17 tyś.. Tyle to ten kombajn kosztuje. A do tego DF to nie wiem, ale myśle, że z 20-25 tyś. trzeba będzie dać :) lepiej dać te 20 czy 25 nic 60 tysi, bo to przesada.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@Grzesiek11

5445 oraz 5465 moga miec hydro za doplata a glowna roznica pomiedzy tym malenstwem a modelem 5465 to taka ze 45 ma 4 klawisze, mniejszy zbiornik na ziarno oraz slabszy silnik. wiem cos o tym bo byl moment ze bardzo powaznie zastanawialismy sie nad kupnem jakiegos DF na nasze niecale 60 ha

jezeli twierdzisz ze za kwote 300 tys netto kupi sie full opcje 5485 to jestes w wielkim bledzie!

nie znam dokladnej ceny tego modelu ale za podstawowy model 5465 wolaja 250 tys. do ceny tego DF dolicz naped hydro 11250 zl, okragla kabine 15500, szersze opony min 2800, szarpacz do slomy 12000 i doplac za silnik 6 cylindrowy 6000 bo w standardzie jest 4 i cena wychodzi raczej malo atrakcyjna bo zbliza sie do 300 wiec model ktory posiadasz bankowo kosztuje "pare" groszy wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

No dobrze skoro Ty wiesz lepiej ile ja zapłaciłem to gratulacje!!!!!!!!

 

A stół mam polski z wągrowca. Kosztował 12 tys. netto. PLN oczywiście.

 

Ach jeszcze coś grzesio31. Czy jeśli idziesz kupić maszynę to płacisz tyle ile Ci powiedzą??? i nic sie nie targujesz?????? To również bardzo Ci gratuluje tego. Szkoda że to ja nie handluje tymi maszynami...... Tacy klienci to przecież skarb ;) Trzeba się zastanowić chyba nad zmianą branży, skoro mamy takich dobrych samarytan :]

Edytowano przez brzozak2
edytuj posty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@Grzesiek11

nigdzie nie napisalem ze wiem ile zaplaciles!

podalem tylko jakie ceny sa w cenniku oraz napisalem ze kompletnie nie znam cen 5485. uwazam jednak ze pewnie jest spora roznica cenowa pomiedzy modelem ktory posiadasz a modelem 5465. dolicz do tego jeszcze wszystkie bajery ktorymi sie chwaliles to pewnie wyjdzie juz niezla sumka...

przy kazdych zakupach sie targuje ale jakos w cene 290 tys za full wypas 5485 nie wierze.

a tak w ogole to kiedy kupiles ten swoj kombajn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

sorki jednak mój bład. kiedy kupiłem to kupiłem. kurs euro tak spadł że podejrzewam że ceny nie uległy znacznej zmianie. jak kupowałem cena 5465 była identyczna jak teraz.

 

z full wypasem podejrzewam że będzie kosztował jednak więcej.

Edytowano przez brzozak2
edytuj posty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4
Teraz niski kurs EURO więc można się targować z nimi. Myślę że za 280-300 netto spokojnie kupisz z całym wyposażeniem ;)

 

 

cale wyposazenie to wg mnie full wypas...

a tak w ogole to 5465 w ofercie jest od poznej jesieni 2007 a moze nawet zimy wiec w koncu ile czasu masz swoj kombajn?

 

jak mozesz to napisz jakie masz dodatkowe wyposazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Napisze może czego nie mam.

Nie mam napedu na 4 koła, komputera najdroższego i sterowanych elektronicznie łopatek przy rozdrabniaczu, ach i jeszcze coś. mam kose 4,2 a nie 4,5, no i polski stół do rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

wiec masz bogato wyposazony ten kombajn ale jednak do pelnej opcji jeszcze sporo brakuje ;)

mozesz zdradzic cene i dilera u ktorego wziales? jak to jakas tajemnic to odp na priv'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

My mamy od tego roku DF 5465 H. I teraz juz po zniwach mozemy powiedziec,ze jestesmy zadowoleni. Nie spodziewalismy sie,ze taki maly kombajn taka bedzie mial wydajnosc. Dodatkowo bardzo prosty w obsludze. A jak wozilismy rzepak do skupu to nawet nie badali zanieczyszczen,bo wygladal jak oczyszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Myślę ,że claas mega 340 by wystarczył ;)

 

Claas medion 310 wsam raz na 50h ;)

 

Ostrzeżenie leci, posty bez argumentacji!

Edytowano przez Matey

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja bym ci polecił dominatora 150 cena do 280tys hydrostat 4,2 heder i wiele innych bajerów cena również zależy od kursu euro możesz również zapytać się ile kosztuje najmniejszy "bizon" NH ale myślę że cena podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

Kombajn na 50ha, do tego nowy... Post jest z ub. roku, mam nadzieje że nie wziąłeś, bo dzisiaj nie miałbyś pewnie na ratę do banku. Jaki sens kupowac maszynę, którą wykorzystasz na 20-30% jej mozliwości? Chyba taniej i rozsądniej bedzie wynająć na te 2-3 dni firmę świadczącą usługi.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj