Skocz do zawartości
Agrotron155

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    261

Hmm, u nas taki jeden kupił DF'a, jak narazie go chwali, bo jest nowy, ale nie wiadomo co będzie później ;)

W tym roku miał poważną awarię- złapał kamień czy coś i całe bębny miał do wymiany [tak słyszałem] i że musiał ze swojej ręki wyłożyć ponad 20 tys. zł ;)

kris14    261

Hmm, tego Ci nie powiem, ale szacuję że nieco większy od pięści, bo większy by nie przeszedł przez ślimak w hederze, a potem przez przenośnik pochyły ;)

Agrotron155    29

właśnie jelonek nie wchodzi w grę bo znajomy się skarrzy na taki sam model jaki opisałeś i raz go musiał zciągac z pola traktorem

MarcinPykuS    64
właśnie jelonek nie wchodzi w grę bo znajomy się skarrzy na taki sam model jaki opisałeś i raz go musiał zciągac z pola traktorem

Nie każdy jest awaryjny...pogadaj z robertbara, mateo12, JarekWLKP, zresztą możesz zajrzeć pod zdjęcia tych kombajnów, nikt na nie nie narzeka, są chwalony przez swoich właścicieli... ;) ;)

kris14    261

Hmm, może ma jeszcze tą pierwszą serię?

Bo chyba jakoś w 2007r. wyszła wersja drugia rzekomo pozbawiona tych błędów ;) , ale jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to popytaj samych właścicieli ;)

Piochu    7

Ja zaproponoawłbym Ci New Hollanda TC54.

A propo kombajnów Deutz-Fahr, u nas SKR ma DF M36, z 1991r. i są z niego zadowoleni, narazie niemieli poważnych awarii, poza kilkoma pękniętymi pasami. Kombajnista mi powiedział że rocznie kosi nim około 200ha.

To już mój 50 post ;)

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

MarcinPykuS    64

Ja bym Ci radził Claasa, jest bardziej sprawdzony, wielu użytkowników na AF ma kombajny tej marki, więc możesz sobie z nimi pogadać, a DF chyba dopiero się rozkręca, nie wiadomo jak się sprawują, mało kto ma te kombajny jak na razie... ;) ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Tak przeglądam sobie i nigdzie nie znalazłem tematu o wydajnościach kombajnów. Może napiszecie ile wasze kombajny mogą skosić na godzinę w jakim zbożu itd. Prosił bym o napisanie jaki model kombajnu i jaka szerokość hedera.
    • Przez kot003
      Witam,
      Od jakiegoś czasu nosze się z zamianą mojego Dominatora 88 na coś większego/nowszego. Myślałem o Lexionach 405-430 ewentualnie Mega 204-208 z kabiną lexiona, ewentualnie 88vx, 108vx. Ceny Lexionów jak i Megi podobne. Ja wolałbym Lexiona gdyż dużo dobrego o nich słyszałem jednak tata odradza je bo ktoś mu mówił że są duże problemy z płytkami układów scalonych które bardzo często siadają, ile w tym jest prawdy? A może lepszym rozwiązaniem będzie lexion sprzed 98 roku który ma te układy na kablach? Kombaj miałby pracować na około 150ha rocznie, nie kosiłby kukurydzy. Heder jaki miałby z tym kombajnem współpracować to składany 5,4m lub klasyczny 5,1m
    • Przez agromechanik19
      Fajny mały kombajn cena do 40tysi
    • Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez sebarr
      Witam, stoję przed wyborem kombajnu. Proszę o zdanie osoby mające doświadczenie z W550 lub zbliżonym modem.
      Chodzi o to, że bliżej mi do JD ponieważ mam dostęp do mechanika z serwisu. W razie awarii po gwarancji będę mógł skorzystać z jego wiedzy a to cenne w czasach komputerów i tej całej elektroniki. Od classa nie znam nikogo.
      Wybór więc raczej na JD gdyby nie to, że sam mechanik mówi mi, że jeśli ciągnik to tylko JD ale jeśli chodzi o kombajn to lepiej dla mnie żebym szukał classa lub new hollanda...
      Główne zarzuty które słyszy od klientów jako serwisant , to że JD gubią więcej niż classy i new hollandy. Ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć tym informacjom?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.