Agrotron155

[50 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    261

Hmm, u nas taki jeden kupił DF'a, jak narazie go chwali, bo jest nowy, ale nie wiadomo co będzie później ;)

W tym roku miał poważną awarię- złapał kamień czy coś i całe bębny miał do wymiany [tak słyszałem] i że musiał ze swojej ręki wyłożyć ponad 20 tys. zł ;)

kris14    261

Hmm, tego Ci nie powiem, ale szacuję że nieco większy od pięści, bo większy by nie przeszedł przez ślimak w hederze, a potem przez przenośnik pochyły ;)

Agrotron155    48

właśnie jelonek nie wchodzi w grę bo znajomy się skarrzy na taki sam model jaki opisałeś i raz go musiał zciągac z pola traktorem

MarcinPykuS    64
właśnie jelonek nie wchodzi w grę bo znajomy się skarrzy na taki sam model jaki opisałeś i raz go musiał zciągac z pola traktorem

Nie każdy jest awaryjny...pogadaj z robertbara, mateo12, JarekWLKP, zresztą możesz zajrzeć pod zdjęcia tych kombajnów, nikt na nie nie narzeka, są chwalony przez swoich właścicieli... ;) ;)

kris14    261

Hmm, może ma jeszcze tą pierwszą serię?

Bo chyba jakoś w 2007r. wyszła wersja drugia rzekomo pozbawiona tych błędów ;) , ale jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to popytaj samych właścicieli ;)

Piochu    7

Ja zaproponoawłbym Ci New Hollanda TC54.

A propo kombajnów Deutz-Fahr, u nas SKR ma DF M36, z 1991r. i są z niego zadowoleni, narazie niemieli poważnych awarii, poza kilkoma pękniętymi pasami. Kombajnista mi powiedział że rocznie kosi nim około 200ha.

To już mój 50 post ;)

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

MarcinPykuS    64

Ja bym Ci radził Claasa, jest bardziej sprawdzony, wielu użytkowników na AF ma kombajny tej marki, więc możesz sobie z nimi pogadać, a DF chyba dopiero się rozkręca, nie wiadomo jak się sprawują, mało kto ma te kombajny jak na razie... ;) ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michu20
      witam jestem na etapie kupna używanego kombajnu średniej wielkości typu John Deere t650 lub Claas lexion 550 rocznikowo od 2005 w górę może się ktoś wypowie na temat tych kombajnów jakieś plusy minusy a może jakaś inna propozycja dobrego kombajnu środki jakie chce przeznaczyć na kombajn to 400 tyś netto
    • Przez Claus
      Konieczne jest określenie, który kombajn kupić. Dlatego chcę zapytać tych, którzy pracowali przy takich kombajnach. Jakie są ich zalety i wady? Jaka jest wydajność?Czy IHC531 ma drugi bęben (podobny do zdjęcia)?

• Przez acmt
      Przede wszystkim witam wszystkich.

Chcę kupić mały kombajn do 15 tysięcy.

Heder maksymalnie 3 metry ale raczej nie mniejszy jak 2,4

Dobrze by było gdyby był w miarę lekki (myślę, że 4 do 6 ton)

Od razu wyjaśnię czemu ma być lekki - po ostatnich deszczach żaden bizon nie mógł nigdzie wjechać, dopiero z sąsiedniej wsi przyjechał mały john deere i w miarę sobie dał rade.

A ma być mały bo u nas są małe kawałki pól - maksymalne to chyba lekko ponad hektar mają więc duży kombajn nie ma sensu.
      Fajnie by było gdyby posiadał wspomaganie kierownicy, i jakieś tam przyspieszacze/spowalniacze (na których się nie znam)
      Musi posiadać sieczkarnie.

Rocznie będzie młócił około 20 ha.

Podsumowanie:
      1. Mały
      2. Lekki
      3. Heder maks 3 m
      4. Sieczkarnia
      5. Na około 20 ha rocznie
      6. Od razu mówię, że nie mogę za wiele do tej sumy dołożyć, więc proszę tego nie sugerować.

Czytałem już inne podobne tematy na forum i przeglądałem też aukcje internetowe, i mam listę paru kombajnów, które spełniają moje warunki:(myślę, że je spełniają bo nie zawsze wszystkie informacje są podane na aukcji)

- Volvo np. s800 (nie polecacie), s830 (polecacie)

- John Deere 330

- Claas np. Columbus (to chyba za stary model), Mercator (najczęściej polecacie 60), Compact (najczęściej polecana jest 30), Consul, Comet (waski heder), Protector

Claas'y są ogólnie drogie, więc pewnie ciężko znaleźć dobry model w moim przedziale cenowym. Ogłoszeń z John'em Deere jest mało, więc chyba najłatwiej o Volvo s830.
      Ale może warto zwrócić uwagę jeszcze na jakąś inną markę, lub model??

Ostatnie pytanie, czy Waszym zdaniem warto kupować kombajn zimą? Myślę, że ceny mogą być niższe (ale pewnie jest również mniej ogłoszeń) – sprawdzania nie biorę pod uwagę bo np. u handlarza i tak nie ma takiej możliwości.

Niektórym radzicie rozglądnąć się jakie bizony się w okolicy, mieszkam na pograniczu Świętokrzyskiego z Podkarpackim a w mojej wsi i okolicach jest:
      - jeden Bizon zo56
      - jeden John Deere (nie wiem jaki model)
      - jeden New Holland
      - dwa Claas’y
      - jeden Fahr
      - i jeszcze 4 jakieś cuda, nie wiem nawet co to za marki, bo albo nie ma napisu, albo co najwyżej można to nazwać składakiem

Co do części od ręki to nie ma raczej do żadnej marki, ale każdy jakoś sobie radzi.

P.s. Proszę nie polecać mi Vistuli bo jak to u nas mówią „Wykosi, wymłóci i chłopa wywróci.”

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, jaki kombajn kupić za 25000zł? Zastanawiałem się nad Fortschritt E-514 ale czy warto? 
    • Przez przemob1234
      Zastanawiam się nad kupnem kombajnu Sampo. Czy są tu jacyś użytkownicy tych kombajnów?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.