Polecane posty

Tomek90    2241
Napisano (edytowany)

U mnie poszła saletra w środku dnia temp temperatura zapowiadana była 28C jaka była nie wiem bo nie sprawdzałem, poparzeń brak.

Mocznik na mokre rośliny podobno nie idzie to w parzę gdyż przyklei się i powypala.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam pytanie do ilu kolanek w pszenicy można pryskać antywylegaczem.

W fazie 1 kolanka, więc już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Mam pytanie do ilu kolanek w pszenicy można pryskać antywylegaczem.

Wszystko zależy od antywylegacza. Modusem można pryskać do liścia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Napisano (edytowany)

Trzeci dzień czekam z tym sianiem :( . Na mokre piszecie że nie wolno -ok ale co robić jak już trzeci dzień nie pada

rośliny przez cały dzień na wierzchu suche tylko od spodu jakieś krople zalegają .

Jak się butem szurnie butem po roślinach to but mokry .

Nie wiem co już robić bo tak to może i tydzień schnąć .

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie kiedy widać rezultaty po Moddusie?

Chodzi mi czy coś pszenica zesztywnieje?

Dawka 0.4 ha, tydzien temu ponad.

 

 

Jaki nawóz proponujecie dolistny teraz?By pszenica się zebrała bo w takim placu około 0.4ha ciutke przybladła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Zesztywnieje i każde źdźbło puści pędy boczne jak w kukurydzy. Musisz próbę zrobić. Wjeżdżasz traktorem w łan i jak się pod kołami nie pochyli i będzie stała pionowo znaczy że usztywniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

W obecnej fazie (drugie kolanko) najważniejszy jest bor, cynk i molibden.

Co do antywylegaca tudzież stabilanu. Dziwna sprawa z tym pierwszym kolankiem bo na etykiecie Moddusa proponują mieszanke CCC + Moddus w fazie od 1 do 3 kolanek (BBCH 31-33)

http://www.syngenta.com/country/pl/pl/produty/scp/regulatory-wzrostu/Documents/moddus_250_sc_etykieta_rejestracyjna.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo tak można, dawka CCC jest zmniejszona przez co efekt skracania jest delikatniejszy niż w przypadku samego CCC, dodatkowo moddus fajnie usztywnia.

 

Jeżeli moddus poszedł tydzień temu to efekt już powinien być widoczny w grubszym źdźble.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Zesztywnieje i każde źdźbło puści pędy boczne jak w kukurydzy. Musisz próbę zrobić. Wjeżdżasz traktorem w łan i jak się pod kołami nie pochyli i będzie stała pionowo znaczy że usztywniona.

hehehehe a idze pleciugo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj