Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak slabe to daj lepiej saletre ewentualnie mocznik z saletra tylko to musisz szybko siac bo mocznik zacznie sie rozpuszczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Rośliny nie rozkrzewiły się, bo nie miały czasu. Późna wiosna, każda roślinka zrobiła co mogła, ale przyszedł już czas na strzelanie w źdźbło. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

dziś rozsiałem drugą dawke na pszenice, kilka razy prawie sie nie zakopałem ale rozsiane- nareszcie widać że pszenice ruszyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja mam zamier jutro lub w srode sypac drugi raz mocznik 150 kg chyba trzeba skrocic mam zamair modus i ccc nie mam doswiadczenia w tym skracaniu pszenica chyba strzela w zdzblo to jest dobry moment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

kiedy trzeba skrocic pszenice bo najpierw trzeba druga dawke dac azotu i skrocic a pozniej 3 dawke keidy bo u nas nie skracalismy zawsze i jaki srodek na skrocenie dac najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

@jankes123 - Pszenicę najlepiej skracać po pokazaniu się pierwszego kolanka, a można pryskać gdzieś do drugiego.A trzecią dawkę to kiedy już kłos będzie całkiem wykształcony ;)


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

z pszenzytem tak samo jest ? i czy antywylegaczem raz sie tylko pryska ? i sam antywylegacz sie daje czy jeszcze jakies cos a nawozenie saletra amonowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok 10 zł.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Napisano (edytowany)

CCC- chlorek chlorocholiny -egzogenny inhibitor wzrostu ,zapamiętane z fizjologi roślin ATR Bydgoszcz :D

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

czyli regulator wzrostu czyli ten antywylegacz ? i to samo sie stosuje czy z czyms ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Antywylegacz 675SL - ten środek zawiera chlorek chroromekwatu (chyba tak się to nazywa) - w skrócie: CCC.

Można stosować samo - np. na pszenicę zalecana dawka to 1-2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

mam pytanie skonczylem siac nawoz po rosie jakies 2 ha koncyzlem kolo 21 to rosa taka padla to masakra czy monicznik na mokre rosliny moze je przypalic 150 kg na ha?/ bo tak sie zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Mam to same pytanie .Troszkę u nas popadało i ziemia jest wilgotna i nie wiadomo kiedy będzie następny deszcz .

Czy można siać saletrę na rośliny mokre ? Może poparzyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Ja bym tam zaryzykował z saletrą, z mocznikiem nie za bardzo. Kiedyś sypaliśmy pod buraki, które jeszcze mokre były i nic im się nie stało, więc twoja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie dziś poszła 2 dawka azotu , w postaci mieszanki mocznika saletry i saletrzaku.

Pozostałości , w dawce 200kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

saletra moze poparzyc mocznik raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

no właście ja mam ten sam dylemat czy sypać jeśli rośliny sa mokre...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Poparzy.Nawet saletry nie powinno się dawac podczas dnia jesli jest upał tylko pod wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj