Polecane posty

wojtek8244    7

W związku z tym, że w temacie "2013 pierwsza dawka nawozu" zauważyłem, że niektórzy już rozsiali na drugą dawkę, postanowiłem założyć odpowiedni temat :) .

Osobiście planuję pod pszenicę rzucić saletrę po niedzieli. A wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

A my -przynajmniej ja już rzuciłem drugie dwieście saletry i patrzę w zachmurzone niebo z drinkiem w ręku i nadzieją w sercu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54
Napisano (edytowany)

Ja również dzisiaj rozsiałem II dawkę na pszenicę a była to saletra 180kg/ha :D po niedzieli jadę z opryskiem na grzyba ;)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

druga dawka zasiana dzisiaj, saletrzak z magnezem 220 kg na pszenżyto, 270 kg na pszenicę, trzeciej dawki nie planuję w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 dawka rozsiana wczoraj 200-250kg saletry zalezy jaka pszenica byla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No ja drugą dawkę dawałem już chyba 2 albo 3 tygodnie temu, tylko że stosowałem mocznik i dlatego. Teraz tylko deszczu i trochę słońca w odpowiednich proporcjach, żeby można było jeszcze popryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja już też po II dawce jestem, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2202

Panowie którzy sypiecie po 250-270kg, powiedzicie mi jaką macie pierwsza dawke jeżeli potrzebujecie 2 takiej wysokiej dla podtrzymania pędów i ich efektynowści plonowania. 300kg? 400kg? Oczywiście saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Ja druga dawke w postaci 250 kg saletrzaku sypnę przy drugim kolanku.Pierwsza dawka była saletra 250 kg

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

planuje w poniedziałek- pszenica już strzela w źdzbło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Dzis dałem II dawke w ilości 70kg N/ha w większosci saletrzak a reszta saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

U mnie nie będzie drugiej dawki. Nie ma co ziemi truć chemią, za tą kasę lepiej pójść na lody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie będzie lepszych plonów, na co więcej łopatą machać :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja planowałem w tym tygodniu dać ale niestety codziennie pada deszcze i to solidnie...oj chyba przez najbliższe kilka dni się nie wjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja wczoraj mocznik 120 kg bo pszenica nie wiele prognozuje, znowu się topiłem, na chwasty nie opryskana bo jedyny dzień który nie padało siałem kukurydze. Troche sąsiedzi pryskali wczoraj ale wątpie czy im zadziała.Była rosa, powietrze tak wilgotne że mocznik się w rozsiewaczu sam rozpuszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Druga dawka poszła na pszenice w poniedziałek,a wczoraj oprysk na grzyba,odżywka i mocznik.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

sucho sucho sucho... ;/ posiałem 2 dawkę we wtorek bo spał może 1l/ha (pierwszy deszcz po zimie) ale niestety tylko częściowo 10 pszenżyta i 20 pszenicy, na drugą dawkę czeka jeszcze 40ha... nie wiem co robić, czy sypać czy to się w ogóle rozpuści jakoś, zdało by się podać bo roślina zaczyna już pewnie wytwarzać kłos, a pierwsza dawka równe 2 miesiące tamu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a to u nas odwrotna sytuacja niemal cały tydzień padało i to solidnie. Po polach się chodzi jak po wiosennych roztopach, minie jeszcze parę dni zanim się wjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

dokładnie u mnie tak samo. Dobrze że druga dawka poszła w poniedziałek tak jak fungi i CCC. Planowałem żeby grzybówkę i skracanie zrobić dziś ale przez ostatnie dni tak zlało i w nocy znowu burza że do wtorku nie wjedzie, a wtedy kolanko na pewno ucieknie. Myślę że dobrze zrobiłem jak CCC poszedł jak tylko kolanko zaczeło się odrywać od węzła krzewienia?

Tylko skrzypionki nie dają mi spokoju, poczekam na larwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

U mnie od poniedziałku do czwartku nie dość, że było wielkie zachmurzenie i tylko czasami przejaśnienia, to był wiatr utrudniający wykonanie zabiegów opryskiwaczem. Drugą dawkę będę siał z opóźnieniem, bo od czwartku wieczorem (a zwłaszcza w nocy po 1:30) tak lało, że teraz się nie da wjechać żadną maszyną! A pszenica w fazie pierwszego kolanka była. Optymalny termin siewu drugiej dawki azotu w pszenicy ozimej to faza 2-4 kolanka (z tego co do tej pory mi wiadomo). Oczywiście im wcześniej tym lepiej, gdyż pogody nie da się przewidzieć, a nawóz, aby został optymalnie wykorzystany przez roślinę powinien się rozpuścić:)

Miejmy nadzieję, że przestanie padać i będzie dłuuugo ładna, słoneczna pogoda. Jeszcze mam wykonać zabieg herbicydem w pszenicy (poprawka po zimie), gdyż jest - szczególnie w jednym miejscu (po ziemniakach) - masa przytulii (w czwartek ponad 32cm niektóre okazy miały). Starane 250EC chyba załatwi sprawę. Przynajmniej tak jest na etykiecie:) A wszystkiemu winne wcześniejsze wiatry i brak optymalnych warunkow. Dlatego Mustang Forte 195 SE bedzie na drugi rok:). Jak zniknie chwast, to po 7 dniach nawozy dolistne: siarczan magnezu, plonvit Z, tytanit, fostar i K-300. A potem jeszcze... zresztą, lepiej nie przewidywać. Wszystko zależy od pogody!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie tak wlalo i grad padal ze w polu woda stoi :[ , dobrze ze zabiegi wykonane i posiana druga dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

U mnie niektórzy jeszcze od chwastu nie opryskali, a tak jest mokro, że piechota nie da się wejść, a co dopiero ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

W następnym tygodniu sieję 2 dawkę- 200 kg mocznika na pszenżyto i pszenicę. Ogólnie oziminy wyglądają słabo. Tylko te zboża które są po rzepaku są jeszcze w miarę. Jedne rośliny są ciemniejsze, drugie jaśniejsze, słabo rozkrzewione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj