Zaloguj się, aby obserwować  
PiotrekNHts

Łubin z Owsem

Polecane posty

PiotrekNHts    15

witam mam do zasiania 3 ha pola łubinem zmieszanym z owsem i będę siał go siewnikiem poznaniakiem i nie wiem jak go ustawić ponieważ jak wiecie łubin ma grube ziarna, może wiecie jak trzeba go ustawić bo na tabeli nic nie ma jak należy siać łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Najlepiej wykonać próbę kręconą i wtedy będziesz wiedział ile kilo wyskiejesz . Ja jak siałem łubin w czystym siewie to miałem ustawiony siewnik na:

-skrzynia przekładniowa B-4

-dźwignia den na 4 ząbek od góry

-zastawki na 1 dołek od dołu.

i uzyskałem 150 kg/ha. jednak będziesz miał mieszankę więc beż próby kręconej chyba się nie obęzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Najlepiej wykonać próbę kręconą i wtedy będziesz wiedział ile kilo wyskiejesz . Ja jak siałem łubin w czystym siewie to miałem ustawiony siewnik na:

-skrzynia przekładniowa B-4

-dźwignia den na 4 ząbek od góry

-zastawki na 1 dołek od dołu.

i uzyskałem 150 kg/ha. jednak będziesz miał mieszankę więc beż próby kręconej chyba się nie obęzie.

ale siałeś na zwiększonym czy na normalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

"zwiększonym/normalnym"...chodzi ci o norme wysiewu?

chodzi mi jak ustawić tryb to znaczy koło zębate czy na zwiększony wysiew czy na zmniejszony ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

nie wiem dlaczego, ale chyba sie pogubiłem.Albo jestem jakis niedouczony albo mówimy o różnych siewnikach, bo ja siałem poznaniakiem ze skrzynią przekładniową z tymi literkami A-B-C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie wiem dlaczego, ale chyba sie pogubiłem.Albo jestem jakis niedouczony albo mówimy o różnych siewnikach, bo ja siałem poznaniakiem ze skrzynią przekładniową z tymi literkami A-B-C

ja też mam skrzynię z przekładnia A B C i z od 1 do 6 przełożeń ale z boku pod osłoną nad kołem masz również przekładnie czyli dwa koła zębate i jedno z kół ma dwa tak zwane stopnie większe i normalny i tam ustawiasz również czy wysiew ma być większy czy normalny bo na tabeli pod danymi ustawieniami wysiewu pisze ci ile masz wysiewane na zwiększonym i na normalnym a jaki masz siewnik poznaniak konny czy zwykły traktorowy 2,5 metra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Siewnik SO43 Poznaniak II 2,7m. Zajrzałem pod osłone i tam zazębione są dwa duże koła. Szczerze mówiąc to nie wiem czy to jest zwiększona czy normalna norma wysiewu. Radzę ci zrobić próbę kreconą, mi to zajęło 10 min, a jest się pewnym ilosci wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj