Skocz do zawartości

Polecane posty

node3mer    12

a może zrobić jakoś tak, że pobrać do komputera obroty silnika i na tej podstawie liczyć prędkość teoretyczną, później zmierzyć prędkość rzeczywistą (aktualnie nie mam pomysłu jak) jeśli prędkości by się nie zgadzały znaczy że koła dostają poślizgu i należy podnieść pług do góry. pozostaje kwestia gdyby koła nie dostały poślizgu tylko silnik się dusił. Dla mnie to trochę abstrakcja ale podobno w nowych ciągnikach jest takie rozwiązanie :)

Jednak przekombinowałem. Można mierzyć prędkość na prawym i lewym kole, jeśli by się nie zgadzała znaczy że jedno koło dostaje poślizgu i trzeba podnieść pług

Edytowano przez node3mer

mechatronik    46

Kolejne testy prototypów i kolejne funkcje.

Najnowsza funkcja: Kontrola prędkości opuszczania TUZ (pakiet HPS Veris Plus)

https://www.youtube.com/watch?v=2zVoECygF3g

a żeby nie było, że do poczciwej 60-tki się nie da... otóż da się.

https://www.youtube.com/watch?v=4Bi3fGvcVyg

YouTube farmin-poland.Tv

Pozdrawiam

RAPITRONICS

Edytowano przez mechatronik

Impossible is nothing.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcian1234    14

Witam

Interesuje mnie gdzie i jak nabyć ten regulator (pokrętło ) tym co się reguluje podnoszenie i opuszczanie TUZa. ???

I jak to podłączyć.

Bo tak mam już zbudowany siewnik poplonów tylko chce zrobić otwieranie i zamykanie wysypu ziarna do odpowiedniej ustalonej szerokości wysypu. Sterowanie dałbym siłownikiem liniowym tyle że chce dać regulację otwierania tak jak Pan ma przy EHR te pokrętło

DTaras    200

Podnoszenie w poslizgu. Sygnal z predkosciomierza w korelacji z np mikrofalowym (lub radadarowym) czujnikiem umieszczonym pod katem wzgledem podloza co umozliwia pomiar predkosci lub GPS. Ja nie o tym. Otoz gdyby zalozyc cos takiego plus rozdzielacz z elektrozaworami do przedniego TUZ? Funkcja podwojna bo przy sterowaniu elektrycznym mozna miec dodatkowe przyciski pomocne przy sprzeganiu oraz rozwiazana sprawe ustalonej wysokosci polozenia "opusc". konieczny oczywiscie indukcyjny czujnik polozenia ramion.... Przednie TUZY ludziska montuja ale bez przydatnych modyfikacji.

mechatronik    46

W końcu jest!

Nowa wersja ma następujące funkcje:
główny wyłącznik zasilania na panelu
bezpiecznik na panelu
sterowanie wysokością podnoszenia
sterowanie głębokością opuszczania
sterowanie szybkością opuszczania
przełącznik podnies/opuść na panelu
dodatkowe wyjście do podłączenia zewnętrzego przełącznika i sterowania podnośnikiem np. z przycisków zamontowanych w dzwigni zmiany biegów lub podłokietniku
dodatkowe wyjscie do komunikacji z komputerem TIS (moje nowe urządzenie komputera pokładowego dla ciągników rolniczych którego premiera juz wkrótce)
mozliwosc zamontowania przyciskow na blotniku do sterowania przyrostowego (tak jak w EHR)
wszystko na wodoszczelnych złączach AMP

największa zmiana to w standardzie sterowanie prędkością opuszczania a nie jak dotąd jako opcja

YouTube farmin-poland.Tv

Pozdrawiam
RAPITRONICS 

Impossible is nothing.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez daras77
      Witam.Panowie zauważyłem wczoraj że coś nie bardzo działa u mnie ehr a konkretnie przy pracy z agregatem nie mogłem ustawić odpowiedniej głębokości.Chodzi o to że po opuszczeniu agregatu to duże pokrętło na panelu od regulacji głębokości działa bardzo mało precyzyjnie.Wpoprzednich latach wystarczył minimalny ruch pokrętła i od razu widoczna była reakcja,teraz tak nie jest a na dodatek podczas jazdy kontrolki na panelu"góra","dół"dosłownie wariują.Jeszcze jedno,nie wiem może ma to jakiś związek,ale zauważyłem że przy mocowaniu cięgieł podnośnika do tylnego mostu,przy swożniach,są jakieś metalowe "puszki" od których odchodzą przewody elektryczne.U mnie przy prawym cięgle ta puszka jest urwana,wisi i wystaje z niej kabel.Dzięki z góry za pomoc
    • Przez adas157
      Witam jaki ma udzwig podnosnik w mf 3070 i czy ma dociazanie z Góry dziekuje
    • Przez mesomorph
      Witam.
      Mam problem, nie podnosi mi do konca, silownik nie wychodzi na maxa, jedynie jak nacisne przycisk ten na zewnatrz to wtedy jest ok... co moglo sie zepsuc?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?