Polecane posty

node3mer    24

a może zrobić jakoś tak, że pobrać do komputera obroty silnika i na tej podstawie liczyć prędkość teoretyczną, później zmierzyć prędkość rzeczywistą (aktualnie nie mam pomysłu jak) jeśli prędkości by się nie zgadzały znaczy że koła dostają poślizgu i należy podnieść pług do góry. pozostaje kwestia gdyby koła nie dostały poślizgu tylko silnik się dusił. Dla mnie to trochę abstrakcja ale podobno w nowych ciągnikach jest takie rozwiązanie :)

 

Jednak przekombinowałem. Można mierzyć prędkość na prawym i lewym kole, jeśli by się nie zgadzała znaczy że jedno koło dostaje poślizgu i trzeba podnieść pług

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechatronik    46

Kolejne testy prototypów i kolejne funkcje.

Najnowsza funkcja: Kontrola prędkości opuszczania TUZ (pakiet HPS Veris Plus)

 

https://www.youtube.com/watch?v=2zVoECygF3g

 

a żeby nie było, że do poczciwej 60-tki się nie da... otóż da się.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4Bi3fGvcVyg

 

YouTube farmin-poland.Tv

 

 

Pozdrawiam

RAPITRONICS

Edytowano przez mechatronik

Impossible is nothing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Witam

 

Interesuje mnie gdzie i jak nabyć ten regulator (pokrętło ) tym co się reguluje podnoszenie i opuszczanie TUZa. ???

I jak to podłączyć.

 

Bo tak mam już zbudowany siewnik poplonów tylko chce zrobić otwieranie i zamykanie wysypu ziarna do odpowiedniej ustalonej szerokości wysypu. Sterowanie dałbym siłownikiem liniowym tyle że chce dać regulację otwierania tak jak Pan ma przy EHR te pokrętło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Podnoszenie w poslizgu. Sygnal z predkosciomierza w korelacji z np mikrofalowym (lub radadarowym) czujnikiem umieszczonym pod katem wzgledem podloza co umozliwia pomiar predkosci lub GPS. Ja nie o tym. Otoz gdyby zalozyc cos takiego plus rozdzielacz z elektrozaworami do przedniego TUZ? Funkcja podwojna bo przy sterowaniu elektrycznym mozna miec dodatkowe przyciski pomocne przy sprzeganiu oraz rozwiazana sprawe ustalonej wysokosci polozenia "opusc". konieczny oczywiscie indukcyjny czujnik polozenia ramion.... Przednie TUZY ludziska montuja ale bez przydatnych modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechatronik    46

W końcu jest!

 

 

Nowa wersja ma następujące funkcje:
główny wyłącznik zasilania na panelu
bezpiecznik na panelu
sterowanie wysokością podnoszenia
sterowanie głębokością opuszczania
sterowanie szybkością opuszczania
przełącznik podnies/opuść na panelu
dodatkowe wyjście do podłączenia zewnętrzego przełącznika i sterowania podnośnikiem np. z przycisków zamontowanych w dzwigni zmiany biegów lub podłokietniku
dodatkowe wyjscie do komunikacji z komputerem TIS (moje nowe urządzenie komputera pokładowego dla ciągników rolniczych którego premiera juz wkrótce)
mozliwosc zamontowania przyciskow na blotniku do sterowania przyrostowego (tak jak w EHR)
wszystko na wodoszczelnych złączach AMP
 
największa zmiana to w standardzie sterowanie prędkością opuszczania a nie jak dotąd jako opcja
 
YouTube farmin-poland.Tv

Pozdrawiam
RAPITRONICS 

Impossible is nothing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid123776    0

Witam.

Ile kosztuje HPS Plus ze sterowaniem z dwóch błotników? Mam zetora 7340 z nowszą kabiną. Bardzo fajne urządzenie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj