daniel12xd

Ciągnik pomocniczy 60-85 km - Nowy

Polecane posty

daniel12xd    10

Witam :)

Zastanawiamy się nad kupnem nowego ciągnika. Ciągnik ten ma zmieścić się w przedziale mocy 60-85 km i ma pracować głównie z rozsiewaczem i opryskiwaczem, których pojemność wynosi po 800 litrów. Jako iż ma służyć głównie do tego, traktor ten mógłby być wyposażony w koła międzyrzędowe. Liczę na Waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41
Napisano (edytowany)

Podaj do jakiej kwoty ma być i na ilu ha będzie pracował? I czy zastanawiasz się nad jakimiś dwiema, trzema markami? Ja mogę ci polecić Farmtrac 675DT, New Holland T4.65 lub T4.75, Case JX 70.

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10

Hektarów mamy 20, z czego 6 ha kukurydzy, a reszta to zboża ;)

Maksymalna cena to jakieś 170 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Ja proponuje zetora proxime 70 albo 80 naprawde fajne ciągniki


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

A ja FT 675DT prosty zwrotny .kupisz droższego a będziesz pracował nim możne ze 100 mh , zostanie więc trochę kasy na coś innego maszyna tur lub gleba z1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

ja ja proponuje ci jakiegoś DF agroplusa czy agrofarma :) naprawde dobre ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10

Dziękuję za wszystkie propozycje :)

A czy któryś z Panów miał do czynienia z tymi ciągnikami i może powiedzieć: jakie spalanie ? jak sobie radzi z danym sprzętem ? jak z komfortem ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Ja ci polecam ciągniki case farmal a.. naprawde tyle co o nich słyszałem i napewno beda lepsze niż jx.. 3 cylindry mniejsze spalanie.. przynajmniej zaoszczedzisz troche na paliwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

nie kupuj nigdy zetora to może być najgorszy błąd.ja a polecam ci bardzo DF agroplus niskie spalanie, bardzo dobrze się sprawuje. cena za 72km to coś 140 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Ja również polecam DF Agroplusa 315 (72KM) bądź 320 (80KM). Jest to świetny ciągnik pomocniczy o niskim spalaniu i na pewno dobrze się sprawdzi dla Twoich potrzeb. Masz w nim dużo opcji do wyboru i kilka konfiguracji skrzyni biegów, od całkowicie mechanicznych do biegów przełączanych pod obciążeniem i rewersu elektrohydraulicznego. Są jednak opinie, że w Agroplusie im prostsza skrzynia tym lepsza bo te z rewersem elektrohydraulicznym i biegami pod obciążeniem odbierają sporo mocy i ciągnik wydaje się zamulony. DF możesz zamówić bez kół i osobno dokupić sobie wąskie koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

filip3512 ja równie złe słowa mogę o DFie napisać :D Jak znajomemu zaczął się sypać Agroplus to jak go szybko kupił tak go szybko sprzedał :D A spalania jakiegoś super niskiego też nie miał... Po co przepłacać za ciągnik który ma rocznie pracować max 100mth??? Spokojnie wystarczy czy to Major czy Farmtrac który i tak kosztuje znacznie mniej niż taki DF i nie ukrywajmy ceny części w razie awarii też będą inne ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

do 20 ha wystarczy ci ciagnik z niższej klasy. zetora odradzam z powodu wysokiego spalania , proponuje coś z silnikiem perkinsa B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

skąd wy bierzecie te dane o wysokim spalaniu zetora to ja nie wiem :D Miałem i 7211 i teraz mam 8145 i jakoś nie widzę żeby aż nadto tego paliwa ubywało ... robotę ma zrobić i koniec a czy to mf czy to zetor jak go do pługa podczepisz to musi swoje wziąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Zdecydowanie Farmtrac, dobra cena, ciągnik wysokiej klasy, oszczędny silnik perkinsa. Miałem do czynienia z Farmtrac DT 685 (mój teść owego posiada) bardzo sobie go chwali, sam nim robiłem i naprawdę godny uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

zetor według zagranicznych ciagników jest zacofany, nie mówie że zetory sa złe czy jakieś wadliwe tak to sa wmiare dobre ciagniki ale poprostu zacofane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

agrorobert ale szczerze powiedz po co mi jakieś EHRy i inna masa elektroniki w ciągniku a co za tym idzie komputer za który serwis jak przyjedzie i podłączy skasuje grubą kase... Dla tego bardzo mi się podobają ciągniki typu Belarus, Farmtrac, Zetor Major... Wszystko na mechanice i tak powinno być to nie auto że jeździ się po drogach... To chodzi i w wilgocie i w błocie, o różnych kwasach nie wspominam... Nowe ciągniki będą tak dzielnie służyły jak rolnikom po dziś dzień stare Zetory czy Ursusy za 30 czy 40 lat?? Ja szczerze wątpię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

dziś ciagniki robia tak żeby co "pare lat" je wymieniac na nowe nic nie daja na zapas jak to kiedys było tylko wyliczone że do tylu wytrzyma i koniec.

Mam DF z 1991 80km i dwa DF z 2008 96km i 2010r 121km to w tym z 1991r rozrusznik jest dwa razy taki niż w tych nowych i w tym starym można krecic i krecic i nic się nie stanie a w tych to trzeba poczekać żeby ostygł (miałem taka sytułacje wieć wiem w zime żę miało być paliwo zimowe do -20 stopni a okazao się że przy -10 zamarzło wieć miałem problemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

agrorobert ale szczerze powiedz po co mi jakieś EHRy i inna masa elektroniki w ciągniku a co za tym idzie komputer za który serwis jak przyjedzie i podłączy skasuje grubą kase... Dla tego bardzo mi się podobają ciągniki typu Belarus, Farmtrac, Zetor Major... Wszystko na mechanice i tak powinno być to nie auto że jeździ się po drogach... To chodzi i w wilgocie i w błocie, o różnych kwasach nie wspominam... Nowe ciągniki będą tak dzielnie służyły jak rolnikom po dziś dzień stare Zetory czy Ursusy za 30 czy 40 lat?? Ja szczerze wątpię ...

Jakby te stare zetory i ursusy 60-100km robiły na odpowiednim areale do mocy czyli około 50 ha to by po 10 latach od nowosci sie posypały. A gadanie że zetor czy stary dobry c360 jest nie zawodny to bełkot. Te ciągniki robiły na 3-10ha to gdzie miały sie zmęczyc? Kup sobie zetora nowego np forterre 140 i obskocz nim co roku 200ha i zobacz ile w niego włozyłeś a ile włozysz w fendt JD NH Case przy tej samej robocie. Znam wielu ludzi co nakupowało te wynalazki typu zetor to na 20ha co roku sprzęgło/skrzynie robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53
Napisano (edytowany)
Ziel masz racje wiekszośc co ma tego typu traktory obrabia mały areał ale i łatwo je samemu zrobić... Te starsze Deutz Fahry a zwłaszcza Fendty mam sasiada co mu w fendt już 3 raz licznik nabija i nawet nie myśli go sprzedawać, ale nie porównujmy niemieckiej technologi do polskiej lub czeskiej Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zgodze sie z tym że to co było robione przed 2000 rokiem jest o wiele wytrzymalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10

Ostatnio nie miałem czasu zaglądać ;>

Tak jak napisał Konrad ciągnika jeszcze nie kupiłem i oczywiście ma być nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0

Dziękuję za wszystkie propozycje :)

A czy któryś z Panów miał do czynienia z tymi ciągnikami i może powiedzieć: jakie spalanie ? jak sobie radzi z danym sprzętem ? jak z komfortem ? :P

John Deere 5083e idealny 82km tani,komfortowy,bardzo zwrotny i ma małe spalanie super ciągnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj