mateus92

[Problem z instalacja hamulcową , New Holland TD 5010

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateus92    0

Witam , mam problem z instalacja hamulcową w moim ciągniku Td 5010. Problem polega na tym że sprężarka nabija cisnienie z tym że nie działa zawór cisnienia. Chodzi o to że po podłaczeniu przewodu hamulcowego przyczepy i nacisnieciu pededału hamulca , przyczepa nie reaguje, a przecież no naciśnieciu hamulca czy to nożnego czy ręcznego dopływ powietrza powinienj zostać odcięty. Jaka może być tego przyczyna, czy może trzeba coś przestawić? Jak długo trzyma wam traktor powietrze w zbiorniku? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus92    0

Oba hamulce włączam na maxa i nic, hamulec na przyczepie nawet nie drgnie. Zapomniałem dodać że mam instalacje na jedno oraz dwa złącza. Nie mam pojęcia co może być z tym bo po nacisnieciu pedału hamulca i puszczeniu słychać ten charakterystyczny świst powietrza co swiadczy o tym że to chyba powinno być dobrze a tu lipa. Traktor ma raptem 4 miesiące i do tej pory nie był testowany z pneumatyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

A zobacz na innej przyczepie ,miałem to samo zawór (Membrana) w przyczepie zapiekłszy i było słychać ten świst .Chcieliśmy już zawory rozbierać przy ciogniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus92    0

Dodam jeszcze że przy sprzęganiu szybkozłoczy właczyłem hamulec ręczny co powinno spowodować brak powietrza w obwodzie za zaworem cisnieniowym, czyli krótko mówiać powinno sie łatwo spiąć, a tu lipa pomimo włączonego hamulca powietrze nadal dochodzi do samego końca. Przyczepa ma sprawne hamulce bo po sprawdzeniu ze starym ciągnikiem wszystko gra. Najwyżej pójdzie do serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Jak na gwarancji to nic nie rób tylko zgłoś ,a jak po lub starszy samemu się do tego zabierz .NH ma polską pneumatykę sprężarka zawory itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus92    0

Tak , jest na gwarancji , ma 4 miesiące. Ale dziwi mnie to że nowy sprzęt , spręzarka nigdy nie ruszana i już żeby było coś uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

To i tak mały pikuś bywają lepsze jaja ,masz ostatnią serie TD z którego rocznika ,pedały podwieszane czy w podłodze . Sprawdzaj wszystko i kituj go bo gwarancja szybko mija .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

To i tak mały pikuś bywają lepsze jaja ,masz ostatnią serie TD z którego rocznika ,pedały podwieszane czy w podłodze . Sprawdzaj wszystko i kituj go bo gwarancja szybko mija .

miałem podobny problem w jxu okazało się że zawiodła elektryka coś nie łączyło serwisant naprawił w 5min demontując osłonę pod zegarami po lewej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus92    0

To i tak mały pikuś bywają lepsze jaja ,masz ostatnią serie TD z którego rocznika ,pedały podwieszane czy w podłodze . Sprawdzaj wszystko i kituj go bo gwarancja szybko mija .

Tak kolego dokładnie to jest jeden z ostatnich modeli TD 5010 z 4 garami , tak idzie do serwisu niech oni się bawią . Pedały w górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus92    0

moze masz pomylone złącza i sie podłączasz do dwuobwodowej

Nie, był serwis okazało sie że to jakas ,, kapusta'' nawaliła taka membrana która znajduje sie w zaworze w ciągniku i przepuszcza powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0

Kolego, czy możesz opisać więcej szczegółów? który to zawór i gdzie ta membrana? właśnie stało się to samo u mnie, ale mam już po gwarancji i muszę naprawić sam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

zapewne membrana od regulatora który znajduje się koło zbiornika powietrzea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin00
      Witam. Mam problem z moim MF bo coś szwankują mi hamulce. Mam go już z 4 lata i wszystko było ok i nagle pedał hamulca zrobił się miękki i wpada w podłogę. Hamować coś tam hamuje ale to już nie jest to. I teraz takie pytanie za co najpierw się złapać bo tu są chyba te hamulce hydrauliczne bez zbiorniczka i wogole nie tak jak w moim starym ursusie 1012. I tak naprawdę nigdy nie miałem doczynienia z takimi hamulcami. Szukałem czegoś na forum i w Googlach ale nic nie znalazłem. Może ktoś coś podpowie co z tym zrobić. Teraz jesień jeszcze przemęczenie ale na wiosnę pasuje to ogarnąć.
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Jak odpowietrzyć hamulce w tym masseyu? Dodam że na ręcznym hamuej ostro a na nożnym na prawe w miare a na lewe wogóle. I dodam jeszcze że posiada on pneumatyke dwuobwodową. 
    • Przez lukaszfolusz
      witam wszystkich 
      szukam schematow budowy ciagnika renault 981-4 lub moze ktos cos wie na temat ciagnika. ponieważ jest teraz troche czasu bo zima wiec chcialbym go troche wyremontować a mianowicie czasami wyskakuje rewers na dłuższych odcinkach i najczęściej jak zdejmuje noge z gazu, ktorys wtrysk juz leje i zaczyna brac olej no i lewa strona juz slabo hamuje poza tym kilka wyciekow ktore trzeba bedzie uszczelnic a no i musze wymienic walek przekazu mocy bo jest na wiekszej srednicy i musze dostac sie po lacznik ktory znajduje sie w sktzyni 
      bardzo prosze o pomoc jak ktos cos wie z gory dziekuje
      pozdrawiam Łukasz
    • Przez MateuszCiurysek
      Witam mam problem z Zetorem 5340 z przejściem powietrza do układu hamulcowego przyczepy 
      Włączyłem sprężarkę w ciągniku i napompował na 6 atmosfer po podczepieniu węża przyczepy ciśnienie spało do 0,5 i nie chce iść wyżej brak jakichkolwiek nieszczelności i nie wiem co może być w zetorze od nowości nie była podpięta żadna przyczepa z hamulcami więc może coś się zastało dodam że ostatnio zmieniłem gniazdo w ciągniku które jest dobre a co do przyczepy to do innego ciągnika podpinałem hamulce i działały i nigdzie nie uciekało powietrze co może być przyczyną tego 
    • Przez seat1Leon
      Witam ,mam pytanie jaka jest zasada działania hamowania przedniej osi w zetorze Proxima przy skrzyni 40
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj