Zaloguj się, aby obserwować  
Agrotron155

Jaki agregat uprawowosiewny do ciągnika 158 km?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    267

Do ciagnika tej mocy jakiś agregat aktywny z siewnikiem najlepiej nabudowanym, centralnym (z pojemnym zbiornikiem, a nie takim wąskim na całą czerokość agregatu- żeby można było spokojnie zasypać go zbożem z big-bag'a) i ziarnem transportowanym pneumatycznie.

Ja proponuję zestaw o szerokości 4,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Amazone, Lemken, Poettinger [@hospodar ma siewnik tej firmy], Vaderstrad [ale to tylko półzawieszane, ciągnone], Horsh [z tego co wiem to też tylko ciągnione] i Kongiskilde.

Wg. mnie to taka czołówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Niestety nie, bo często ceny zachodnich maszyn nie są podawane oficjalnie, tylko są ustawiane zależnie od zamówienia... ale popytaj ludzi na AF, którzy mają podobny sprzęt to może będą wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja bym wział ACCORDA z grupy Kverneland, 4m. bierny, bądż 3 metry aktywny, ablo i 4...zależy jakie gleby masz no i jak szybko chcesz jeżdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jeślibys chciał agregat uprawowo siewny o szerokości roboczej 4,5m z centralnie nabudowanym siewnikiem, z firm wymienionych powyżej, czynny zawieszany,nowy, to według mnie nic poniżej 110 tys zł netto nie znajdziesz (najtaniej amazone).

Bardzo fajny jest agregat CS 4500 z kongskilde zawieszany, bierny. Jest on składany hydraulicznie do 3m. Ma centralny zbiornik (poj coś ok1200 L), rozdział z dwóch głowic pneumatycznych.Nabudowany jest na agregacie Combi Pack trzy belkowym z wałem typu kołeczkowego (stalowy lub żeliwny), z przodu belka wyrównująca.Jak sie pytałem o cenę na Agro-Show to podali coś ok 80 tys netto w zależnosci od wyposażenia.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

za 50 tys tp chyba tylko bierny ja na w kielcach rozmawialem z przedstawicielem amazone to za czynny nadbudowany 3 m i nie full opcja powiedzial mi cos okolo 80 tys


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zastanów się czy potrzebujesz agregatu aktywnego, bo jeśli nie masz bardzo ciężkich gleb to lepiej kupić bierny ale lepiej wyposażony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Jak masz ciężką ziemie to proponuje aktywny 4m, a jak masz lekką to kup bierny 5,70 lub 6m. W biernym 6m to mój kuzyn zetorem 150km śmiga, także DF też powinien chodzić bez problemu.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
Jak masz ciężką ziemie to proponuje aktywny 4m, a jak masz lekką to kup bierny 5,70 lub 6m. W biernym 6m to mój kuzyn zetorem 150km śmiga, także DF też powinien chodzić bez problemu.

NIe wiem czy nie zauwazyłes ale to ma by uprawowo siewny a nie tylko uprawowya cos mi sie wydaje ze 6m to za duzo troche :Pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

po co odgrzebujesz ten temat, skoro nie masz nic interesujacego do dodania??????? nudzi ci sie i chcesz cokolwiek napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Z obserwacji uzytkowników maszyn uprawowo siewnych zauwazyłem ze do ciagnika 158km bierny 4m bedzie ok ale aktywny to moim zdaniem 3m. A jak teren jest pofałdowany i gleba ciezka to wiekszy zestaw mija sie z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj