t-tas

jaki olej do skrzyni biegów???

Polecane posty

mtracz    76

Co do posta kolegi @lukaaasz6 to tak jak napisałeś.

A do zwolnic ten sam co do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Doradźcie mi szybko co zrobić. Przywieśli ma z firmy co robie im ursusa 1204 olej do skrzyni przekładniowy 80w90 i teraz mogę go wlać czy nie bo jest to tylko przekładniowy a powinien by być raczej hydrauliczno przekładniowy pytam sie znajomych to mi wode z mózgu zrobili całkiem bo i tak i nie mówią :unsure: :wacko:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od biedy może być ale przy niskich temperaturach będą problemy z hydrauliką, lepiej wlać np agrol u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

Witam. Czy mogę zalać c360 olejem ambra multi g z hollanda? 10w30 bo mam z tego 120l z wymian. Jest czysciutki jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Panowie pytanie dla upewnienia się.

2 ciagniki - JD i Kubota, JD zalany ich Hy-guard, Kubota zalana ich SuperUDT.

Patrząc po specyfikacji obu oleji jest bardzo zbliżona - wcale bym się nie zdzwiwił gdyby ten olej produkował SHELL czy inny FUCHS.

Docelowo oba ciągniki zaleję jednym olejem, ale póki co szkoda mi zlewać z obu ciągników bo to przeszło 150L, a przebiegi kompletnie ich nie kwalifikują do wymiany.

Pojawia się problem - czy oba oleje można zmieszać? Jesli chodzi o wspólne maszyny to oba ciągniki będą współpracować z tymi samymi przyczepami zamiennie.

nic się nie stanie jak oba oleje się trochę przemieszają kiprując 3 przyczepy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Możesz mieszać je bez obaw.

 

Co do producenta to całkiem inna bajka i nie mieszaj firm, które nie mają nic wspólnego ze sobą.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Panowie pytanie dla upewnienia się.

2 ciagniki - JD i Kubota, JD zalany ich Hy-guard, Kubota zalana ich SuperUDT.

Patrząc po specyfikacji obu oleji jest bardzo zbliżona - wcale bym się nie zdzwiwił gdyby ten olej produkował SHELL czy inny FUCHS.

Docelowo oba ciągniki zaleję jednym olejem, ale póki co szkoda mi zlewać z obu ciągników bo to przeszło 150L, a przebiegi kompletnie ich nie kwalifikują do wymiany.

Pojawia się problem - czy oba oleje można zmieszać? Jesli chodzi o wspólne maszyny to oba ciągniki będą współpracować z tymi samymi przyczepami zamiennie.

nic się nie stanie jak oba oleje się trochę przemieszają kiprując 3 przyczepy?

 

Była promocja w Orlenie na PLATINUM AGRO UTTO i STOU

Sprzedaliśmy w beczce za 9zł netto\L.

Klasa zbliżona do Shell S4 TXM i Fuchs.

Nie mylić z Orlen Agro UTTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak, jak woda ma zbliżone parametry do oleju - bo przecież jest płynna (niemalże identyczna).

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ale pojechałeś.

Pełna treści i dogłębnie sprawdzona teza że "woda ma zbliżone parametry do oleju".

Jak ktoś jest kumaty poszuka, poczyta to weźmie pod uwagę najwyższej klasy polskie oleje, bo nie różnią od zachodnich, często podrabianych.

Niektórzy jak Ty,  pewnych rzeczy nie rozumieją i nie pojmą nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Te oleje, które podałeś poza nazwą, nie mają nic więcej wspólnego z dobrymi olejami zachodnimi.

Zalecałbym ich stosowanie co najwyżej wrogowi i to tylko jako odpad.

 

Moją osobę zostaw z spokoju.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Gdyż ponieważ dlaczego
Jak cis krytykujesz to zrób to porządnie to nie sztuka napisać ze coś jest d*py sztuka jest to uargumentować
Przecież specyfikacje maja niemal identyczne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przyjacielu @yacenty odpowiedziałem Ci na pytanie konkretnie - nie raczyłeś nawet odnieść się doń, a szkoda.

Na podstawie Twojej wypowiedzi z dnia 4 marca 2016 w poście #57: "...Patrząc po specyfikacji obu oleji jest bardzo zbliżona - wcale bym się nie zdzwiwił gdyby ten olej produkował SHELL czy inny FUCHS..." stwierdzam, że nawet nie zadałeś sobie trudu, aby sprawdzić kto produkuje te wspomniane przez Ciebie oleje, zaś bez żadnej żenady łączysz ze sobą dwie daleko różniące się firmy, dodam nie mające nic wspólnego ze sobą, ale to przecież nie ma dla Ciebie zapewne znaczenia.

 

Poniższy post kolegi @jarecki82 jest zwykłym spamem - postem nie na temat, gdyż przypomnę Ci @yacenty, że Twoje pytanie nie brzmiało: "Na co była promocja?", ani: Czy PLATINUM AGRO UTTO i STOU ma klasę zbliżoną shell S4 TXM i Fuchs?" itd...

 

Była promocja w Orlenie na PLATINUM AGRO UTTO i STOU

Sprzedaliśmy w beczce za 9zł netto\L.

Klasa zbliżona do Shell S4 TXM i Fuchs.

Nie mylić z Orlen Agro UTTO.

 

Zapewne to Ci @yacenty nie przeszkadza?

 

Odpowiadając na Twoje zarzuty @yacenty piszę co następuje.

Na rynku Niemieckim skądinąd bardzo restrykcyjnym umieszczanie na etykietach dopuszczeń konkretnych producentów marek pojazdów (jakoby testowały ten lub inny olej) jest od pewnego czasu, tak gdzieś od 2000-2002 roku stało się nagminne i często pozbawione podstaw, tzn tak naprawdę wielu producentów aut nie widziało tego oleju na oczy. Jednak nie przeszkadza to producentom olejów na umieszczanie takich informacji na etykiecie produktu. Wiele firm nie wszczyna żadnych procedur sądowych lub nie zgłasza tego procederu organom ścigania z bardzo prostego względu - musieliby zatrudnić kolejną osobę, która zajmowałaby się tylko tym i uwierz mi miałaby co robić. Muszę zaznaczyć, że prawo karne w Niemczech jest o wiele bardziej restrykcyjne niż u nas.

U nas w Polsce a patrząc jeszcze szerzej w kulturze postkomunistycznej pewne treści niezgodne z rzeczywistością a zamieszczane tu i tam za przyzwoleniem społeczeństwa a nawet uznawane prze zeń za coś normalnego. Ten opisane przeze mnie proceder na rynku niemieckim u nas jest spotęgowany kilkukrotnie. Producenci olejów zamieszczają informacje które nijak mają się do rzeczywistości. Piszą oni ile to i jakie to mają parametry lecz tak naprawdę delikatnie mówiąc są niezgodne ze stanem faktycznym. Znane są przykłady współpracy lokalnych biznesmenów z Wymiarem Sprawiedliwości. Media jeśli już coś pokażą to starają się takie haniebne procedery umniejszać lub nawet przenosić odpowiedzialność na osoby postronne.

Czy cena ma jakikolwiek wpływ na jakość oleju? Jaka jest zależność między jakością a ceną jeszcze na etapie produkcji oleju w rafinerii?

Najpierw w rafinerii produkowane są tylko oleje mineralne. Zawierają one molekuły oleju z wielu różnych formach. Również w ich przypadku występuje zróżnicowanie jakości, a więc są  "lepsze" i "gorsze" oleje. Oleje hydrokrakowane oznaczane jako  HC lub MC (tak naprawdę to samo) są olejami mineralnymi, które jeszcze w rafinerii są nieco "podrasowane". Poza tym do tego używa się już nieco lepszych olejów mineralnych. W specyficznym procesie technologicznym molekuły zostają jeszcze trochę uporządkowane (shydrokrakowane) - tu nie będę rozpisywał się na ten temat, gdyż można o tym poczytać w prasie branżowej. W przeciwieństwie do tego, w przypadku oleju syntetycznego wszystkie molekuły są najpierw całkowicie rozdzielane, po czym ponownie zestawiane w łańcuchy. Po tym zabiegu wyglądają zupełnie inaczej niż przedtem. Te oleje bazowe mają zasadniczo najwyższą jakość i wówczas już odpowiadają praktycznie gotowym środkom smarnym. Zaś tzw. oleje półsyntetyczne są niczym innym jak olejami mineralnymi z niewielką domieszką syntetycznych. Olejami najgorszymi są oleje mineralne, a najlepszymi czyste oleje syntetyczne. Oleje HC i półsyntetyki leżą gdzieś pomiędzy. Które z nich są lepsze zależy przede wszystkim od zawartego w nich pakietu dodatków, jak również lub przede wszystkim od konkretnego produktu.

Cena wyprodukowania oleju silnikowego zależy więc najpierw od zastosowanego oleju bazowego, tudzież mieszanki olejów bazowych, przy czym oczywiście czysto syntetyczne oleje bazowe są najdroższe. Dalej od zastosowanego pakietu dodatków, od którego z kolei zależy, czy ma się do czynienia z dobrym, czy z kiepskim olejem. Dalej oczywiście od norm, a przede wszystkim od faktycznych dopuszczeń i badań producentów, których przeprowadzenie zlecono na dany produkt. Każde dopuszczenie producenta na opakowaniu oleju podraża go, co niestety kosztuje każdego producenta oleju mnóstwo pieniędzy.

Na zakończenie napiszę, że producenci środków smarnych w zasadzie piszą na opakowaniach co chcą, bez obawy, że ma to jakieś następstwa prawne. Idąc jeszcze dalej, co się tyczy dopuszczeń producentów pojazdów, tu także często się po prostu kłamie. I reasumując to że dany producent polski, czy zagraniczny napisze w specyfikacji jakie to parametry spełnia nijak ma się często do rzeczywistości a to z kolei zależy od danej marki.

 

Nie szukam kumpli tu na forum i nie dbam o to. Na początku wchodząc na forum miałem nieodparte wrażenie, że panuje tu, w mniejszym lub większym stopniu jakiś porządek, ale od jakiegoś czasu wyleczyłem się z tej choroby. Tu piszą ludzie nie potrafiący czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na wydawałoby się proste pytania. Wyzbyłem się też myśli, że @yacenty jesteś w stanie zapanować nad tym forum, czy to sam, czy (przy obecnym rozbudowanym już forum) za pośrednictwem moderatorów, co więcej sam niekiedy zaczynasz mącić wodę.

 

Nie dbam o to dlaczego bronisz kolegę @jarecki82 i nie interesuje mnie to, ale to głupota, żeby bronić gostka co pisze posty nie na temat.

Pozdrawiam AlaCapone
 

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

No i co tu wyjeżdzasz z pseudo-fachową wiedzą o hydrokrakingu prosto z Wikipedii.

Mam wiedzę i doświadczenie wielokroć większe jak Ty z racji wykonywanego zawodu.

Znam się z gośćmi z Castrola, Orlenu których Ty sobie możesz zobaczyć co najwyżej w grafice Google.

Odpowiadałem na temat że można zamienić często horendalnie drogi olej zagraniczny, na bardzo dobry produkt polski ze specyfikacjami producenta skrzyni.

I tyle. Trzymaj się Ala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@AlaCapone

Czyli z twojego wywodu wynika, że fuchs czy shel też może na opakowani napisać co chce i sprzedawać syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W dzisiejszych czasach nie możemy mieć pewności przede wszystkim co do autentyczności produktu oraz do prawdomówności producentów olejów. Niemniej dużo zależy od konkretnej marki na co starałem się także zwrócić uwagę w poprzednim poście pisząc: "...I reasumując to że dany producent polski, czy zagraniczny napisze w specyfikacji jakie to parametry spełnia nijak ma się często do rzeczywistości a to z kolei zależy od danej marki...."

Dużo także zależy od właściciela lub właścicieli firmy produkującej dany olej, czy dba o dobre imię własnej firmy.

Tu tak naprawdę nie chodzi o to, że dany olej jest odpadem, czy dobrej jakości olejem, tylko o zgodność z normami i dopuszczeniami. Przecież mogą produkować olej gorszej jakości, ale niech zamieszczą to na etykiecie i tu nie będzie problemu. Ktoś chce kupić tani i słabej jakości olej to kto mu zabroni. Problem pojawia się, gdy specyfikacja oleju nie ma nic wspólnego z danym olejem. Kupujemy olej przekonani o jego dobrych właściwościach smarnych, zaś faktycznie dostajemy całkiem inny gorszy, nie będąc o tym świadomi.

 

Pragnę jednak jeszcze raz zwrócić uwagę, że jakość oleju zależy od kilku elementów: od zastosowanego oleju bazowego, zastosowanego pakietu dodatków, norm, a nade wszystko od dopuszczeń i badań producentów. Nie jest możliwe, żeby tani olej zawierał dobrej jakości olej bazowy (został wyprodukowany z dobrej jakości oleju), czy odpowiednią ilość pakietu dodatków (zmieniających i poprawiających znacząco właściwości oleju) - a nie jest to możliwe, dlatego, że na dłuższą metę taka firma wcześniej, czy później zbankrutuje, ponosząc większe koszty produkcji od uzyskanych środków ze sprzedaży danego towaru.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, mniejsi producenci muszą dawać mniejszą a duzi, znani mogą sobie pozwolić na więcej przy takiej samej jakości wyrobu.

Dla przykładu koszt wyprodukowania galasy s6 to 1/3 ceny sklepowej, reszta to zarobek producenta i pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Często właśnie tak bywa, że duży może więcej.

Osobiście skupiłem się na cenie wyprodukowania oleju przez rafinerię i wpływu poszczególnych składników na cenę wyjściową (ponoszoną przez rafinerię).

Stosunek ceny wyprodukowania oleju do ceny, którą ponosi konsument to inna kwestia i przyczynek na osobny temat. Tak naprawdę nie zajmuję się tym.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Kolego najlepiej wez troszke hipolu i tego drugiego oleju i zobacz czy sie wymieszaja .
A teraz moje pytanie w case mx90c mam olej w skrzyni biegów 10w40 hydrauliczno przekladniowy . Czy moge taki sam olej zastosowac w 385 skrzynia byla remontowana i zalana hipolem ale irytuje mnie ze nie moge mieszac maszyn pomiedzy ciagnikami . Dodam ze musze zmienic olej bo wywalilo mi polowe oleju podczas kipowani i dolalem 30l oleju napendowego . Powiem ze nawet zimia nic sie nie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus7979    0

Ja zalałem skrzynie w C360 HLPD 46 , podnosi tak samo ( a nawet lepiej jak na 80w90), olej jest czystszy i ma lepszą kartę charakterystyki tz, gęstość ta sama 0.9g/cm3 a lepkosc o wiele lepszą czyli teoretycznie pompa lepiej tłoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Żeby skrzynię zalewać olejem hydraulicznym trzeba mieć polot - nie mam pytań. Napchaj smaru, będzie jeszcze lepiej. :D

  • Like 3

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

tata gadali coby łolij wloć to wloli.

a potem płacz że C360 ma słabą skrzynię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj