t-tas

jaki olej do skrzyni biegów???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość konteno   
Gość konteno

witam . Jaki olej hydrauliczno-przekładniowy wlać do skrzyni w 5340 ? w instrukcji jest napisane że starczy GL-4 80W a podejrzewam że przedtem był zalany hipol . Poprzedni właściciel raczej nie zmieniał oleju ale zdarza się że pożyczam czasem maszyny ludziom z lepszymi i gorszymi ciągnikami czy tam lepszymi i gorszymi olejami. Zauważyłem że latem jak się nagrzeje to trochę się pieni na powierzchni i dość wolno podnosi pomimo że ciśnienie w porządku ? Co wybrać żeby nie było problemów ani latem ani zimą i nie przepłacać bo pomimo że skrzynia nieskomplikowana to zależy mi na w miare racjonalnym wyborze zapewniającym spokój na lata a niekoniecznie duże przebiegi . bo jakby nie patrzeć po przeczytaniu wypowiedzi troszke jestem zdezorientowany , jednak przyznam że silnikowo - skrzyniowy raczej mi nie jest potrzebny a zastanawiam się między produktami orlenu i lotosu

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Z tego co wiem to Zetor w skrzyni ma zwykły Agrol U i wydaje mi sie to  najbardziej racjonalny olej do tego ciągnika. Możesz wlać z cos typu STOU czy UTTO 10W40 nie bedzie wiele droższy ale pytanie czy to potrzebne. wgl to zastanowił bym sie nad tym mieszaniem oleju bo nawet najlepszy olej zmieszany z czymś tam zrobi sie syfiaty. co najważniesze filtry filtry filtry. :)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Zetor w instrukcji wyraźnie napisał GL-4 80W - czyli tzw. hipol. Agrol U to olej typu UTTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

być może nie mam zetora nie miałem wiec mogę się mylić.


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

Witam i mam pytanko ,

ma zalna skrzynie biegów w mf 3080 turdusem  shpd c-4 15w/40

I chciał bym teraz wymienić olej w skrzyni na olej hygard  bo taki mam w jd 

 

Czy mogę wymienić w mf na ten olej i z tą skrzynią nic mi się nie stanie czy też może się dziać coś 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Turdus SHDP 15W40 to olej silnikowy - masz go w skrzyni i mo

Turdus SHDP 15W40 to olej silnikowy - masz go w skrzyni i moście?

Hy-gard to olej kasy UTTO, można śmiało wymienić choć nie wiem w jakiej cenie ten olej kupujesz bo oleje utto można ze sobą mieszać wiec nic się nie stanie jak jd i mf będą pracowały z tymi samymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitchcock92    0

  Witam. 

Dzisiaj podczas prac porządkowych zlewałem oleje silnikowy(superol) i przekładniowy z 5 litrowych pojemników do mniejszych 1 litrowych. Niestety dałem ciała, dostałem zaćmienia umysłu i odnośnie jednego pojemnika nie jestem pewny jego zawartości.  Pewnie sam sobie odpowiem, ale podejrzewam że nie ma co ryzykować, nawet jakbym lał po dajmy na to 50ml do skrzyni, bo można narobić sobie kłopotu kosztem zaoszczędzenie kilkunastu złoty.  

Czy taki olej (przekładniowy lub silnikowy) może znaleźć jakieś wspólne zastosowanie?  Byle jakie, po prostu szkoda mi wylewać go do "kibla".  A może nic innego mi nie pozostało?

Ciągnik - Ursus C-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zlewałeś jakieś przepracowane , czy chodzi o nowe ? Sam hipol (najczęściej w tych traktorach w skrzyni) ma dość specyficzny zapach i da się odróżnić na "węch", Co do wykorzystania to jak nowy był , to śmiało do smarowania łańcucha piły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hitchcock92    0
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Zlewałeś jakieś przepracowane , czy chodzi o nowe ? Sam hipol (najczęściej w tych traktorach w skrzyni) ma dość specyficzny zapach i da się odróżnić na "węch", Co do wykorzystania to jak nowy był , to śmiało do smarowania łańcucha piły .

Nowe, nowe. Po prostu oba wlewy są tak umiejscowione, że z 5l ciężko się tam zmieścić i chciałem sobie ułatwić robotę;)   Na stacji hipola nie mieli i jest to olej z Motpola.  Co do zapachu rzeczywiście może być coś na rzeczy, bo i ten z Motpola różni się odrobinę od silnikowego, ale chyba nie na tyle żebym wyrokował, może nos płata figle, hehe. 

Do piły rzeczywiście chyba jeden czy drugi będzie ok. Dzięki za radę  szeik & zetorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrowa    0

Mam Zetora 7211 i zastanawiam się czy mogę skrzynię zalać olejem John Deere hy-gard. Olej też ma oznaczenie api gl-4? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inspire1    0

Jaki olej przekładniowo-hydrauliczny polecicie do Lamborghini 874-90T? Okoliczny sklep proponuje Shella S4 TXM ale oni to rozlewają z beczki więc dla mnie ten olej odpada (znajomy pracuje w ASO i mówił, że oni mają w beczkach najtańsze co przywiozą a klientowi sprzedają to jako "odpowiedni", więc rozlewanym olejom mówię NIE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Wlej pół syntetyczny agro utto 10w40 czy jak ci kasy nie szkoda fuscha.

Masz w tym mokre sprzęgła?


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inspire1    0

Proponowano mi fuscha ale nie mam przekonania do tej marki.

 

Dnia 11.09.2019 o 21:23, TomaszKK napisał:

Masz w tym mokre sprzęgła?

Nie mam pojęcia, na tyle aż się nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Jak masz napęd załączamy? Czy też wałek? Mechanicznie czy elektrohydraulicznie.

Fusch chyba dobre oleje ale czy tej samej jakości można kupić Polski za 1/3cenytaniej 


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

jaki olej lejecie do proximy powyżej 2013 r producent zaleca STOU 10w30 lub 10w40 , gdzieś na forum czytałem że ktoś zalewa Hipolem 80w90, zastanawiam się czy stare ursisy warto mi zalewać  STOU 10w30 , obecnie pracują na hipolu, a nowy zetor bedzie wspólnie obsługiwać przyczepy z starymi Ursusami, W ursusach lejąc STOU boję się wycieków. A może jakiś zewnętrzny układ hydrauliczny samoróbka w nowej proxie na przedni tuz???

I jeszcze jedno pytanie czym się różni STOU od UTTO i czy można je mieszac

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mr_WW    35

Mam pytanie, czy olej Agrol U, który mam wlany w skrzyni mf-255 i olej ambra multi g z new hollanda td5.85 będą się "gryzły" podczas np. kipowania tej samej przyczepy? Patrzyłem w specyfikacje i częściowo się zgadzają ale nie jestem pewien czy mozna je mieszać. A jeżeli nie można mieszać to czy lepiej wlać agrola czy ambre do obu? A może w ogóle dać inny olej do obu?😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Znacie olej firmy Volker Farm Argo Tech Utto HC 10 w 30 chcę nim zalać skrzynię biegów w famtracu 690 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qkohe155    5

Przymierzam się do wymiany oleju w MF6480, olej który jest i raczej będzie to Fuchs Agrifarm STOU MC 10W-40. Przechodząc do rzeczy - nie jest to tani temat, więc zrobiłem rozeznanie i na Allegro jest taniej niż w lokalnych sklepach, czy u Korbanka. Czy ktoś przerabiał już zamawianie oleju z Allegro - normalnie wysyłają kurierem kilka baniek i czy nie zdarzają się jakieś oszukane?

Druga sprawa to znalazłem olej Silesia Oil Silesia Agro STOU 10W-40, który to wychodzi taniej nawet od Turdusa, miałem z tej firmy smar i był ładny, bardziej szklisty niż Orlen, chociaż specjalistą nie jestem i nie wiem czy to dobrze. Cena kusi, ale do MF bałbym się to zalać, za to myślę kupić go do Zetora 7211 i C-355(który pracuje z turem) bo tam to chyba da radę, a wymiana też by się przydała i zaznaczę, że zależy mi na mieszalności olei z MF jak myślicie nie będzie z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj