Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
norek007

Podaniki do 4 binów po 100ton

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
norek007    0

Chciałbym zmodernizować swoje gospodarwstwo i mam zamiar zbudować podajniki do zoboża ponieważ dmuchawa to ciężka praca fizyczna. : / Jakie proponujecie podajniki ślimakowe czy moze te koszykowe czy jak one sie tam nazywają fachowo? Jakie firmy podajniki robią najlepsze? I moze macie jakis pal rysunkowy jak wybudować to wszytsko i jak ma to wyglądać. Czy to ma byc wykopany dół zalany betonem i wsadzona żmijka czy zrobic jakis podjaż tzn podsyp taki?

Co porponujecie?

Podajcie jakies na namiary na dobre firmy zajmujące sie tym moze jakis numer telefonu, strone co kolwiek. Ja jestem z woj kuj-pom wiec jak najbliżej mnie prosiłbym. Interesują mnei tez podaniki paszowe bo takze chce zmodernizować chlewnie trzody chlewnej. Z góry dziekuje pozdrawiam!

Edytowano przez norek007

Wiadomość z agroFakt.pl

kamciow    84

Oo to trochę daleko...

Mam takiego wujka w Jaranowie,k. Bądkowa,k.Aleksandrowa kujawskiego, może załatwie namiary to z nim pogadaj...;D

margoo78    50

Weź ocynkowany kubełek np z ARAJ-a, postaw go w środku, przy nim rozdzielacz i rury spustowe plus dodatkowa rura spustowa do wysypywania np na tira. Oczywiście w zbiornikach żmijki wybierające podają do kubełka (najczęściej przez kosz przyjęciowy), wtedy masz możliwośc przesypac z silosu do drugiego. Jak chodzi o kosz przyjęciowy, to najłatwiej jest postawic ruchomy na kołach. Możesz zrobic betonowy bunkier w ziemi, ale to trzeba by jakoś przykryc najlepiej wiatą. U jednej osoby widziałem również wywrotnicę własnej produkcji - super rzecz. Jeśli chodzi o silosy, to mnie podobają się tylko lejowe.

Edytowano przez margoo78

norek007    0

Oo to trochę daleko...

Mam takiego wujka w Jaranowie,k. Bądkowa,k.Aleksandrowa kujawskiego, może załatwie namiary to z nim pogadaj...;D

No jak bys mogł

karol19    7

kolego a ja powiem Ci inaczej, jesli nie zależy Ci na wielkiej wydajności, a wystarczy Ci np. 15 ton na godzinę to załóz sobie przenośnik ślimakowy, jest u mnie taki w galerii i jestem zadowolony, duzo tańszy w zakupie od kubełka i można go samemu zamontować sobie, też możesz go postawić w środku silosów, poziomą żmijką wyjść z koszem zasypowym poza silosy i wtedy masz nawet wydajnośc siegającą 24 ton na godzinę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować