Zaloguj się, aby obserwować  
flackmistrz

Pękające liście w rzepaku

Polecane posty

flackmistrz    11

Witam. W ostatnich 2 dniach w moim rzepaku zaczęły pękać liście od spodu i nie wiem czy jest to objaw zbyt szybkiego wzrostu w wyniku ostatnich deszczów, czy jakiejś choroby. Poniżej wrzucam foto. Góra rośliny jest raczej w dobrym stanie.

 

http://www.fotosik.p...d687f0c015.html

 

http://www.fotosik.p...6b3c6efc0a.html

 

http://www.fotosik.p...331ed5cd55.html

 

http://www.fotosik.p...c3cc487689.html

Edytowano przez flackmistrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Masz oznaki braku mikroelementów.Mialem u siebie w rzepaku podobne objawy i po oprysku odrzywkami z borem nastąpila poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Borem wraz z mikroelementami opryskałem rzepak w czwartek, może na efekty trzeba będzie poczekać. Znajomy mówi że mogą to być insekty, mianowicie chowacz, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Masz oznaki braku mikroelementów.Mialem u siebie w rzepaku podobne objawy i po oprysku odrzywkami z borem nastąpila poprawa

 

Co to jest odrzywka ???? Chyba chodziło o odżywkę ? Sprawdzajmy pisownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gutmen ogarnij chcesz uczyc polskiego idz do szkoly a nie na forum pajaca zgrywasz -.- wydaje mi sie ze to brak mikroelementow oprysk siarczxan mg+odrzywka mikro+cos na robalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Koledzy jestesmy w Polsce! Piszmy poprawnie. Tak i owszem czepiam się, ale chyba powinniście mi dziękować. Będziecie pisać jakieś pisma urzędowe i co z błędami.... Przepraszam oczywiscie dyslektyków, bo to nie ich wina.. Koniec

 

Co do tego rzepaku,,, pytanie czy kolego dobrze umyłeś opryskiwacz po zabiegach w pszenicy.. Bo to może wyglądać na uszkodzenie herbicydowe...(oby nie sulfonomocznikowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj