mateuszferguson

Hassia DL 250 panowie nie mały problem!!!

Polecane posty

Ludzie pomocy...wczoraj zasiałem jęczmień jary alle... miałem do wysiania go 200kg na 1ha a wysiało mi się coś 50kg tylko....Co zrobiłem nie tak??

USTAWIENIE jakie miałem..:

lewa strona dźwignia położona na 2

środkowa strona od aparatów po środku

tabela pod przekładnią ustawiona na 42

Wdł mojej tabeli wysiewu miało się wysiać 176kg na ha przy rozstawie 13cm

Tak miałem ustawione bo dochodziły mi kliny na całym kawałku..

Ale tak nie może być że na 1ha poszło mi tylko jakieś 50kg!! :blink:

Co tu kurna jest z tym siewnikiem...??A może ja mam jakąś kijową tabelę wysiewu??

Siewnik jest 20 redlicowy. Na 16 kołach

Pomocy!!


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próba kręcona dała tam 0,75kg na 43,5obr koła i tak zostawiłem tak ustawione ale po tym zasianiu byłem w szoku bo dosłownie 50kg sie wysiało...


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak próba pokazała tak jak w tabeli to szukaj przyczyny mechanicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co do samej tabeli wysiewu nie jestem pewien czy to jest akurat z tego siewnika...bo coś mi sie zdaje że to jest od hassi ale 3,00m a nie 2,5m.


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jaka by niebyła tabela to i tak podaje teoretycznie wysiew gdzie trzeba potwierdzić próbą kręconą a szczególnie jeśli jesteś niepewny do tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wgl obliczyć jeszcze raz tą próbę kręconą?? na kołach 16kach??mnożyć kg razy 100?? tzn

 

44obr=ziarno wysypane pomnożyć przez 100??

Bo ja już sie pogubiłem w tym nikt nie napisał jak robi sie próbę kręconą w DL

Tylko widziałem w DU lub DKL


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1996    1

Musisz znać średnice koła i szerokość roboczą siewnika. Jeżeli siewnik ma szerokość 2.5 m a koło ma średnice np.1m to jednym obrotem koła zasiewasz 2,5m2 pola. Czyli jak okręcisz kołem np. 40 razy to zasiejesz 100m2 przy czym wysiejesz np. 1,8kg ziarna. Potem mnozysz wage ziarna razy 100 bo hekrar ma 10000m2 ale to wszystko zalezy ile razy okrecisz kolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeooo    2

Ja próbę kręconą robie na 1 ar następująco

10 metrów dłógości dziele na obwód koła 2.25 =4,44

4,44 razy 4 bo 4 przejazdy szerokości razy 2.5 metra = 10

więc

10 : 2,44 = 4.44 x 4 =17,7 tyle obrotów zrobi koło

by zasiać 1 ar i to ziarno co się wysypie waże i razy 100 i wychodzi na 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może było tak jak u mnie ze w czasie transportu dłuższego sie po przymykały te zapadki ale dobrze na polu sprawdziłem przed sianiem i już sie nie zasuwały same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam Panowie i Panie szukałem już wszędzie i nie mogę poszukać , a dokładnie chodzi mi o probe kręcona w siewniku Hassia DU 100 Chce zrobić probe kręcona ale nie wiem ile obrotów kołem . może ktoś posiada owy siewnik a może wiecie tak to zrobić. I z tylu na rolkach wysiewający są trzy pozycje ustawiania to na jakim tam macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc313    0

Panowie mam pytanie jak ustawić siewnik hassia dkl 250 tak żeby mniej więcej wysiać 200 kg pszenicy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomMak
      czy warto kupić zamiast AMAZONE D8 model HASSIA DU300?
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez boloo
      Witam koledzy jestem nowym nabywca kombajnu hassia z sortownikiem mam zamalowana tabliczke znamionowa .I czy jest tu jakis znawca ktory ze zdjec rozpozna model tego hassia . Jak te kombajny sie sprwuja ? jak z czesciami ? oraz czy posiada ktos katalog czesci do tej maszynki .Bo musze wymienic tam pare rolek zeby maszyna byla gotwa w 100% do sezonu .Wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam



    • Przez Ciapek005
      witam. chciał bym zbudować maly kurnik na 4-5 kur co myślicie o takim http://olx.pl/oferta/mini-kurnik-kurniki-kury-perliczki-kaczki-egzotyka-CID103-ID4BvCh.html#7767b6eb6a ??
       
       
      zrobić jakieś docieplenie w środku ??
      proszę o wasze sugestie oraz małe podpowiedzi (jakies projekty ) POZDRAWIAM
    • Przez AsToNeK_LwG
      Witam
      Niedawno stałem sie posiadaczem case-a 885 xl i na razie spełnia swą rolę w gospodarstwie ale!
      Własnie jest to ale gdy wracałem do domu od zwożenia bel zauważyłem że po puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu nie przyspiesza z miejsca a po kilku sekundach może 3-5s. Dlaczego tak jest? Wcześniej miałem tylko doświadczenia z ursusem i zetorem i przyspieszał od razu z miejsca (rwał dosłownie) a tu nie. Czy tak powinno byc czy to wina sprzęgła a może czegoś innego?
      Proszę o podpowiedzi:)
      Dodam że mocno to czuć na 4 biegu! Na niższych biegach jest trochę lepiej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj