Skocz do zawartości
tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Sadek    446

W obecnych warunkach klimatycznych, pogoda jest tak zmienna, ze czasem nie zna sie dnia ani godziny, prognozy pogody sa tak trafne jak te z internetu, jest pogoda to trzeba plon zbierac, kosic. Kiedys w kosciele ktos spytal (przed msza) o pozwolenie do pracy w niedziele, bo pogada dala okazje i sam ksiadz przyzwolil i zyczyl udanych i obfitych zbiorow ;)

Kolego mówiąc o pracy w niedzielę mam bynajmniej Ja na myśli prace niekonieczne bo jeżeli w grę wchodzi zbiór czy inne prace których z powodu złej pogody nie można wykonać w inne dni tylko dobrym dniem jest akurat niedziela to nie widzę tu problemu.

Kilka lat temu skończyliśmy siać rzepak ok. 14 w sobotę ale o pryskaniu nie było mowy bo był wiatr, więc w niedzielę o 6 rano byłem już na polu z opryskiwaczem 2-3 godziny i po robocie ale tak zdarzyło się raz na kilka lat pomijam tu żniwa gdzie niedziela jest takim dniem jak inny tygodnia.

Sadek    446

Widzę że kolega tu nowy ale bardzo rzeczowe porady daje i to w kilku tematach.

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    95

ja jestem stary i podobnie uwazam- samego mnie pare razy pokaralo-na szczescie umiarkowanie, 

dzisiaj swietego izydora-patrona rolnikow i mojej parafii- nigdy w ten dzien nie pracowalem w polu  i nigdy nie bede a jakos zyje.

scoffer    1140
Napisano (edytowany)

Mnie kiedyś zaciekawił gostek , który orkanował nać ziemniaczaną na ok 20 arowym areale , położonym za stodołą, w niedzielne popołudnie.

Co do rabatów 10% udzielanych 3 maja w markecie nie widzę w tym nic dziwnego , był to wtorek więc dzien pracujący za granicą .

W Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy w związku z tym markety są zamknięte.

Edytowano przez scoffer

staszek131415    2020

i bóg  takich pokara bo niedziela jast by ja swietować

Bóg nie karze on co najwyżej doświadcza B)

Sadek    446

Mnie kiedyś zaciekawił gostek , który orkanował nać ziemniaczaną na ok 20 arowym areale , położonym za stodołą, w niedzielne popołudnie.

Co do rabatów 10% udzielanych 3 maja w markecie nie widzę w tym nic dziwnego , był to wtorek więc dzien pracujący za granicą .

W Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy w związku z tym markety są zamknięte.

Koledzy muszę się poprawić to był 2 maj.

donweter1989    180

Niedzielna praca się w g..no obraca. Oprócz oprzętu, przewracania siana i żniw nie robię w niedziele nic.

janusz20    105

Miej wyjebane a będzie ci dane... wszystkie te wierszyki są goowno warte.

Jak sam o siebie i swoja rodzine nioe zadbasz to żaden niby typ ci nie pomoże.

Rolnik1973    1249

Jak Ci Bóg zdrowie zabierze to będziesz mógł sam jedynie w pampersa nasrajdać.

janusz20    105

Bullshit. Z morałami na temat dawania i zabierania zdrowia to idź i powiedz to  rodzicom niewinnych dzieci które ciężko chorują. Ale nie o tym temat.

Ja radzę każdemu pilnować swojego tyłka chcesz robić w niedziele to rób nie chcesz to nie rób a jak chcesz sie nachlać to sie nachlaj. Każdy robi na swoje konto

AleksanderX    104
Napisano (edytowany)

Jak będziesz w niedzielę pracować to będziesz bogatszy od sąsiada który w niedzielę nie pracuje a jak nie pracuje to nie bogaci się a psełdo przeciwnicy pracy w niedzielę to tylko ci pazerni i zazdrosni
 ja jestem zdania chcesz pracować to pracuj  chcesz swietowac to swietuj i po co ten temat

Edytowano przez AleksanderX

jacus    95

jak bylem mlody i glupi to w niedziele gnoj spod swin wyrzucalem , trawe bykom kosilem, kopki siana stawialem itp.-powtorze jeszcze raz -jak bylem mlody i glupi- teraz tylko i zostalo.

jak dorosniecie -to zrozumiecie

langna    1

Co wy z tym Bogiem tak? a jeśli chodzi o pracę w niedzielę to raczej jest to dzień odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy można też pojeździć po polach pooglądać swoje uprawy i przemyśleć co jeszcze w nowym tygodniu pracy trzeba zrobić :-)

zetorki12    1932

Jacy wszyscy pobożni , a co drugi z sąsiadem się gniewa - no ale wiadomo - bo to sąsiad zły B) . Od razu przypomniał Mi się taki z naszej wsi - Jaki On pobożny , słucha tylko odpowiednich wiadomości itp , itd , a jak mówi o sąsiadach to w koło tylko zazdrość i złorzeczenie , a próżniaczysko jakich mało :D .

michal1993    350

Powiem tak, praca w niedzielę tylko w wyjątkowych sytuacjach. Tak jak większość pracę w niedzielę uznaję tylko prace związanie z sianem, żniwa no i inne sprawy których nie bardzo pasuje odłożyć. Ogólnie nawet już nie odnosząc się do kwestii religijnych to człowiek zwyczajnie musi odpocząć, tempa 24/7 długo nie jest w stanie nikt wytrzymać.

marekfarmer    4520

Ja  też  w niedzielę  nie robię   żadnych zbędnych  prac  po to  bóg  stworzył  niedzielę  żeby  można było  sobie  odpocząć

Tomek42    20

Na prawdę to jest tak ,że nikt nie powinien się wypierać bo każdemu się zdarzyło , generalnie niedziela jest dniem wolnym od pracy i tak powszechnie jest , jednak żeby nie było tak różowo to nieraz po prostu trzeba i tyle. :)

marekfarmer    4520

wiadomo są sytuacje ze trzeba to się robi żniwa czy oprysk wieczorem jak nie idzie w tygodniu ostatnio zyto owijalem w niedziele bo była awaria prasy i się zeszło do niedzieli

AleksanderX    104

Dzień wolny od pracy to i sobota Wałęsa to wywalczył tak więc i w sobote nie wolno pracowac

Sadek    446

Tak część nie pracuje bo Wałęsa zakłady po kasował i automatycznie zrobił się dzień wolny, z historią nie jestem najlepiej ale uważam że wolne soboty to Gierek a nie Wałęsa.

Tomek42    20

Wolne soboty wywalczono w tym ustroju a nie w poprzednim , w poprzednim o nic nie można było walczyć bo kto się buntował to zomo i pały w ruch :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.