Skocz do zawartości
tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

garek    67

Gdyby ta mniejsza i słabsza kobieta ( pani poseł Grodzka) trzasneła by pana europosła Korwina to jego szanse na przeżycie są niewielkie

Co do niedzieli to należy ją traktować jako dzień wolny od pracy oczywiscie z wyjątkami bo dojenie czy karmienie zwierząt nie poczeka Są dwa powody świetowania ze wzglendu  na religie albo dla zwykłego

analfabeci do nieba nie wejdą.  Co to jest to wzglendu ?

mikad    227

Temat durny jak kilo gwoździ, tylko w pieprzonym polskim zaścianku wszyscy wszystkim doopę obrabiają. Co to kogo obłazi co ja robię u siebie, jak chcę to pracuję, jak chcę to mam na głowie irokeza albo dziaram się od stóp do głów albo alkoholizuję się do nieprzytomności i jeżeli wszystko jest w granicach porządku prawnego to huk co komu do tego.

szaman1    38

Tacy co w niedziele lecą pierwsi pod kościół i jeszcze nawet do niego nie wejdą albo w połowie mszy bo wcześniej obgadują pod to najgorsze k... mi nie pasuje w sobotę  to sieje w niedzielę różnie  w życiu bywa choroba, studia, pilna sprawa do załatwienia, nie ma chyba nikogo kto w sobotę leży z ch...m bo zrobi w niedzielę ma zawsze uzasadniony powód. Mnie to zresztą nie obchodzi. Ja Ferdynand mówił Żadna Praca Nie Hańbi  

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    14

Jasne , każdy ma prawo do decydowaniu o sobie. Można pracować w dni świąteczne,zamiast świętować , ale często ci co pracują w święta(a nie muszą) ,i tak nigdy czasu nie mają.

jan34533    16

analfabeci do nieba nie wejdą.  Co to jest to wzglendu ?

polonista się znalazł, a jaki kształcony

Mari82    10

dla mnie temat totalne bagno,nie chodzi,że ktoś opierdziela sie czy śpi,ale rolnictwo to loteria i czasem w niedziele trzeba w pole wjechać,ja np.wczoraj siałem nawóz na jęczmień,zajęło mi to ok 3godzin i co dzisiaj leje i tak ma być tydzień i dopiero za dwa wjechałbym.
Od początku roku odpoczywałem w niedziele ale w tą musiałem,więc proste trzeba to trzeba i moja sprawa.

Rolnik1973    1272

Gdzieś człowiek bardziej rozłamany po całoniedzielnym leżeniu niż po tygodniu szwędania się.

hopper5    19

Ja też wczoraj nawóz rozsiewałem po pszenicy bo w tygodniu do pracy więc nie dało rady. Dwie godzinki później ukojeniem dla mego serca był dźwięk deszczu stukającego o parapet.

piotrp88    15

W realu też tak się spinacie jak przyłapiecie sąsiada na robocie w niedzielę?

A z chodzenia do kościoła też rozliczacie?

zetorki12    1994

Każdy robi jak mu pasuje , ale po co się tym "chwalić" skoro nie ma czym ? To tak samo jak gejowskie parady - muszą wszyscy wiedzieć i wdzieć że  jeden lubi d*pę drugiego . Niech tam maja , ale czy Mi musi się to podobać ?

S-Piotr    48

Unikam pracy w niedzielę ,ostatnio jak wyjechałem w pole (jedyne okno pogodowe na wykonanie jesiennego oprysku) zgubiłem tablice rejestracyjna i za trzy godziny spadł nie prognozowany deszcz. Uważam że przy areale 30 ha idzie się wyrobić w tygodniu. Duże gospodarstwa to inna sprawa.

zetorki12    1994

Ja osobiście nie widzę w tym nic złego , czasami sytuacja zmusza . Ale specjalne pokazywanie że ma się czyjeś uczucia religijne gdzieś , po przez chwalenie się że na złość innym będę robił , kiedy inni się modlą , to już w porządku nie jest .

PRIMO    186

Widać kolego że o rolnictwie nie masz bladego pojęcia bo o robocie w polu nie decyduje religia tylko pogoda

robert1226    42

Jeśli chodzi o pogodę to tak ,ale tylko sianokosy i żniwa to jest jakieś wytłumaczenie ,a nie orac,pryskac czy siać jak się nie da w poniedziałek to zrobię w środę .

ursus1986    0

jak dla mnie to każdy powinien robić co uważa w niedzielę. Kto chce pracować niech pracuje

Rolnik1973    1272

Niedzielami nawozy sieją, a potem płaczą że susza, ale nie mają pojęcia że to kara Boża.

adatur93    0

Jak nie ma kiedy siać, to i niedziela dobra. Wiele razy zdarzyło mi się pracowac w polu w niedzielę, bo akurat były na to najlepsze warunki. Pogoda zmienną jest i trzeba się niestety do niej dopasować.

staszek131415    2032

Widać kolego że o rolnictwie nie masz bladego pojęcia bo o robocie w polu nie decyduje religia tylko pogoda

U mnie jeden sadził w niedzielę ziemniaki piękne porosły niestety nie wykopał ich nawet w niedzielę więc jednak nie do końca tak jest kto nie umie organizować pracy zasuwA W NIEDZIELĘ TAKA PRAWDA

jak dla mnie to każdy powinien robić co uważa w niedzielę. Kto chce pracować niech pracuje

http://www.eporady24.pl/zaklucanie_ciszy_i_spokoju_w_niedziele,pytania,4,195,7085.html jeśli zakłó

casz w ten sposób komuś spokuj możesz zostać ukarany B)

PRIMO    186

Ja też jestem tego zdania że w Niedzielę nie powinno się pracować ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić więc ludzie przestańcie takich krytykować bo nie wiadomo co przyniesie przyszłość i ci świętoszkowi nie będą zasuwać w Niedzielę

pawel885    380

Staszek a u nas w parafii jest odwrotnie, 30 metrów od kościoła są bloki mieszkalne, w lato są na zewnątrz kościoła zainstalowane głośniki dla wiernych na zewnątrz - ludzie spać nie mogą w niedzielę rano i skargi piszą gdzie się da, bez skutku  :) Kto ruszy proboszcza w małej mieścinie. 

staszek131415    2032

A kto cały dzień mszę odprawia? ;)  No i chyba się przy tym nie kurzy :P :P i zapachy nie rozchodzą ;) ?

Ulman    288

Jeśli chodzi o pogodę to tak ,ale tylko sianokosy i żniwa to jest jakieś wytłumaczenie ,a nie orac,pryskac czy siać jak się nie da w poniedziałek to zrobię w środę .

Jak się ma "pińć" hektarów to tak można,  tylko  potem marudzenie że "bida" i "nic się Panie nie opłaca"

Niedzielami nawozy sieją, a potem płaczą że susza, ale nie mają pojęcia że to kara Boża.

Tez to zaobserwowałem. Sąsiad siał w niedzielę i miał suszę 3 miesiące  a u mnie przez miedzę raz w tygodniu deszcz padał  :D  :D  :D

mikad    227

A kto cały dzień mszę odprawia? ;)  No i chyba się przy tym nie kurzy :P :P i zapachy nie rozchodzą ;) ?

Przeczytaj jeszcze raz co kolega napisał, z tym że oprócz poskładania liter postaraj się coś jeszcze zrozumieć, Jeżeli nadal nie będziesz wiedział o co mu biega to Ci wyjaśnię: tak jak tobie przeszkadza kurz z pola tak jemu i pewnie paru innym normalnym osobom przeszkadza tłum ludzi drący japę przez głośniki o 7 rano w dzień wolny kiedy chciałby pokimać dłużej niż zwykle.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Konsultant_HRIC
      Konieczne wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w układaniu dawek.
      Zainteresowanych kandydatów zapraszam do kontaktu lub przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703.
      Chętnie przekażę więcej szczegółów.
      Konsultant HRIC
    • Przez Konsultant_HRIC
      Konieczne wykształcenie rolnicze (zootechnika, weterynaria lub mechanizacja) oraz doświadczenie we współpracy z dealerami / partnerami branży rolniczej.
      Zainteresowanych kandydatów zapraszam do kontaktu lub przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703.
      Chętnie przekażę więcej szczegółów.
      Konsultant HRIC
    • Przez mataysen1994
      Witam. !

Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )

Ale do rzeczy...

Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 

CZY WARTO ??

Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
    • Przez kredx
      Witam jestem nowy i jestem na kupnie ciągnika do pracy w lesie przy wyciągarce (5-7T). Chciał bym się poradzić, jaki ciągnik ( model, marka) polecilibyście do takiej pracy. Zależy mi żeby był z lat 1980 - 1990 mało elektroniki, żeby był prosty, dostępne i tanie części, jakiś sprawdzony model pod względem awaryjności. Moc tak około 75-100KM. Wymagania sporo ale Mój budżet to tak około 23 tysiące. Chętnie rozważę każdą opinie, propozycje, uwagę. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez HubertMichnowicz
      Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się na świecie i w Polsce firmą
      działającą w sektorze rolniczym.
      Łączymy dobre tradycje z nowoczesnymi technologiami. W swojej ofercie
      posiadamy unikalną gamę produktów do odżywiania roślin i zwierząt.

Obecnie budując i rozwijając cały czas nasz zespół oferujemy zatrudnienie na stanowisku

Doradca Techniczno-Handlowy
      (powiaty: ostrowski, kaliski, ostrzeszowski, krotoszyński)

Jeśli:
      Handlowanie jest Twoją pasją i czujesz się w tym jak ryba w wodzie,
      Byłoby idealnie gdybyś miał podstawową wiedzę z zakresu rolnictwa - odżywiania roślin,
      Jeśli tej wiedzy nie masz, spokojnie, nauczymy Cię wszystkiego,

Dołącz do nas!

Do Twoich zadań należeć będzie:

Sprzedaż produktów firmy w oparciu o fachowe doradztwo
      Realizowanie celów jakościowych i ilościowych w podległym terenie
      Budowanie trwałych relacji z klientami i pozyskiwanie nowych klientów normalne relacje z przełożonymi

Oferujemy:

Ciekawą pracę wspartą pakietem szkoleń przygotowujących do podjęcia pracy,
      Indywidualne szkolenia dostosowane do Twoich potrzeb
      umowę o pracę
      Pakiet usług medycznych po okresie próbnym
      Ścieżkę kariery w Dziale Handlowym oraz możliwość rozwoju wraz z dynamicznie rozwijającą się organizacją ( większość naszej kadry pracuje u nas już od 5 lat i dłużej)
      Niezbędne narzędzia (samochód służbowy, telefon komórkowy, tablet)
      Ambitny poziom wynagradzania

Zapewniamy zatrudnienie w pobliżu miejsca zamieszkania, gdzie w
      ścisłej współpracy z lokalnymi dystrybutorami będą Państwo wspierać
      rolników w zwiększaniu potencjału ich gospodarstw, oferując im
      innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb rozwiązania

Jeśli jesteś zainteresowany zadzwoń pod 785062034 i umów się na spotkanie.