Skocz do zawartości
tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

garek    67

Gdyby ta mniejsza i słabsza kobieta ( pani poseł Grodzka) trzasneła by pana europosła Korwina to jego szanse na przeżycie są niewielkie

Co do niedzieli to należy ją traktować jako dzień wolny od pracy oczywiscie z wyjątkami bo dojenie czy karmienie zwierząt nie poczeka Są dwa powody świetowania ze wzglendu  na religie albo dla zwykłego

analfabeci do nieba nie wejdą.  Co to jest to wzglendu ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

mikad    227

Temat durny jak kilo gwoździ, tylko w pieprzonym polskim zaścianku wszyscy wszystkim doopę obrabiają. Co to kogo obłazi co ja robię u siebie, jak chcę to pracuję, jak chcę to mam na głowie irokeza albo dziaram się od stóp do głów albo alkoholizuję się do nieprzytomności i jeżeli wszystko jest w granicach porządku prawnego to huk co komu do tego.

szaman1    40

Tacy co w niedziele lecą pierwsi pod kościół i jeszcze nawet do niego nie wejdą albo w połowie mszy bo wcześniej obgadują pod to najgorsze k... mi nie pasuje w sobotę  to sieje w niedzielę różnie  w życiu bywa choroba, studia, pilna sprawa do załatwienia, nie ma chyba nikogo kto w sobotę leży z ch...m bo zrobi w niedzielę ma zawsze uzasadniony powód. Mnie to zresztą nie obchodzi. Ja Ferdynand mówił Żadna Praca Nie Hańbi  

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    40

Jasne , każdy ma prawo do decydowaniu o sobie. Można pracować w dni świąteczne,zamiast świętować , ale często ci co pracują w święta(a nie muszą) ,i tak nigdy czasu nie mają.

jan34533    18

analfabeci do nieba nie wejdą.  Co to jest to wzglendu ?

polonista się znalazł, a jaki kształcony

marekfarmer    5795

jak się ktoś opierdala cały tydzień to w niedziele musi robić

Jan Kochanowski

Modlitwa o Deszcz

Wszego dobrego Dawca i Szafarzu wieczny,
Tobie ziemia, spalona przez ogień słoneczny,
Modli się dżdża i smętne zioła pochylone,
I nadzieja oraczów, zboża upragnione.

Ściśni wilgotne chmury świętą ręką swoją,
A ony suchą ziemię i drzewa napoją
Ogniem zjęte; o, który z suchej skały zdroje
Niesłychane pobudzasz, okaż dary swoje!

Ty nocną rossę spuszczasz, Ty dostatkiem hojnym
Żywej wody dodawasz rzekom niespokojnym.
Ty przepaści nasycasz i łakome morze,
Stąd gwiazdy żywność mają i ogniste zorze.

Kiedy Ty chcesz, wszytek świat powodzią zatonie,
A kiedy chcesz, od ognia jako pióro wspłonie.

Mari82    15

dla mnie temat totalne bagno,nie chodzi,że ktoś opierdziela sie czy śpi,ale rolnictwo to loteria i czasem w niedziele trzeba w pole wjechać,ja np.wczoraj siałem nawóz na jęczmień,zajęło mi to ok 3godzin i co dzisiaj leje i tak ma być tydzień i dopiero za dwa wjechałbym.
Od początku roku odpoczywałem w niedziele ale w tą musiałem,więc proste trzeba to trzeba i moja sprawa.

Rolnik1973    1755

Gdzieś człowiek bardziej rozłamany po całoniedzielnym leżeniu niż po tygodniu szwędania się.

hopper5    20

Ja też wczoraj nawóz rozsiewałem po pszenicy bo w tygodniu do pracy więc nie dało rady. Dwie godzinki później ukojeniem dla mego serca był dźwięk deszczu stukającego o parapet.

piotrp88    35

W realu też tak się spinacie jak przyłapiecie sąsiada na robocie w niedzielę?

A z chodzenia do kościoła też rozliczacie?

zetorki12    3475

Każdy robi jak mu pasuje , ale po co się tym "chwalić" skoro nie ma czym ? To tak samo jak gejowskie parady - muszą wszyscy wiedzieć i wdzieć że  jeden lubi d*pę drugiego . Niech tam maja , ale czy Mi musi się to podobać ?

ZETOR TEAM

S-Piotr    49

Unikam pracy w niedzielę ,ostatnio jak wyjechałem w pole (jedyne okno pogodowe na wykonanie jesiennego oprysku) zgubiłem tablice rejestracyjna i za trzy godziny spadł nie prognozowany deszcz. Uważam że przy areale 30 ha idzie się wyrobić w tygodniu. Duże gospodarstwa to inna sprawa.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

zetorki12    3475

Ja osobiście nie widzę w tym nic złego , czasami sytuacja zmusza . Ale specjalne pokazywanie że ma się czyjeś uczucia religijne gdzieś , po przez chwalenie się że na złość innym będę robił , kiedy inni się modlą , to już w porządku nie jest .

ZETOR TEAM

PRIMO    459

Widać kolego że o rolnictwie nie masz bladego pojęcia bo o robocie w polu nie decyduje religia tylko pogoda

robert1226    61

Jeśli chodzi o pogodę to tak ,ale tylko sianokosy i żniwa to jest jakieś wytłumaczenie ,a nie orac,pryskac czy siać jak się nie da w poniedziałek to zrobię w środę .

adatur93    0

Jak nie ma kiedy siać, to i niedziela dobra. Wiele razy zdarzyło mi się pracowac w polu w niedzielę, bo akurat były na to najlepsze warunki. Pogoda zmienną jest i trzeba się niestety do niej dopasować.

staszek131415    2382

Widać kolego że o rolnictwie nie masz bladego pojęcia bo o robocie w polu nie decyduje religia tylko pogoda

U mnie jeden sadził w niedzielę ziemniaki piękne porosły niestety nie wykopał ich nawet w niedzielę więc jednak nie do końca tak jest kto nie umie organizować pracy zasuwA W NIEDZIELĘ TAKA PRAWDA

jak dla mnie to każdy powinien robić co uważa w niedzielę. Kto chce pracować niech pracuje

http://www.eporady24.pl/zaklucanie_ciszy_i_spokoju_w_niedziele,pytania,4,195,7085.html jeśli zakłó

casz w ten sposób komuś spokuj możesz zostać ukarany B)

PRIMO    459

Ja też jestem tego zdania że w Niedzielę nie powinno się pracować ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić więc ludzie przestańcie takich krytykować bo nie wiadomo co przyniesie przyszłość i ci świętoszkowi nie będą zasuwać w Niedzielę

pawel885    633

Staszek a u nas w parafii jest odwrotnie, 30 metrów od kościoła są bloki mieszkalne, w lato są na zewnątrz kościoła zainstalowane głośniki dla wiernych na zewnątrz - ludzie spać nie mogą w niedzielę rano i skargi piszą gdzie się da, bez skutku  :) Kto ruszy proboszcza w małej mieścinie. 

Ulman    482

Jeśli chodzi o pogodę to tak ,ale tylko sianokosy i żniwa to jest jakieś wytłumaczenie ,a nie orac,pryskac czy siać jak się nie da w poniedziałek to zrobię w środę .

Jak się ma "pińć" hektarów to tak można,  tylko  potem marudzenie że "bida" i "nic się Panie nie opłaca"

Niedzielami nawozy sieją, a potem płaczą że susza, ale nie mają pojęcia że to kara Boża.

Tez to zaobserwowałem. Sąsiad siał w niedzielę i miał suszę 3 miesiące  a u mnie przez miedzę raz w tygodniu deszcz padał  :D  :D  :D

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

mikad    227

A kto cały dzień mszę odprawia? ;)  No i chyba się przy tym nie kurzy :P :P i zapachy nie rozchodzą ;) ?

Przeczytaj jeszcze raz co kolega napisał, z tym że oprócz poskładania liter postaraj się coś jeszcze zrozumieć, Jeżeli nadal nie będziesz wiedział o co mu biega to Ci wyjaśnię: tak jak tobie przeszkadza kurz z pola tak jemu i pewnie paru innym normalnym osobom przeszkadza tłum ludzi drący japę przez głośniki o 7 rano w dzień wolny kiedy chciałby pokimać dłużej niż zwykle.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez fernie476
      .
    • Przez dawid8888

Witam

Jestem absolwentem Zootechniki na UWM w Olsztynie. Pracowałem na fermie bydła mlecznego w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego. 300 krów plus młodzież. Aktualnie pracuję w szwecji na fermie obsługiwanej przez 4 roboty udojowa. Stado liczy 300 krów plus młodzież.Posiadam kurs inseminacji bydła .

Szukam pracy najchętniej od października ponieważ do końca września jestem w szwecji, Więcej informacji na swój temat udziele telefonicznie +48885290288 lub na email: dawid.jozwowski@wp.pl

• Przez dysia
      Witam
      jestem studentką ostatniego roku zootechniki. Studia kończę w lipcu a pracę magisterską planuję obronić we wrześniu.
      Studiowałam Zootechnikę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, na studiach inżynierskich wybrałam specjalność Hodowla Zwierząt, a na magisterskich Żywienie i Dietetyka Zwierząt.
      Mam doświadczenie w pracy ze zwierzętami, m.in praca w Niemczech na fermie bydła mlecznego.
        Jako że jestem z małopolski, to ze znalezieniem pracy w zawodzie jest dosyć ciężko, stąd też moje pytanie, czy ktoś z Was słyszał może o pracy dla zootechnika bądź doradcy żywieniowego na terenie małopolski?

• Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.

Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/

lub telefonicznie: 660 703 703 lub mailem: jw@hric.pl

• Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.

Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/

lub telefonicznie: 660 703 703, lub mailem: jw@hric.pl

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.