Skocz do zawartości
tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Ansja    347

chyba nie wszyscy,ale jak wolna niedziela to niektorzy potrzebuja porzadnie odpoczac :) Napija sie % wyspia pod debem :)

mariuszd93    489

W Polsce w niedziele chłopi to tylko upijają się do nieprzytomności.. wczoraj byłem tego świadkiem :D

a  ja  byłem świadkiem, że większość  była  przytomna  :P  :D

Edytowano przez mariuszd93

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2045

W Polsce w niedziele chłopi to tylko upijają się do nieprzytomności.. wczoraj byłem tego świadkiem :D

Serio? Gdzie to było bo sam bym chętnie się przekonał ;):D :D

wilhelm    401

Woleli zalać mordy, niż zabrać się za zbieranie siana.. bo niedziela, to robić nie bedziemy... Jutro.. To wieczorem zaczęło padać i lało całą noc. a sianko w niedziele jak najbardziej nadawało się do prasowania..

soltys48    351

i to jest grzech największy-zmarnować swoją pracę

Tak mi powiedział mój proboszcz jak w niedzielę wyjeżdżałem kosić a On podjeżdżał na mszę-mieszkam 40-50m od kościoła i gdziekolwiek chcę wyjechać to muszę przejeżdżać koło Świątyni Bożej

Adrian_K_90    59

Czytam, i dochodzę do wniosku, że niektórzy nie pojmują terminu "powstrzymać się od prac niekoniecznych". Wiadomo, że raczej nikt normalny nie zaczyna wozić obornika w niedzielę(chyba że specjalnie, by coś udowodnić) ale jak siano jest do zboru, to się zbiera. Jak się pryzmy nie zdążyło okryć w sobotę to się okrywa. Jak krowy przerwą ogrodzenie, to się naprawia itd, itd. Jak zaś nie musisz czegoś robić, to jeden dzień odpoczynku dobrze zrobi. Nie ma tu nic związanego z religią. Przedsiębiorcy i ich pracownicy najczęściej nie pracują 7 dni w tygodniu. Czy rolnik musi? Zgłupieć by można było. Szczególnie, że przy zwierzętach i tak pełnego dnia wolnego nie będzie. 

Ansja    347

W niedzieli robi sie to co jest konieczne.Tylko niektorzy uwazaja,ze w niedziele nadrobia zaległości calego tygodnia.Sa jednak regiony w Polsce,ze niedziela nie jest dla nich świętem.Tak samo jak powstrzymywanie sie w piatek od jedzenia miesa,też juz to gdzies zanika.

Tomek90    196

Mhm czemu miałbym nie jeść mięsa w piątek?

Tomek90    196

Mówisz że każdy piątek u Ciebie jest bez mięsa?

piotrp88    15
Napisano (edytowany)

Mhm czemu miałbym nie jeść mięsa w piątek?

Pytałeś już swojego proboszcza, czy nie należysz to tego klubu?

Edytowano przez piotrp88

zetorki12    2039

Mówisz że każdy piątek u Ciebie jest bez mięsa?

Nie , nie mówię , ale wiem dlaczego powinien być bez . B) Strasznie lubisz czytać coś czego nie napisałem . :P

icek1    178

według mnie praca w niedzielę powinna być katrana chłostą

pawel885    380

A jak tam wasze zarobki od nowego roku?  Pensja minimalna poszła w górę - to prawda że sprzątaczki dostają 13zł na godz ale dzierżawią od pracodawcy mop-a za 8zł/h i nadal zarabiają 5zł/h? 

janusz20    105

Jak nie wiesz czemu , to znaczy że ty możesz . B)

Najlepsze wytłumaczenie sprawy jakie widziałem.

zetorki12    2039
Napisano (edytowany)

I one tak same idą w ten rzepak ? :o  Powiedz im że w niedzielę to nie wypada , niech pójdą w poniedziałek . :huh:

Edytowano przez zetorki12

icek1    178

praca w niedzielę jest dozwolona jeśli się nie jest się katolikiem a z własnych obserwacji wizę iż katolików w tym kraju jest mało

B3Agro    85

zetorki zluzuj. Nie powinno być nas/was. Jesteśmy całe szczęście wolnymi ludźmi i każdy robi jak mu pasuje.

Pauje mi w niedzielę , robię w niedzielę . Chcę mieć wolne w czwartek to mam w czwartek. Nie każdy jest barankiem prowadzanym na krótkim sznurku .

Przecież ty tego nie robisz i pójdziesz do nieba ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Konsultant_HRIC
      Konieczne wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w układaniu dawek.
      Zainteresowanych kandydatów zapraszam do kontaktu lub przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703.
      Chętnie przekażę więcej szczegółów.
      Konsultant HRIC
    • Przez Konsultant_HRIC
      Konieczne wykształcenie rolnicze (zootechnika, weterynaria lub mechanizacja) oraz doświadczenie we współpracy z dealerami / partnerami branży rolniczej.
      Zainteresowanych kandydatów zapraszam do kontaktu lub przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703.
      Chętnie przekażę więcej szczegółów.
      Konsultant HRIC
    • Przez mataysen1994
      Witam. !

Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )

Ale do rzeczy...

Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 

CZY WARTO ??

Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
    • Przez kredx
      Witam jestem nowy i jestem na kupnie ciągnika do pracy w lesie przy wyciągarce (5-7T). Chciał bym się poradzić, jaki ciągnik ( model, marka) polecilibyście do takiej pracy. Zależy mi żeby był z lat 1980 - 1990 mało elektroniki, żeby był prosty, dostępne i tanie części, jakiś sprawdzony model pod względem awaryjności. Moc tak około 75-100KM. Wymagania sporo ale Mój budżet to tak około 23 tysiące. Chętnie rozważę każdą opinie, propozycje, uwagę. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez HubertMichnowicz
      Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się na świecie i w Polsce firmą
      działającą w sektorze rolniczym.
      Łączymy dobre tradycje z nowoczesnymi technologiami. W swojej ofercie
      posiadamy unikalną gamę produktów do odżywiania roślin i zwierząt.

Obecnie budując i rozwijając cały czas nasz zespół oferujemy zatrudnienie na stanowisku

Doradca Techniczno-Handlowy
      (powiaty: ostrowski, kaliski, ostrzeszowski, krotoszyński)

Jeśli:
      Handlowanie jest Twoją pasją i czujesz się w tym jak ryba w wodzie,
      Byłoby idealnie gdybyś miał podstawową wiedzę z zakresu rolnictwa - odżywiania roślin,
      Jeśli tej wiedzy nie masz, spokojnie, nauczymy Cię wszystkiego,

Dołącz do nas!

Do Twoich zadań należeć będzie:

Sprzedaż produktów firmy w oparciu o fachowe doradztwo
      Realizowanie celów jakościowych i ilościowych w podległym terenie
      Budowanie trwałych relacji z klientami i pozyskiwanie nowych klientów normalne relacje z przełożonymi

Oferujemy:

Ciekawą pracę wspartą pakietem szkoleń przygotowujących do podjęcia pracy,
      Indywidualne szkolenia dostosowane do Twoich potrzeb
      umowę o pracę
      Pakiet usług medycznych po okresie próbnym
      Ścieżkę kariery w Dziale Handlowym oraz możliwość rozwoju wraz z dynamicznie rozwijającą się organizacją ( większość naszej kadry pracuje u nas już od 5 lat i dłużej)
      Niezbędne narzędzia (samochód służbowy, telefon komórkowy, tablet)
      Ambitny poziom wynagradzania

Zapewniamy zatrudnienie w pobliżu miejsca zamieszkania, gdzie w
      ścisłej współpracy z lokalnymi dystrybutorami będą Państwo wspierać
      rolników w zwiększaniu potencjału ich gospodarstw, oferując im
      innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb rozwiązania

Jeśli jesteś zainteresowany zadzwoń pod 785062034 i umów się na spotkanie.