tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Gość   
Gość
3 minuty temu, RU68 napisał:

Więc uzasadnij mi pracę w szpitalach restauracjach kinach policja wojsko 

O robocie księży nie wspomniałeś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak to muszą tak jak ja wybrałem zawód rolnika tak oni pracę którą byli świadomi że będą wykonywać w niedzielę więc się na to godzą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież piszę, że w niedzielę pracuję tylko przy zwierzętach, zwierzę musi dostać jeść, musi być wydojone. Są to tzw. PRACE KONIECZNE!! Wszelkie służby też do takich należą, sklepy już niekoniecznie, bo zakupy można zrobić w sobotę wieczorem. Dyskutujecie, a braki macie niesamowite...

Wiele osób pewnie z racji wychowania nie ma wpojonych pewnych zasad. Nie chodzę do kościoła dla księdza, rozumiecie to? Chodzę dla Boga, albo to czaisz, albo nie. Bo rozmowa jest bez sensu... Ksiądz nie pracuje, on realizuje swoje powołanie w danej parafii. Jak i my, jest grzeszny, co nie znaczy, że Kościół jako wspólnota jest zły. Bóg jest doskonały, masz próbować go doścignąć w doskonałości, po co mam słuchać o pedofilach? Są wszędzie, ale wolisz mówić o tych w kościele, bo wtedy sam czujesz się lepiej. Napisz, jestem ateistą, nie mam potrzeby wiary, zrozumiem to, ale nie pisz mi, że oprysku nie idzie wykonać w inny dzień, powieje 3 dni, czwartego przelecisz i też będzie świetnie... Nawet gdybym był niewierzący, to chciałbym mieć 1 dzień wolny, a Ci cieszą się, że robią non stop... Określmy się, jestem katolikiem, a WY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Jest zakaz handlu w niedziele jest to i zakaz orki oprysków itp i będą ludzie spędzać czas z rodziną i państwo jak pogrozi paragrafem to się posłuchają a jak kościół przykazaniem to nie czorta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

nakarm zwierzęta o północy z soboty na niedzielę  a o Północy z niedzieli na  poniedziałek  nic nie zdechnie zapewniam to też wygodne wytłumaczenie . A uwielbiam  prawie wszystkich członków rady parafialnej szafarzy i tym podobnych  od razu świeci mi się czerwona lampka że trzeba uważać .A widząc na samochodzie rybę znak chrześcijan od razu myślę z tyłu rybka a w środku..................... tu powstrzymam się przed wulgaryzmem . Pytam gdzie w Piśmie Świętym wykaz prac koniecznych .Nawet na soborze w Konstantynopolu wybrano część tekstów z których powstało obecne Pismo Święte  bo tak im wówczas pasowało z takich a nie innych względów .Kościół zapomina o swej powinności niesienia wiary i dobra ale nie tego materialnego - Kościół stał się przedsiębiorstwem żerującym na tej codziennej niepewności -co nas czeka po śmierci . A przypomnę że każdą niegodziwość można w jakiś sposób usprawiedliwić nawet ludobójstwo i tak też wszystkie niegodziwości historyczne czynione w imię "wiary" jest nam tłumaczone .Były czasy krucjat gdzie po czterech latach tułaczki w dwa dni wyrżnięto całą mułzumańską  Jerozolimę w imię Chrystusa a dziś zdziwienie że jest dżihad oni to pamiętają jak Europa 2 wojnę a podtekst finansowo polityczny też się przewija.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

24 godziny bez dojenia krów, które dają 30-40 litrów dziennie? Gratuluję. Nie dyskutuję, napisałem swoje. Czyli jesteś katolikiem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
40 minut temu, TomiAgroKujawy napisał:

Bardzo słaby post. Wiesz dlaczego? Bo już oceniasz -

1."Razi to tylko tych którzy udają katolików a w życiu codziennym dosłownie i w przenośni bandyci i terroryści tak w domu jak i otoczeniu". Typowe dla większości ludzi, którzy chcą się usprawiedliwić. Ja dobry, produkuję żywność. Zrozum, jest przykazanie Boże, które powinieneś szanować, jeśli uważasz się za katolika. Albo nim jesteś, albo nie, zrozum to, nie ma półśrodków...

Nie" ja dobry produkuję "ale  pracą  nikogo nie krzywdzę i nikogo nie zmuszam .Nie jestem lepszy ale na pewno nie gorszy . A już idąc na przyjęcie komunijne przyczyniasz się do tego że ktoś musi dla ciebie pracować i znajdź mi uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tia . Zwłaszcza że powszechnie 1 komunia w sobotę . Sie nie zesrajta z tą robotą .

3 minuty temu, RU68 napisał:

A już idąc na przyjęcie komunijne przyczyniasz się do tego że ktoś musi dla ciebie pracować

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 minuty temu, TomiAgroKujawy napisał:

24 godziny bez dojenia krów, które dają 30-40 litrów dziennie? Gratuluję. Nie dyskutuję, napisałem swoje. Czyli jesteś katolikiem czy nie?

Odpowiem chciwość bo spadek wydajności nie zabije ani ciebie ani krów  Do kina nie chodzisz do restauracji też i auta nie tankujesz na wycieczkę nie jedziesz itd. bo niedziela- hipokryzja 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jesteś katolikiem czy nie? Ile razy mam pytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, RU68 napisał:

Odpowiem chciwość bo spadek wydajności nie zabije ani ciebie ani krów 

Dobrze się czujesz, to tak jakbyś trzymał mocz przez 24 godziny, nie porównuj obsługi zwierząt do orki w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A co do wydajności to na polu też walczymy o wydajność i jest coś takiego jak optymalny termin siewu, zabiegów ,zbioru .Kosiłem już hyba w 1999 r w pazdzierniku siałem już kukurydzę 15 maja i to nie jest według twej filozofii wydajność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Ponoć , żeby być katolikiem wystarczy tylko , aby ksiądz katolicki zobowiązał twoich rodziców do wuchowania ciebie w tej religi , fakt że nie wierzysz jest bez znaczenia , do końca życia jesteś katolikiem . Dodam jeszcze tylko że niewiara nie zwalnia katolika od uczęszczanis do kościółka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Sean napisał:

Dobrze się czujesz, to tak jakbyś trzymał mocz przez 24 godziny, nie porównuj obsługi zwierząt do orki w niedzielę.

Kto pisze o orce w niedzielę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, RU68 napisał:

Kto pisze o orce w niedzielę 

A co robią jak nie orzą,sieją i chugo wie co jeszcze.

4 minuty temu, RU68 napisał:

A co do wydajności to na polu też walczymy o wydajność i jest coś takiego jak optymalny termin siewu, zabiegów ,zbioru .Kosiłem już hyba w 1999 r w pazdzierniku siałem już kukurydzę 15 maja i to nie jest według twej filozofii wydajność 

Nie przyrównuj uprawy roślin w niedzielę do zwierząt, zwierzęta to żywa istota.

1 godzinę temu, Nosferatu2 napisał:

Jeden wielki 👍 dla @Sean za całokształt wypowiedzi.

Niestety, ale innej prawdy nie ma, możemy interpretować zasady katolickie po swojemu, tylko wtedy nie mówmy że jesteśmy wierzącymi, ja nie mówię że jestem święty i nie łamię zasad, jednak one są niezmienne i głoszenie tychże zasad zinterpretowanych wedle własnego uznania jest chyba nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wyraźnie pisałem przy nie sprzyjającej pogodzie a niestety w dzisiejszym rolnictwie perfekcja upraw prowadzi do opłacalności i dzięki perfekcji jestem gdzie jestem na 60 ha . Czy chodzenie do kościoła stawia kogokolwiek bliżej Boga ? Chyba w swej świadomości. To bycie na co dzień człowiekiem jeśli wiecie o czym mówię stawia nas bliżej każdy z nas ma swoją granicę i w świadomości jest ona u każdego człowieka na innym poziomie . Za czasów Chrystusa i następne wieki to dorośli przyjmowali chrzest a nie niemowlęta pozbawione decyzyjności można uznać że katolicyzm jest narzucany wolą rodziców . Oczywiście że można mieć pogląd że niedopuszczalna jest krytyka księży biskupów itd ale ja od kogoś kto ma nie nauczać oczekuję czegoś więcej niż to co obecnie reprezentuje "kler"prawie wszystko  nosi znamię finansowe od chrztu po pogrzeb . Proponuję zamówić 10 mszy i po odprawieniu pierwszej zamiast" ofiary "mszalnej powiedzieć Bóg zapłać i tak kolejno ciekawe czy dojdzie do odprawienia tej dziesiątej .A z tą pracą w niedziele to nie potępiajcie byście nie byli potępieni itd . Dlaczego doszło do rozłamu protestanckiego kasa a na pewno ograniczenie wpływu mamony na naszą wiarę było by cennym wkładem ale wówczas po co Bank Watykański nie podlegający jak żaden na świecie żadnemu nadzorowi i kontroli .Trzeba przełknąć te realia wiara kościół i pieniądze zawsze nierozłączne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

'dzięki perfekcji jestem gdzie jestem na 60 ha'... Kolego, za kilka lat będziesz na 2 metrach kwadratowych... To uprawiaj pole za Bóg zapłać, nie rozumiesz, że utrzymanie kościoła jako budynku kosztuje potężne pieniądze, że cmentarz, na którym leży ktoś z Twojej rodziny, trzeba utrzymać, wywieźć śmieci, że jeden kontener zapełnia się starymi zniczami w tydzień, a koszt wywiezienia to 500-700 złotych???? Jesteś poważny??? Od biskupów trzeba wymagać... Proponuję zacząć od siebie... Tu nie chodzi, że jesteś lepszy czy gorszy, jeśli jesteś katolikiem, to przestrzegasz Przykazań. Odpowiem za Ciebie, albo jesteś ateistą, albo słabym katolikiem, który płynie z nurtem, dziękuję,dobranoc...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Widzisz ktoś obyty wie że kontener zmieszanych odpadów to 300-400 zł księża podają zwykle raz tyle Węgiel do ogrzewania dla kowalskiego 800 dla kościoła 1300 prąd zużywany w ciągu kilku mszy to rocznie tak jakby tam chodziły non stop śrutowniki do zboża . I są dwie możliwości albo wszyscy okradają parafie bo wszyscy i nikt nie ma kontroli albo proboszcowie mają wiernych za niepiśmiennych idiotów . A powiedz  mi jaki masz punkt widzenia na ewolucję Darwina czy wierzysz w dzieje człowieczeństwa jak opisuje stary testament te kilkadziesiąt pokoleń jak to opisano ten synem tego itd około 2500 lat przed Chrystusem  . Jak się zapatrujesz na brak opisu np dinozaurów w piśmie Św chyba nie zaprzeczasz ich istnieniu . I możemy tak miesiącami pisać po prostu do każdego czasu przypisano jakieś wyobrażenie i wymyślano hipotezy które z czas]asem  stały się obowiązującą wiedzą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, RU68 napisał:

Wyraźnie pisałem przy nie sprzyjającej pogodzie a niestety w dzisiejszym rolnictwie perfekcja upraw prowadzi do opłacalności i dzięki perfekcji jestem gdzie jestem na 60 ha . Czy chodzenie do kościoła stawia kogokolwiek bliżej Boga ? Chyba w swej świadomości. To bycie na co dzień człowiekiem jeśli wiecie o czym mówię stawia nas bliżej każdy z nas ma swoją granicę i w świadomości jest ona u każdego człowieka na innym poziomie . Za czasów Chrystusa i następne wieki to dorośli przyjmowali chrzest a nie niemowlęta pozbawione decyzyjności można uznać że katolicyzm jest narzucany wolą rodziców . Oczywiście że można mieć pogląd że niedopuszczalna jest krytyka księży biskupów itd ale ja od kogoś kto ma nie nauczać oczekuję czegoś więcej niż to co obecnie reprezentuje "kler"prawie wszystko  nosi znamię finansowe od chrztu po pogrzeb . Proponuję zamówić 10 mszy i po odprawieniu pierwszej zamiast" ofiary "mszalnej powiedzieć Bóg zapłać i tak kolejno ciekawe czy dojdzie do odprawienia tej dziesiątej .A z tą pracą w niedziele to nie potępiajcie byście nie byli potępieni itd . Dlaczego doszło do rozłamu protestanckiego kasa a na pewno ograniczenie wpływu mamony na naszą wiarę było by cennym wkładem ale wówczas po co Bank Watykański nie podlegający jak żaden na świecie żadnemu nadzorowi i kontroli .Trzeba przełknąć te realia wiara kościół i pieniądze zawsze nierozłączne 

Dalej interpretujesz po swojemu, pewne prawa wprowadzili duchowni, ale dziesięć przykazań jest od Boga, między innymi "Pamiętaj abyś dzień Święty święcił",  i jak już podstawy wiary kwestionujesz, to powiedz jakich zasad się trzymasz, jak ani Boskich, ani kościelnych, czyli jak będziesz cudzołożył, ale w swoim łóżku, nie w cudzym to jest ok? 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

RU68, biednyś :(

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Biedny ten co nie szuka prawdy a w innym miejscu napisano I próżna nasza wiara jeśli Chrystus nie zmartwychwstał  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Sean i tu się zgadzam!

Tylko pytanie czy aby kościół nie fałszuje tej prawdy dla własnej korzyści finansowanej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jakich celów nauka i historia to cel nie celem jest poznanie tego czego nie rozumiemy tyle ze wymaga trudu poznawanie i dociekanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj