tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

PRIMO    8046

Nie porównuj (obszarnika dopłatowca ) z rolnikiem z krwi i kości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś nie było rolników z krwi i kości? wszystko trzeba było robić rękoma, bo sprzętu nie było takiego jak teraz, ale niedzielami ludzie nie pracowali i też wszystko zrobili. Ok, to może zmieńmy sobie i inne prawa wedle własnego widzimisię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W niedzielę wykonuję tylko prace przy zwierzakach. Gdy słyszę, że wiara jest mniej istotna od pogody, to aż przykro się robi, jakie ludzie mają priorytety. W niedzielę się nie dorobisz, za 20 lat dojdziesz może do tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy każdy dojdzie, bo będzie widać już ten drugi brzeg, tylko nikt sobie sprawy nie zdaje że jutro może się nie obudzić, lub zachorować tak, że życie i praca straci wszelki sens. I co, wtedy będzie szło się obejść bez pracy w niedzielę? świat się wtedy zawali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Ja w niedziele robie przy zwierzetach tylko i w zniwa oczywiscie jak tylko mozna. Takto nic. I u mnie w okolicy przewaznie w niedziele tez nikt nie robi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

ja w niedziele zwierzaki i sprawy papierkowe zawsze w niedziele do południa ogarniam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, TomiAgroKujawy napisał:

W niedzielę wykonuję tylko prace przy zwierzakach. Gdy słyszę, że wiara jest mniej istotna od pogody, to aż przykro się robi, jakie ludzie mają priorytety. W niedzielę się nie dorobisz, za 20 lat dojdziesz może do tego. 

Wiarą nie sprawisz żeby padał deszcz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😊Kolego, dzięki modlitwie ludzie dostawali nie takie rzeczy jak deszcz. U mnie też są tacy, co w poniedziałek siedzą w domu, a w niedzielę od rana orzą. A najlepiej jak słyszę, że w tygodniu pracuję, to zostaje mi niedziela. Gdybym miał obrabiać pole w niedzielę, to wolałbym po pracy odpocząć, a ziemię wydzierżawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Moim zdaniem to zależy od tego czy ktoś wierzy w to że w niedzielę nie wolno pracować ( wtedy nie pracuje w niedzielę ) , czy ma inne zdanie na ten temat i pracuje wtedy kiedy ma ochotę lub musi coś zrobić . Pracuję kiedy chcę , staram się nikomu nie przeszkadzac ale bez przesady . Nikogo nie zmuszam i nie narzucam tego kiedy ma pracowac a kiedy nie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, PRIMO napisał:

@Sean samymi modłami nie wyżywisz rodziny. 

Nie pracuję w niedzielę i uwierz biedy nie mam nikt głodny spać nie idzie gospodarstwo rozwijam lepiej jak Ci co tyrają świątek piątek i plony mam nie gorsze więc ten jeden dzień niewiele im daje

2 minuty temu, peugeot napisał:

Moim zdaniem to zależy od tego czy ktoś wierzy w to że w niedzielę nie wolno pracować ( wtedy nie pracuje w niedzielę ) , czy ma inne zdanie na ten temat i pracuje wtedy kiedy ma ochotę lub musi coś zrobić . Pracuję kiedy chcę , staram się nikomu nie przeszkadzac ale bez przesady . Nikogo nie zmuszam i nie narzucam tego kiedy ma pracowac a kiedy nie .

Ja chcę mieć w niedzielę spokój i jak byś mi pyrkał traktorem pod oknem tozaraz wzywam policję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Tu nawet nie chodzi o wiarę tylko żeby mieć jakiś przerywnik by mieć okazje się ubrać nie co lepiej i zaznaczyć to że człowiek pracuje by żyć a nie żyje by pracować  Jak ktoś już tu pisał że w określonym wieku spojrzenie na wiele spraw się zmienia i zmieniają się priorytety A życie to chwila i nie jeden to rozumie tylko nie co za póżno gdy np. jelonek  się zestarzał i już tak nie błyszczy a nowy kiedyś kombajn się psuje nie rzadziej jak sąsiadowi a wstać z wyra coraz trudniej i hektary a raczej ich nadmiar  coraz bardziej dokucza bo już się nie daje wyjeżdzić po 12 godz. dziennie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O obyczaj chodzi i poszanowanie wierzeń większości (chyba) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, peugeot napisał:

Moim zdaniem to zależy od tego czy ktoś wierzy w to że w niedzielę nie wolno pracować ( wtedy nie pracuje w niedzielę ) , czy ma inne zdanie na ten temat i pracuje wtedy kiedy ma ochotę lub musi coś zrobić . Pracuję kiedy chcę , staram się nikomu nie przeszkadzac ale bez przesady . Nikogo nie zmuszam i nie narzucam tego kiedy ma pracowac a kiedy nie .

Ale ja też nie narzucam nikomu kiedy ma pracować, tylko jakoś nikt nie pisze tu, że ja pracuję bo jestem niewierzący, wtedy ok, twoja sprawa, pracuj a garb sam ci wyrośnie, ale sorry, jeżeli ktoś uważa że jest wierzący i pracuje, no to trzeba mu wytknąć że popełnia błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, peugeot napisał:

A gdybym ja chciał mieć spokój w czwartek , to co

A gdybym ja chciał w niedzielę coś w Urzędzie załatwić to nie powinni tam dyżurować Twoim zdaniem? Sobota i niedziela to dla urzędów dni wolne od pracy i jakoś nikt z nich nie musi się stawiać w robocie by godnie żyć a płaczą że zarabiają za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Sean napisał:

jeżeli ktoś uważa że jest wierzący i pracuje, no to trzeba mu wytknąć że popełnia błąd.

To ma podobno grzech . A ty nie jesteś od tego by jego winy wytykać palcami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, TomiAgroKujawy napisał:

😊Kolego, dzięki modlitwie ludzie dostawali nie takie rzeczy jak deszcz. U mnie też są tacy, co w poniedziałek siedzą w domu, a w niedzielę od rana orzą. A najlepiej jak słyszę, że w tygodniu pracuję, to zostaje mi niedziela. Gdybym miał obrabiać pole w niedzielę, to wolałbym po pracy odpocząć, a ziemię wydzierżawić.

 

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Nie pracuję w niedzielę i uwierz biedy nie mam nikt głodny spać nie idzie gospodarstwo rozwijam lepiej jak Ci co tyrają świątek piątek i plony mam nie gorsze więc ten jeden dzień niewiele im daje

Ja chcę mieć w niedzielę spokój i jak byś mi pyrkał traktorem pod oknem tozaraz wzywam policję

A gdzie jest napisane że to akurat Niedziela musi być dniem wolnym od pracy  ?

 

2 minuty temu, Sean napisał:

Ale ja też nie narzucam nikomu kiedy ma pracować, tylko jakoś nikt nie pisze tu, że ja pracuję bo jestem niewierzący, wtedy ok, twoja sprawa, pracuj a garb sam ci wyrośnie, ale sorry, jeżeli ktoś uważa że jest wierzący i pracuje, no to trzeba mu wytknąć że popełnia błąd.

No brawo brawo. 

Katolik pierwsza klasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat

No brawo brawo. 

Katolik pierwsza klasa.

A uważasz że katolik powinien zmuszać niewierzącego do wiary?

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Normalny człowiek uszanuje tysiącletnią tradycję  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, zetorki12 napisał:

To ma podobno grzech . A ty nie jesteś od tego by jego winy wytykać palcami .

 Nie jestem Sędzią Sprawiedliwym, ale jeżeli przymkniesz oczy na grzech bliźniego i nie zwrócisz mu uwagi żeby tego nie robił, tak samo jesteś winny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwrócić uwagę , ale nie zmuszać .

2 minuty temu, Anetka1 napisał:

U nas ci  co nie pracuja w niedziele to  na czworaka chodzą pod sklepem

Widziałaś napis w sklepie osobom nietrzeźwym ... ? Sprzedawca głąb że tak pozwala .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat

U nas ci  co nie pracuja w niedziele to  na czworaka chodzą pod sklepem

No widzisz, nie pracują i mają żeby nawet porządnie popić, a ci co pracują w niedzielę, to wodę z kranu chleje, bo ciągle mu mało, d*pę szkłem dałby sobie za złotówkę ogolić.   :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogę się założyć że większość pracowała w niedzielę choć mogła przełożyć na inny dzień , Tylko po co tak robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj