tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    351

Jaki macie do tego stosunek?

Nie mówię żeby tyrać cały tydzień włącznie z niedzielami ale czasami tak się zdarzy że jednak w niedzielę trzeba wyjechać na pole, choćby z opryskiem bo tutaj warunki atmosferyczne grają największą rolę. Nie wspominam o żniwach kiedy czasami nie ma innego wyjścia bo od poniedziałku ma być załamanie pogody a wykosić trzeba.

Jest też spora grupa rolników którzy w tygodniu pracują na etacie a w weekend nadrabiają w polu.

Starsze pokolenie - naszych ojców czy dziadków ma do tego dość jasno określone stanowisko - niedziela, nie ma mowy o pracy w polu.

Ja nie mam problemu z tym żeby (kiedy trzeba) wyjechać na pole w niedziele ale przez to że sąsiaduje i żyje dobrze z gospodarzem który nigdy jeszcze nie pracował w niedziele (nawet jeśli w żniwa był to ostatni dzień na wykoszenie dobrego zboża) dziwnie się czuje kiedy zaczynam cos robić w niedzielę.

Jak to jest u Was?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Hmm wiadomo że żniwa w sezonie i niedziela to standard bo u nas na pomorzu trzeba w sezonie ,,kraść z pól '':/ale ryzyko zepsucia czegoś czy pęknięcia paska jest w100% zwiększone ale inne prace napewno nie chociaż znałem takich gdzie poza rolnictwem nigdzie nie pracują spokojnie by w tygodniu ogarneli wszystko a tu w niedziele z obornikiem jeżdzili albo sit siali ale już nie gospodarzą.. narazie pracuje poza rolnictwem to co 2gi tydzień jeste w weekendy w pracy czasami nawet wszystkie w miesiącu ale zbytnio się nie przemęczam bo naprawdę sprawdza się powiedzenie że niedzielna praca w G..NO się obraca więc trzeba uważać co się robi żeby bigosu sobie nie narobić , na początku było jak zwykle ciężko rodzinie wytłumaczyć( że niedziela musi być wolna razem do kościoła itp) że taka jest praca i trzeba wstać o tej 4.00 rano w niedziele i do 12 przeżyć ale teraz już rozumieją ,( można iść do kościółka po pracy albo w sobote na wieczorną msze i wszystko pogodzić ) ale osobiście jeste za wolnymi niedzielami nawet ustawowo żeby spędzać je z najbliższymi... bo w pracy człowiek i tak myśli o domu mówie tu o pracy etatowej wiadomo nie powie się krowie dziś nie doje wyduj się sama bo jest niedziela ale można sobie wszystko w tym dniu jakoś zorganiozwać lepiej np.nawieść więcej kiszonki w sobote pod oborę czy zielonki itp

Edytowano przez Arturo

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas jest tak że niedziela jest wolna poza wyjściem do "biura" jak i żniwami, wiadomo są sprawy nieprzewidywalne które trzeba wykonać niezależnie jaki to dzień.

 

Są tacy też co pracują zawodowo i prace w gospodarstwie muszą kiedyś wykonać, znajomy mechanik pracuje 7 dni w tygodniu (może z braku organizacji) zaś żony bracia też jako mechanicy u siebie pracują 5 dni w tygodniu a w soboty tylko stali klienci i drobne naprawy.

 

Ale znam takiego gościa że belowanie kiszonki zawsze tak organizuje aby była to niedziela.

 

Sobota też w miarę możliwości (pomijając okresy w których liczy się każda minuta) jest dniem wewnętrznym i pracę kończymy z godzinkę wcześniej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja uważam że cały tydzień jest dość długi i pracowity że niedziela powinna być wolna od pracy. W końcu trzeba troszkę odsapnąć. Wiadomo żniwa czy to zbożowe czy kiszonkowe jak jest pogoda to trzeba zrobić bo większym grzechem jest ten plon zmarnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja akurat w tym roku nie planuje zadnej pracy na 1 i 3 maj... no pomijając ta bardziej przyjemna... ;) bo trzeba gdzieś się wybrac z dziewczyną. a ze w polu juz jestem w miarę obrobiony to nie ma konieczności pracy 1 i 3. Tylko chłopaki nie zapomnijcie, że 2 tez jest święto... święto flagi... więc jak bedziecie wybierać się w pole to nie zapomnijcie o fladze na ciągniku... ;)

 

Odnośnie pracy w niedzielę... staram sie pracować tylko w tedy kiedy trzeba, lub po prostu jest coś drobnego do roboty na które szkoda/lub nie ma się czasu w tygodniu. Albo pracuje się na pół gwizdka albo na pełnych obrotach... ale większość niedziel nie pracuje... :) jak trzeba coś robić to robie w niedzielę ale staram się zaczynac po 12 jak ludzie juz z kościoła powracają.. czasami lubie w niedzielne popołudnie pogrzebać się przy maszynach, posprzątać ciągniki, jakieś tam drobne naprawy... ale przeważnie wolę walnąć się spać... ;)

 

Bo żniwa, czy sianokosy, to wiadomo... nie ma dyskusji... do roboty i tyle...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U nas pracuje się w niedziele żadko. Praktycznie tylko we żniwa. Ale i wtedy, gdy wiem, że np w poniedziałek będzie pogoda przekłada się na poniedziałek. Jeśli już wypadnie koszenie w niedziele to tak se organizuje, aby tylko zboźr do stodoły odstawić na przyczepach. Żadnego rozładunku itd. Pomijając wzgledy religijne uważam, że to praca jest dla człowieka anie człowiek dla pracy i nie ma się co dać zwariować. Oczywiście rozumiem rolnikó, którzy mają zwierzaki lub sianokosy. Ale nie rozumiem siania, pryskania np w niedziele czy innych prac, które tak pilne nie są. U nas w zasadzie nikt na wsi tego nie praktykuje. Był za to kiedys jeden pan wyznania prawosławnego, który na katolicki wielkanocny poniedziałek obowiązkowo co roku woził obornik na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Jeśli koszenie to tylko na przyczepy i pod dach. Wyjątkowo jakiś rozładunek.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

U nas w niedziele się robi tylko w żniwa, i to też jak ma padać. 1 maja (dziś) normalny dzień, może troszkę lżejszy niż normalnie, kamienie zbieraliśmy, mieszaliśmy paszę, i to na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501
Napisano (edytowany)

ja tam wczoraj wozilem obornik, oralem , sialem nawoz , dzis pryskalem i uprawialem , 1 maja u nas nikt nie swieci ,2 tak samo , a co do pracy w niedziele to sianokosy . koszenie i prasowanie slomy obowiazkowo

Edytowano przez kuba55

coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

U mnie tak samo 1 i 2 nie świętują a w niedzielę to się tylko w żniwa wyjedzie jak mus jest bo w dzisiejszych czasach zboże się kradnie z pól a nie zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Ja osobiscie w niedziele to tylko do "firmy" no wyjatkiem sa zniwa czy sianokosy.Ale znam takich co nie patrza na niedziele chociaz calymi tygodniami sa w domu,robia wszystko co w danym sezonie trzeba-orza,sieja,ziemnaiki kopia itd. Tylko ze unich jest taka ziemia ze jak np nie zaorza czy zasieja to za 2 dni moga juz miec z tym problem bo ziemia sie zcina i puzniej klapa Na przykladzie-orka 60tka z plugiem 2 skibowym ale ciagany jeszcze na lince mtz z napedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ziemia rzecz Święta- też chce odpocząć. PRECZ z pracą w niedziele w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja w niedzielę tylko siano i żniwa - siano jak trzeba zabierać bo deszcz nadają albo się beluje . Jak żniwa to dopiero po 13 zazwyczaj - w poprzednim roku akurat w niedziele skończyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja tam jestem przeciwnikiem pracy w niedziele choć czasami niestety coś tam się robi czy przy sianie czy żniwach bo rodziców nie da się przekonać. Osobiście jak bym sam to prowadził to w niedziele starał bym się nie robić. U mnie we wsi największy gospodarz nigdy w pole nie wychodzi w święta i ze wszystkim zdąży na czas. A tu co nie którzy nie tylko w żniwa pracują ale i wszelakie prace w polu wykonują w niedzielę bo jak to mówią dzień opóźnienia to ileś tam straty. Ja to porównuje do osób które palą ileś tam lat mówi się że z dymem puszczają nie małe pieniądze że w 5 lat spalą równowartość jakiejś tam rzeczy, a ja nie pale i jakoś tych pieniędzy nie widzę. Tak więc ten dzień dwa czy trzy opóźnienia w rozsianiu nawozu czy pryskaniu nie spowoduje jakiś tam znaczących strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

ta, tyrać 7 dni w roku a potem garba nosić. Co trzeba to się w niedzielę robi, wiadomo po oprzątać i wydoić, gdy siano jest to przegrabić choć z raz, jak dobre a idzie deszcz to sprzątnąć. Choć w ostatnią niedzielę robiłem licznik od renii, ale chciałem to zrobić przed wyjazdem do Łodzi. W mojej okolicy zazwyczaj w niedzielę i święta robi się konieczne prace. W żniwa zazwyczaj kombajny idą w pola, ale to ze względu by nie przedłużać. Ale jak odpust 6 sierpnia jest, to wszystko staje i nikt nic nie robi (wszak moje urodziny :D- gorzej następnego dnia ...). Jest przesąd że jeśli ktoś w pole wyjedzie tego dnia to nieurodzaj następnego roku (raz tylko ciągnikiem pojechaliśmy, ale to jak przyjechał wuja który się tu wychował, zawieźliśmy go bo zobaczył pola)

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

ja pracuję praktycznie co niedzielę, bo non stop jest coś do zrobienia, ale nie narzekam, odpoczywac będe na starość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak dożyjesz tej starości to może i odpoczniesz, ale czy nie w jakimś senatorium lub szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja również w niedzielę nie pracuję jedynie robię obrządek. Wyjątkiem mogą być tylko żniwa, kiedy pogoda niepewna a zboże trzeba skosić a poza tym niedziela jest tylko dla mnie i przeznaczona wyłącznie na odpoczynek i rozrywkę.

Nie rozumiem też twierdzenia niektórych, że zawsze jest coś do zrobienia. Owszem zawsze jest, ale to że pracuje się w niedzielę sprawy nie załatwia, bo i tak dalej będzie coś do zrobienia.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

niedzielna praca w gówno się obraca, jak to mawiał mój dziadek :)


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Rolniku widocznie nic nie masz bo przecież gospodarstwo to nie sklep który zamykasz o jakiejś porze i nic cie nie interesuje .Po za tym czytając Twoje posty wnioskuję że jesteś bardzo religijny ,albo próbujesz być ,pamiętaj powiedzenie Módl się i pracuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Świnkom daję jeść, a reszta w dzień roboczy, (tu chodzi o robotę w polu, bo jeść trzeba dać, czy wydoić krowy bo to rzecz naturalna jak oddech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Jeśli pogoda się sypie to trzeba popracować w niedzielę, przerabialiśmy już niedzielne żniwa, orkę, siew, opryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja tam mam w tyle wszystkie niedziele i święta jak rano wstanę i mam ochotę na robotę to ją robię dla przyjemności taki sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj