tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Tomasz78    1029

 a co księdzu do tego ?nie jemu oceniać i osądzać .Kaplan ma obowiązek pochówku a sądzeni będziemy do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie tylko u Ciebie tak jest. Jeżeli komuś kościół był nie "po drodze" przez kilka lat to niby czemu chcę do niego na ostatnią drogę?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ksiądz nie chciał zmuszać po śmierci żeby szedł do kościoła , skoro za życia nie chciał B) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A może to będzie jeszcze w tym roku? ;)  Jakbyś chciał go przeżyć gdybyś wiedział że to już ostatni rok na tym łez padole? B)

 

Chciałbym żyć tak jak żyję bo codzienność jest dla mnie wielką radością i przygodą.

A Ty staszku jak chciałbyś przeżyć gdybyś wiedział że to już ostatnie twe dni? Jakbyś żył gdyby nie dane było Ci doczekać 2018? Zastanów się bo nigdy nie wiadomo ,  może to już ostatnie dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Bogobojni wytłumaczcie po jaki ch*uj podczas modlitwy jest zbieranie "tacy" skoro mnie to tylko rozprasza? Z jakiego powodu mam płacić za śluby i pogrzeby, a jak nie zapłacę to nici z umowy?? 

W takim razie po grom tym duchownym jest pensja ja się pytam?? 

 

I jeszcze ktoś śmie mi wypominać że robię w niedzielę na życie na które kościół nie da złamanego gorsza?! 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Księdza zapytaj . Strasznie musisz być "rozmodlony" , jak "taca" cię rozprasza . :P  Tak z ciekawości - Dużo dajesz na tacę , że tak cię to oburza ? -_-

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Czy to ważne ile? Skoro nie łapiesz co napisałem to nie ma sensu Tobie tłumaczyć  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 a co księdzu do tego ?nie jemu oceniać i osądzać .Kaplan ma obowiązek pochówku a sądzeni będziemy do góry

 

Na jakiej podstawie kapłan ma obowiązek pochówku? :P :P Decyzji wojta czy burmistrza? ^^

Bogobojni wytłumaczcie po jaki ch*uj podczas modlitwy jest zbieranie "tacy" skoro mnie to tylko rozprasza? Z jakiego powodu mam płacić za śluby i pogrzeby, a jak nie zapłacę to nici z umowy?? 

W takim razie po grom tym duchownym jest pensja ja się pytam?? 

 

I jeszcze ktoś śmie mi wypominać że robię w niedzielę na życie na które kościół nie da złamanego gorsza?! 

 

A jak rejestrujesz auto to opłat nie wnosisz? Czy jeśli nie masz kasy to Ci zarejestrują  :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Nie wiesz na jakiej podstawie kapłan ma obowiązek pochówku? To kim on jest według ciebie? Bo według mnie powinien być wysłannikiem Boga, ale połowa minęła się z powołaniem. 

 

Niedługo w szkołach będą się pytać czy Jezus też płacił za chrzest w Jordanie  :wacko:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Najgorsze jest to że nie patrzą czy zmarły to milioner czy ojciec 7 dzieci i jedyny ich żywiciel - kasa ma się zgadzać i koniec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok . wiele rzeczy też Mi się nie podoba u Księży . Ale kto wam każe lecieć do księdza i płacić ? Ślub dostaniecie w Gminie lub można i bez . Pochować można za stodołą , albo szukać jakichś cmentarzy komunalnych . Przecież macie księży w swoich parafiach , to Im tłumaczcie co powinni robić za darmo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wg mnie to ludzie sami sobie są winni temu, że rozpuscili tak księży. Za pogrzeby czy sluby jeden daje nad drugiego, msze też zamawiają na 3-4 miesiące do przodu bo w kalendarzu takie obłożenie. Co do pochówku, u nas wczesniej był taki proboszcz co osądzał zmarłego tu na ziemi, brał, albo nie brał do koscioła. Teraz już kilka lat jest inny, normalny. Przypomniało mi się jak dziadek opowiadał, że jego znajomy był człowiekiem renesansu i czytał zakazaną przez kosciół gazete, chodziło chyba o"wieniec i pszczółkę". Poszedł do spodziedzi i mówi księdzu co zrobił, a ten na cały kosciól "a co ja z toba zrobie grzeszniku..." Facet wstał i powiedział "nie kłop się nie, więcej do ciebie nie przyjde". Do końca życia nie poszedł już do koscioła. Umarł i ksiądz nie chciał go wziąć do koscioła, pech chciał, że w nocy przed pogrzebem okradli kosciół i nikt nie wiedział dlaczego pogrzebu nie było w kosciele. Do czego zmierzam, Bóg docenia mądrych ludzi, bo co to za grzech był jak poczytał gazetę. Oprócz tego, że nie chodził do koscioła to żył jak katolik, swietował w niedzielę i swięta itd. 

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najgorsze jest to że nie patrzą czy zmarły to milioner czy ojciec 7 dzieci i jedyny ich żywiciel - kasa ma się zgadzać i koniec 

 

No przecież tera ojciec siedmiu dzieci to miioner a w dodtku nierób i pijak :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

@Up tak wlasnie to wszystko wygląda... Jak to bylo w jakimś polskim filmie powiedziane 'Jak co łaska będzie wieksza to i zapowiedzi nie potrzebne'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek tu nie ma nic do śmiechu ,to jego posługa

 

To pewnie prąd w kościele też w ramach posługi Energetyka daje :P  :P  ?Podobnie jak wodę i śmici z cmentarza za darmo biorą a może zabieracie je do domu ? Po co zmarłym znicze palicie i nagrobki za grubę tysiące? By na Święto zmarłych widzieć zazdrość znajomych jak to się wam dobrze powodzi? Krytyjkujecie księży a sami jaki przykład dajecie ?Święto zmarłych zatraciło już swój charakter ludzie zamiast się modlić to urządzają pokaz mody i kto jakim autem przyjechał czy tak postępuje katolik B) ?

Ok . wiele rzeczy też Mi się nie podoba u Księży . Ale kto wam każe lecieć do księdza i płacić ? Ślub dostaniecie w Gminie lub można i bez . Pochować można za stodołą , albo szukać jakichś cmentarzy komunalnych . Przecież macie księży w swoich parafiach , to Im tłumaczcie co powinni robić za darmo .

 

Podzielam Twoje zdanie w dodatku uważam że też powinien on być zadarmo w końcu płacimy podatki i po to jest urzędnik http://www.przewodnikmp.pl/dokumenty-i-oplaty-do-slubu-cywilnego/  B) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Staszek teraz to przegiąłeś ;[  ty chyba jestes na garnuszku klechy jako kościelny

dla mnie kler to naburmuszona banda wyzyskiwaczy począwszy od Rydzyka ,kończąc na proboszczu parafi ,który już trochę sie rozbrykał,co do nagrobków to  nasz proboszcz pobiera 10% wartosci jego inaczej grobowy nie wpuści firmy wykonującej na cmentarz,kolejny temat to grunty kleru ,odkąd weszliśmy do UE  wszystkie grunty pozabierali ,i sieje QQ rzepak ,a na seminarium żebraja   ,niech kamienie żrą jesli dopłat nie starcza ,w mojej miejscowości wybudowali przestronny klasztor ,siedzi 6 zakonnic  reszta pusta ,a samotne matki nie mają sie gdzie podziac  (to jest to miłosierdzie) mógł bym wymienic jeszcze sporo takich przykładów ,To mnie odrzuca od klechów ale sami sobie na to zapracowali  i nikt mego zdania nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz sporo racji z tym nastawieniem na kasę . Ale różnie to z tym bywa . Tak Mnie zastanawia - skąd tam u Ciebie tyle samotnych matek , które w dodatku nie mają gdzie mieszkać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

W TVP PIS 1 o tym trąbią czasami, ja chodz nie oglądam to wiem. U mnie też jakiś ksiądz spod lublina ma 60ha i wydzierżawia dopłaty + czynsz. 

 

Gdzie Lublin, a gdzie Białystok? Chore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pewnie to też wina księdza że matka poszła w tango ;) jak jest dziecko to są pieniądze więc niech te samotne nie narzekają przecieź życie GOPS darmowe im zapewnia ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro znalazł głupich , którzy tyle płacą ... B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W TVP PIS 1 o tym trąbią czasami, ja chodz nie oglądam to wiem. U mnie też jakiś ksiądz spod lublina ma 60ha i wydzierżawia dopłaty + czynsz. 

 

Gdzie Lublin, a gdzie Białystok? Chore. 

 

A CO jest w tym chore? Ze ktoś dzierżawę bierze? Chory to jest najwyzej ten co daje a potem żale na forum wylewa :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Najgorsze jest to że nie patrzą czy zmarły to milioner czy ojciec 7 dzieci i jedyny ich żywiciel - kasa ma się zgadzać i koniec 

 

Nie wiem jak ten aktualny ksiądz (za krótko jest) bo poprzedni raczej żył skromnie i o pieniądzach nigdy w kościele nie mówił , śluby jak była możliwość to oddawał za darmo aby ludzie żyli po bożemu, odchodząc z parafii po 17 latach nikt nie siedział "na kartę rowerową" tylko miał ślub jeżeli była taka możliwość.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No proszę , a jednak nie tyko kasa . Księża to też ludzie i bywają różni . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Duży dużo może, mały może tylko próbować  ;) nie znasz szczegółów i oceniasz, także nie wiem kto tu na takiego wychodzi  ;)

 

 

No pewnie to też wina księdza że matka poszła w tango ;) jak jest dziecko to są pieniądze więc niech te samotne nie narzekają przecieź życie GOPS darmowe im zapewnia ;) ;)

 

 

Mówisz jedziesz do końca co będzie to będzie, a jeśli będzie to super?  :lol:

 

 edit: chodzi o to że jest spod lublina, a dostał przydział ziemi ~300km dalej to jest chore? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj