Skocz do zawartości
tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

mikad    226

A kto cały dzień mszę odprawia? ;)  No i chyba się przy tym nie kurzy :P :P i zapachy nie rozchodzą ;) ?

Przeczytaj jeszcze raz co kolega napisał, z tym że oprócz poskładania liter postaraj się coś jeszcze zrozumieć, Jeżeli nadal nie będziesz wiedział o co mu biega to Ci wyjaśnię: tak jak tobie przeszkadza kurz z pola tak jemu i pewnie paru innym normalnym osobom przeszkadza tłum ludzi drący japę przez głośniki o 7 rano w dzień wolny kiedy chciałby pokimać dłużej niż zwykle.

Ulman    275

Jest powiedziane by "Dzień święty, święcić" ale nic o pracy tam nie ma.

Niech się ortodoksi wypowiedzą ;)

staszek131415    2018

Przeczytaj jeszcze raz co kolega napisał, z tym że oprócz poskładania liter postaraj się coś jeszcze zrozumieć, Jeżeli nadal nie będziesz wiedział o co mu biega to Ci wyjaśnię: tak jak tobie przeszkadza kurz z pola tak jemu i pewnie paru innym normalnym osobom przeszkadza tłum ludzi drący japę przez głośniki o 7 rano w dzień wolny kiedy chciałby pokimać dłużej niż zwykle.

Pewnie w życiu w kościele nie byłeś bo takie brednie wypisujesz B) więc idz z ciekawości chociaż nikt Cię tam nie pogoni acha i wstęp jest bezpłatny nie musisz za wstęp płacić jakbyś nie wiedział  :P  :P 

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    190

Wstęp bezpłatny? Haha nie jesteś tego świadom kiedy płacisz za ten wstęp. 

pawel885    376
Napisano (edytowany)

Jak ktoś pracował całą noc to nie wiem czy jest mu do śmiechu, wstawiłeś linka o ciszy a teraz jak zwykle masz pełno wymówek że można hałasować bo się nie kurzy itp. W odwecie jakiś cudak puszcza disco polo przez okno na full dopóki policja nie wpadnie 

Edytowano przez pawel885

zetorki12    1932

To może też zawiadom policję , to i wiernych z księdzem uciszą . B)

staszek131415    2018

em

Jak ktoś pracował całą noc to nie wiem czy jest mu do śmiechu, wstawiłeś linka o ciszy a teraz jak zwykle masz pełno wymówek że można hałasować bo się nie kurzy itp. W odwecie jakiś cudak puszcza disco polo przez okno na full dopóki policja nie wpadnie 

Ja bym poszedł dalej całkowity zakaz ruchu na w niedzielę do 10 bo przecież jak to hałas o spalinach nie wspomnę ;):P naprawdę ludzie jakieie wy problemy macie      pewnie zakażą księżom kadzidło rozpalać ze względu na zagrożenie smogiem ;)

pawel885    376

To po kiego wstawiasz linki o ciszy w niedzielę? Mieszkam na wsi i mi to nie przeszkadza ale nie lubię jak ktoś ma przywileje ponad wszystkimi... Jak idę do kościoła to wchodzę do środka a kto jest na zewnątrz to jest na mieście a nie w kościele 

Tomek90    190

Ale nadal więcej niż was . B)

Czyli kogo? 

mariuszd93    489

Panowie  wyluzujcie  ,  nie  warto  sie  wyzywać  , obrażać  itp .

Kto  chce  niech  pracuje  w niedziele  , kto jest  bardzo przeciwny pracy  w niedzielę -  niech leży  bykiem - tylko niech nie ogląda  telewizji , nie słucha  radia itp - bo tam też muszą pracować  ludzie  :P

magnum123    47

bałory wielkie po niedzielach robia , brudasy i kocmouchy iu mało cały czas, zaslini sie jeden z drugim i jeszcze bedzie tłumaczył ze to trzeba bo to rolnictwo to pogoda niepewna. jakoś 15 - 10 lat do tyłu nikt po nie dzielach nie robił i wszyscy mieli porobione. Ale to ludzie z tej kategorii co do kosciola nie chodza tylko jak dziecko trzeba ochrzcić czty do komunii ma isc to wtedy przed pare razy przyjda zeby ich ksiadz widział jacy to oni religijni nie sa a po to juz im kościól nie potrzebny. Na pole jada dorabiaja sie obłudnicy

Tomek90    190

Nie wiem jak jest teraz bo mam zakaz wstępu do kościoła, ale kiedyś z tego co pamiętam to żeby pójść do kościoła to trzeba było być bogatym. 

piotrp88    15

bałory wielkie po niedzielach robia , brudasy i kocmouchy iu mało cały czas, zaslini sie jeden z drugim i jeszcze bedzie tłumaczył ze to trzeba bo to rolnictwo to pogoda niepewna. jakoś 15 - 10 lat do tyłu nikt po nie dzielach nie robił i wszyscy mieli porobione. Ale to ludzie z tej kategorii co do kosciola nie chodza tylko jak dziecko trzeba ochrzcić czty do komunii ma isc to wtedy przed pare razy przyjda zeby ich ksiadz widział jacy to oni religijni nie sa a po to juz im kościól nie potrzebny. Na pole jada dorabiaja sie obłudnicy

Ale ci co pracują w niedzielę a do kościoła nie chodzą nawet na chrzty to są spoko?

magnum123    47

To chyba oczywiste. Nie sa katolikami pracuja i z kościołem nie sa zwiazani tzn nie sa katolikami i nie czuja takiej potrzeby i to ich sprawa. Natomiast mydlenie oczu , gra pozorów jakim to ja jestem katolikiem jak trzeba dziecko ochrzcić slub wziąc do komuni posłac a potem im kościól do niczego niepotrzebny tylko na polu siedza. Ile Ty masz lat ze trzeba Tobie banalne rzeczy tłumaczyc Choc pewnie to i tak niczego nie zmiemni. bo jak to mówia madremu wytarcza 2 słowa a głupiemu to i referatu mało.

Ulman    275

Prawdziwemu katolikowi nie jest potrzebne ani chodzenie do  kościoła ani ksiądz. Wiarę ma się w sobie. W kościołach bardzo często w pierwszych rzędach siedzą i najgłośniej śpiewają największe ku...y

Sadek    446

Koledzy rozróżnijcie takich co robią co niedziela, a takich co robią 3 czy 4 niedziele w roku w okresie spiętrzenia prac bo w y wszystkich wrzuciliście do jednego wora. Nie mam wiedzy ale inne wyznania może w inne dni świętują.

master20002    151

Ale ci co pracują w niedzielę a do kościoła nie chodzą nawet na chrzty to są spoko?

Można być nie wierzącym, ale trzeba szanować ludzi którzy chcą swiętować i nie słuchać ryków silników w polu, nie licząc żniw i sianokosów.

Prawdziwemu katolikowi nie jest potrzebne ani chodzenie do  kościoła ani ksiądz. Wiarę ma się w sobie. W kościołach bardzo często w pierwszych rzędach siedzą i najgłośniej śpiewają największe ku...y

Często ktos "używa" życia na całego i na starosc jak chwieje się juz nad grobem to jest gorliwym katolikiem, ciągle daje na msze, tace i siedzi w pierwszym rzędzie. To jest pozoracja, ale co zrobisz. trzeba rozróżniać wiarę w Boga i wiarę w księdza.

Koledzy rozróżnijcie takich co robią co niedziela, a takich co robią 3 czy 4 niedziele w roku w okresie spiętrzenia prac bo w y wszystkich wrzuciliście do jednego wora. Nie mam wiedzy ale inne wyznania może w inne dni świętują.

Sam często robię żniwa w niedzielę i czasem przy sianie, ale nic poza tym prócz obrządku.

AleksanderX    104

Praca w niedzielę nie popłaca a przyniesie w przyszłości tylko straty więc nie pracujcie w niedzielę tylko odopczywajcie

Sadek    446

Duża część piszących nie identyfikuję się z kościołem, zastanawia mnie jedno jak u was wyglądają pogrzeby bez kościoła?

Tomasz78    287

Sadek Kościół to jedno ,a wiara to drugie ,wiele osób tego nie łączy ,są tacy co gorliwie sie pomodlą i ida pracować ,bo potrzeba taka ,a są tacy co idą i podpieraja ściany dla zasady lub tacy co w pierwszej ławce siedzą ,a po mszy złośliwie spoglądaja  ,bo lepszym autem czy lepiej ubrany i ploty lecą, nie ma sensu  ta dyskusja i ten temat ,ile ludzi tyle poglądów .

Ja staram sie postępować etycznie nie czynić nikomu zła i tego sie trzymam ,a religia to skomplikowany temat ,który jednych łączy a drugich dzieli

B3Agro    85

Duża część piszących nie identyfikuję się z kościołem, zastanawia mnie jedno jak u was wyglądają pogrzeby bez kościoła?

Myślę ,że jak już "dotknie" mnie problem mojego własnego pogrzebu to będzie mi to absolutnie obojętne ;). Mam tylko nadzieję ,że przedemną jeszcze kilkadziesiąt lat "swawoli".

I jeszcze mądre słowo na przyszłość - moja wolność nie jest Twoim grzechem.

pawel885    376

Czyli nie będziesz miał nikomu za złe jak oddadzą Cię na bakutyl?  :)

corrado    217

I tym sposobem z tematu o pracy w niedzielę, rozmowa przeszła na zupełnie inny tok. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.