Zaloguj się, aby obserwować  
katopo

System teleinformatyczny ARiMR

Polecane posty

katopo    43

Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Witam. Działa działa ja już złożyłem wniosek przez internet i narazi cisz to chyba dobrze bo w zeszłym roku jak składałem w wersji papierowej i wypełniali mi z ODR to po tygodniu już jechałem na poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Ja się loguje otwiera się prawie puste pole i pod napisem AMIRR jest napis wniosek przez internet klikam go i otwiera się okno z wyborem wniosku lub jeżeli już wypełniałem wniosek to mam mój wniosek i klika na odpowiednie pole w zależności co chcę dalej robić, Przeglądaj,modyfikuj,usuń. Po wysłaniu do Agęcji mam już tylko możliwość, przeglądaj,potwierdzenie. A próbowałeś dzwonić na info linie może tam ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Podejrzewam że może serwery mają przeciążone bo patrząc na ostatnie dni co chwilę nie było dostępu. Ale będę musiał zadzwonić na te infolinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Próbuj kolego z inną przeglądarką internetową. Możesz nie mieć jakiś wtyczek. Np. po aktualizacji coś mogło ci wywalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja rejestrowałem cielaki już 4x i ani razu do nich nie doszło, więc narazie odpuszczam ten system póki tego nie ogarną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeszcze na dodatek, miła pani straszyła mnie karą za przekroczenie 7 dni, jakby to moja wina była że mają tam taki bu**el i nawet systemu ogarnąć nie mogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13
Napisano (edytowany)

Ja korzystam ze zgłoszeń IRZ i działa , PATr jak składasz zgłoszenie to przecież potem masz potem podgląd do statusu dyspozycji (opcja wyszukaj dyspozycje). Jeśli wysłałeś zgłoszenie to tam jest też data, więc jakie przekroczenie terminu.....

Mogło też tak być że w trzecim etapie nacisnąłeś "zakończ" a nie "zapisz" i wtedy taka dyspozycja nie poszła do systemu i stąd nie ma zgłoszenia w ARiMR.

Edytowano przez ONA77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

pomocyyyyyyyyyyyyy jak wpisać rzepak w zakładce Uprawy? Jak wpisuję ręcznie to i tak wskoczy uprawa z listy gdzie nie ma rzepaku i wielu innych upraw. Czy tez macie z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj