Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
proximaplus

Proxima 8441-lewe koło blokuje

Polecane posty

proximaplus    1

Witam wszystkich,mam do was pytanie,mianowicie delikatnie blokuje mi lewe koło tzn.jakby hamulec nie odbijał,gdzie szukać rozwiązania tego problemu?? Dziękuje z góry za odp

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

forterraturbo    325

Mam głupie pytanie czy to przednie czy tylne koło .Jeśli tylne to najprawdopodobniej masz zapowietrzone hamulce . Mieliśmy to samo w Forterze .

proximaplus    1

Podczas hamowania wciska dźwignię obok zwolnicy ale,po zwolnieniu pedału dźwignia nie odbija i wtedy blokuje lewe tylne koło,musze ją odciągać montażówką wtedy odbije i nie blokuje. Odpowietrzałem kilka razy,powietrza nie widać na odpowietrzniku tylko czysty płyn.

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Wiadomość z agroFakt.pl

FINN    1010

a czy to przypadkiem nie jest wina recznego ??

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez AdeXZet
      Chciałby przybliżyć problem który dziś zaobserwowałem w mojej Proximie, a mianowicie:
      Od jesieni nie używałem jednej pary hydrauliki, latem trzeba było dobrze szarpnąć dźwignie żeby wybić z pozycji pływającej, trochę wd pomogło, później używałem drugiej pary hydrauliki aż dziś zbyt krótki przewód hydrauliki w beczkowozie zmusił mnie do użycia tamtej pary wyjść i tu zdziwienie tamta para pracuje bez żadnych oporów, żadna zapadka nie łapie ( a latem łapała na każdej pozycji) nawet pozycja pływająca nie trzyma, mi osobiście nie przeszkadza to ale pozycja pływająca czasem się przydaje, i tu rodzi się pytanie co może być przyczyną takiej sytuacji? czy winę może ponosić rozdzielacz?
    • Przez PatrykSenior
      Witam, problem dotyczy zetora proximy 8441. Obrotomierz nie działa oraz alternator nie ładuje, wymieniłem akumulator(był uszkodzony) natomiast alternator raz jest zimny jak lód a raz nie daje sie go dotknac, tak sie grzeje. co moze byc przyczyna? alternator jest ok, sprawdzałem... Problem jest dosc uciążliwy, zwłaszcza gdy braknie pradu na polu i nie da sie zetora zapalic.. z gory dzieki za pomocne odpowiedzi
    • Przez everto
      Witam,
      mam pytanie dotyczące womu w renówkach.
      Czy mają one lewe obroty womu?? jak tak to jak je włączyć?

potrzebne są mi do ostrzenia noży w mengele mb300. Noże muszą kręcić się w drugą stronę do tego. Teraz muszę podjeżdżać drugim traktorem i podłączać wom do mengelki od tyłu.

sposób typu reduktor na luz, rewers (elekt.hydr) daje do tyłu i wrzucam bieg (jakikolwiek) a wom puszczam przez skrzynie nie działa.
      wom kreci się w lewo tylko jak wrzuce go przez skrzynie i bede jechał do tyłu. Ale niby jak mam wtedy wysiąść i dokładać ostrzałke do noży i obserwować to wszystko??

thx za pomoc.

• Przez Farmer79wlkp
      Proszę o pomoc w wyborze zaczepu automatycznego do proximy 
      Właśnie sprzedałem zwykły suwany i szybko muszę kupić automat.
      Znalazłem taki : http://olx.pl/oferta/zaczep-zator-proxima-CID757-IDbJCYX.html#f38b3024b5
      Zadzwoniłem do sprzedającego i wymiary są ok tylko niepokoi mnie ta  poobcierana farba przy bolcu ( patrząc na pierwsze foto to zaraz nad uchwytem mocującym - miejsce gdzie jest chyba sworzeń od blokady)
      Jeśli ktoś używa takiego zaczepu to niech napisze jakie konkretne zadanie ma akurat ten sworzeń i czy warto brać właśnie tą sztykę.