karolllllll

Krone 125 Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Spyke1004    1

tak to jest prawda zapotrzebowanie mają tylko 35km i bardzo lekko chodza sam mam juz 5 sezon i nie narzekam prasuje 360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma jakieś problemy z aparatem do sznurka czy siatki? Bo słyszałem od jednego że co chwile w jego kronce mu to nawala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

witam wszystkich :)

Dzisiaj byłem oglądać prase krone 125 czerwoną, nawet prasa ładna nic nie spawane tylko jak koleś uruchomił prase to coś stukało, a mianowicie łancuch uderzał w wałek co jest w komorze.

Facet mówił że dopiero 2 dni temu do nich przyjechała i jeszcze nie zrobili przeglądu.

A wiec mam do was pytanie, dlaczego łańcuch udzerza w wałek ?? i ile może kosztować nowy łańcuch i gzie go można kupić ??


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

2000-2500zł za koplet (dwa łańcuchy) oczywiście bez łożysk- czyli ceny podobne do sipmowskich. Wymiana łożysk na łańcuchu banalnie prosta- można to zrobić między ukręceniem jednej a drugiej beli (koszt od 5zł jakieś chińskie do ok 15-18zł kraśnickie). Co do stukania "szczeblem" o wałek na dole to może dało by się skrucić łańcuchy tak by się bardziej napięły na tych sprężynach na klapie i nie udeżały w wałek- u mnie takiej sytuacji nie było. Może to też nie wina zbyt lużnych łańcuchów tylko gdzieś łożysko się rozpadło i "tłucze" po prostu. I jeszcze jedna sprawa- ja kupując taką prasę teraz wybrałbym tą której łańcuchy się obracają przy otwartej klapie co mają takie kółka u góry na zawiasie klapa-prasa (to mają niektóre zielone) wtedy bela lepiej wypada po po sprasowaniu i owinięciu. Bo w takich ze sprzęgłem rozłanczającym przy otwieraniu klapy zdarza się rzadko że bela nie chce wypaść z komory- zdaża się to wtedy gdy pakos jest szeroki i zle się jedzie. Sprawdz też czy nie spawana przy zamkach. Ale ogólnie prasa wg mnie dobra jeśli ktoś nie chce osiągać niebotycznego zgniotu (wiadomo wtedy pasówka ale nie byle jaka lub krone np 10-16).

 

http://allegro.pl/krone-sprezyna-komory-kr125-130-130s-155-160-i3176121494.html

 

http://allegro.pl/kola-zebate-do-prasy-krone-kr-2801442-2805833-i3142991814.html

 

nawet udało mi się znależć tańszy 1150x2=2300zł komplet http://allegro.pl/prasa-krone-lancuch-komory-zwijajacej-polski-i3141394313.html

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-lancucha-prasa-krone-922010-i3171180943.html

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Dzieki za odp

te tłuczenie to powstaje w ten sposób że łozyska udzerzają w ten wałek co jest w komorze.

Podejrzewam że to wina rozciągnietych łańcuchów.

Prasa jest ładna nie spawana łańcuchy wszystkie przesmarowane.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

a może wałek jest wygięty. U nas było kilka wygiętych i ocierały w kilku miejscach albo jak koledzy pisali łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

na tym wałku co jest w środku to są ślady jak łożyska ocierają o niego

łańcuch jest rozciągniety i dlatego sa te stuki

łańcuch jeszcze orginalny to niema sie co dziwić, najlepsze jest to że on myślał że to o blache tak stuka, dopiero jak mu pokazaliśmy że to o wałek stuka to biegiem leciał po klucz i wołał mechanika heh

chyba ją zakupie, stan prasy jest najlepszy jaki oglądałem a łancuchy nowe to koszt 2200zł chyba sie skusze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

na początku mówił 18 ale jak usłyszeliśmy te stukanie to powiedzieliśmy mu że sie zastanowimy

wczoraj do niego zadzwoniliśmy i powiedzieliśmy że 16tyś to możemy dać bo łańcuchy trzeba wymienić i aby sie zapytał czy z tym stukaniem, a my że tak , troche sie krzywił ale sie zgodził


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ten wałek to można przesunąc z całym podbieraczem do przodu, o ile nie był jeszcze przestawiany.

Ja kupiłem te łańcuchy co są z boku, ten długi co napędza wałek to muszę co kilkaset bel napinac bo się mocno wyciąga. Łańcuchy kupowałem niby potrójnie wzmacniane po 50zł za metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

no przy tej prasie to łańcuch wygląda zdrowo, i nie wyglada na mocno zużyty

jutro jadą ją jeszcze raz obejrzeć

macie jakieś porady przy oglądaniu krone 125, ja wiem tylko tyle że warto sprawdzić czy komora nie była spawana


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Zgadzam się z kolegami wyżej!Możesz wałek przestawić, możesz łańcuch naciągnąć. Ogólnie oblukaj dokładnie całą prasę, czy komora cała, łańcuchy, zębatki, sprawdż jak to sprzęgło kłowe wygląda(odkręć osłonę w zaczepie i od spodu bedziesz widział czy wyrobione mocno), bo jak ja swoją kupiłem to tą linke miała zerwaną od tego sprzęgła,ale sprzedający miał mi to zrobić. A rok to wiesz jak sprawdzić? zreszt a chyba ci kiedyś pisałem! A więc udanego zakupu życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Sprawdz stan przekładni czy nie ma jakiś luzów na wałku, sprzęgło kłowe tak jak koledzy pisali wcześniej, obudowę łożyska wałka napędzającego komorę- potrafi być wyciągnięta(przeciągnięta) jak u mnie- wałka co idzie od sprzęgła kłowego do małej zębatki, ogólnie stan zębatek, sprawdz przed zakupem jak się otwiera klapa czy równo wszystko idzie, czy zamykając klapę zamki bez problemu blokują klapę (czy zamki blokują klapę jednakowo- jeśli nie może to być wina złej regulacji lub skręconego wałka odpowiedzialnego za równe blokowanie zamków). Sprawdz czy wałek wom nie jest skręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Wszystko sprawdziłem tak jak mi radziliście i powiem tak stan prasy oceniam na zajebis*y

dzisiaj mają mi ja przywieść


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voyteknet    0

Ten wałek to można przesunąc z całym podbieraczem do przodu, o ile nie był jeszcze przestawiany.

Ja kupiłem te łańcuchy co są z boku, ten długi co napędza wałek to muszę co kilkaset bel napinac bo się mocno wyciąga. Łańcuchy kupowałem niby potrójnie wzmacniane po 50zł za metr.

 

potrójnie wzmacniany... hahaha dobre.... jakby od razu nie mogi dobrze zrobic:) i to jeszcze za 50 zloty?? ciągnie się pewnie jak guma w majtkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@voyteknet a ty to pewnie łańcuchami handlujesz że w każdym temacie związanym z łańcuchami piszesz swoje posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromf    0

Witam

         Planuje zakupić prasę rolującą. Oczywiście przeszukałem forum i nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi. Posiadam już prasę rolującą JD 580. Niestety mój ursus 3512 nie daje sobie w niej rady (jeżeli prasuje słomę w sianie dobrze sobie radzi ). Więc postanowiłem zmienić prasę po prostu szkoda jest ciągnika a zakup drugiego nie wchodzi na razie w grę. Przeglądając forum znalazłem, że na małe zapotrzebowanie na moc mają prasy sipma (50KM) oraz krone symbole kr 120, 125, 155, 160. Udało mi się znaleźć instrukcje producenta tych pras, gdzie znalazłem opis iż zapotrzebowanie na moc tych pras minimalne jest ok 35 KM. Natomiast do mojego JD 580 ponad 60 KM.                             Rozpatrując się za ofertami pras biorę pod uwagę sipma (jest w mojej okolicy sporo). Widziałem kilka tez pras Krone. Prasy tez mają kolor zielony jak i czerwony. Znalazłem w internecie informacje iż czerwone prasy krone przed 1990 roku miały podbieracz 1.3m po 90 roku miały podbieracz 1.40. Czerwone krone posiadają owijanie na jeden sznurek oraz owijanie siatką. Jeżeli nie posiadają mechanizmu owijania siatką jest brak możliwości jego możliwości jego zamontowania. Natomiast jeżeli chodzi o prasy krone zielone posiadają podwójne owijanie sznurkiem. Przy barku owijania siatką jest możliwość instalacji samego mechanizmu występują w dwóch rodzajach długości podbieracza 1.40 oraz 1,80m. Zielone krone posiadają wadliwe sprzęgła przeciążeniowe. 

Tylko tyle różnic znalazłem. Może ktoś z was posiada take prasy i napisze jakie są różnice pomiędzy nimi i które warto kupić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Krone KR125 zielona łancychy pracują w systemie non stop . dość trwała bestia 2x sznurek . to chcesz kupić drugą prasę za jakieś 12-15 tyś ja polecam ci kupić Ciągnik za tą kasę wybór jest spory .Ja myślę o prasie JD do mego Konia zdjęcie w galerii jak ci się Jd sprawuje i czemu zmiana . Sipma na 1 sznurek to porażka wiecej owijania jak prasowania .małe zapotrzebowanie mocy ok tylko przy jakiej wydajności bel w godzinę . Wiekszy Ciągnik zamiast prasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Nie słuchaj bajek co kto pisze na forum i w instrukcji Krone, bo to jest zapotrzebowanie ale na WOM i to pewnie bez obciążenia. Chcesz po ludzku robić to kup traktor 4x4 min. 75km do prasy łańcuchowej marka i model wedle woli, do walcowej min. 95km i w tedy będziesz robił i baloty będą jak należy. Możesz sobie kupić Krone KR 125 czerwoną lub zieloną wg. gustu i stanu przede wszystkim. Ważne by miała wiązanie siatką bo potrzebne do słomy i kruchego siana, prócz wiązania sznurkiem, podwójnym lepsza opcja uważam ( słomę po mieszance zbijałem na 1 i było super owinięta podwójnie). Ale nie myśl, że 47km będzie super latać w upale 30 stopni. Będziesz musiał często odpoczywać i zbijać na 2-2,5 max baloty czyli na 50% zgniot na skali prasy nie więcej ze względów bezpieczeństwa zakatowania traktora i do tego potrzeba cienkich wałków i jazdy 2 polową max i obroty 1800-2000 silnika i niczego sobie wyjdą po Kronie baloty ale to nie robota to katorga i dla traktora i operatora. A słoma masz racje daje ogromny opór dla traktora i nie ważne jaka to prasa roluje. Jak ci pasuje podbierak szer. 140cm. to bierz KR 125 czerwoną lub zieloną. A jak 180cm. to KR130B. Bierz tą co ma siatkę i jest w dobrym stanie i cena ci pasuje. Zielona będzie droższa bo nowszy typ. Sipma jest cięższa więc siłą rzeczy potrzebuje więcej mocy i czerwona niema blokady komory na zamki/haki a hydraulicznie jak Pol-mot Warfama czy teraz Ursus się zwie chyba. Tak czy siak proponuję Ci kupić traktor 95-100km do aktualnej prasy jak dobra a nie odwrotnie a wygrasz na tym ;) I masz dowód, że prasa pasowa wcale nie ma zapotrzebowania małego a takie jak walcowa, gdzie na forum wypowiadano się ze traktor ma lżej niby i koń pociągnie nawet (tylko nikt się nie przyzna, że zbija na 20-30% zapełnienia komory). A to mit bo traktor ma ciężej, bo cały czas ma opór, gdzie w walcowej czy łańcuchowej tylko pod koniec zapełnienia komory czujesz opór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj