karolllllll

Krone 125 Opinie

Polecane posty

Miki7211    8

Ja mam Krone 125 i własnie ciągam ją zetorkiem 7211. Zetor nie ma z nią większych problemów. Jednak c-360 przy dobijaniu balota juz nieźle prostuje rurę. Podbieracz jest trochę wąski ale jednak i tak ładnie prasa zbiera. Ja jak najbardziej polecam ten model :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
co wy sie tak na te KRONE uwzieliscie??? jesli chcesz nowa to droga zabawka(chyba,ze PROW ci pomoze), a jesli chcesz uzywana to... droga zabawka i przereklamowana.... bo co? ze KRONE? pare razy juz tu tlumaczylem. sa lepsze prasy od Krone.... ale wasze pieniadze. pozdrawiam.

A co ty taki anty krone?Ja też się mocno zastanawiam nad krone i powiem że są o wiele lepsze od np.sipmy(pisze i mam na myśli używane).A co w tych czasach masz takiego taniego i nie przereklamowanego.Jeśli chłopak chce sobie kupić to niech kupuje a jeśli nie będzie mu pasowała to ja sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie wiem jak jest z Sipmą bo nikt u nas nie ma a Krone jeden gościu ma ciąga ją JD 120km będe musiał sie kiedyś do niego wybrać albo go nająć żeby mi zrobił z 100 balików i zobaczymy :D

 

Dzięki chłopaki ;] Zetor7211 duzo robisz rocznie bali? łatwo dostać części?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja razem z usługa to ponad 1tys. Jeśli chodzi o częsci to w mojej okolicy sa dostepne tylko ze tego co wiem to sa troszke droższe. Dokładnie to nie wiem bo jak na razie to jeszcze nie miałem zadnej awarii


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0
Ja razem z usługa to ponad 1tys. Jeśli chodzi o częsci to w mojej okolicy sa dostepne tylko ze tego co wiem to sa troszke droższe. Dokładnie to nie wiem bo jak na razie to jeszcze nie miałem zadnej awarii

I żeby tak dalej..... żadej awarii oczywiście :D

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja troche odbiegne od tematu czym sie rozni krone kr 125 od kr 130 :D

KR 139 ma szeroki podbieracz 1,8m, natomiast KR 125 tylko 1,2m


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Witam,

własnie kupiłem Kr 120. Raczej doraźnie.

Ma ktoś doświadczenie z tą prasą.

Trzeba sie jej bać?

 

 

2f551mw6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

mam pytanie podobno te czerwone kr126 ze siatką są jakie wzmacniane czy coś takiego to prawda bo chce kupić jaką lepszą inie wiem ???????? proszę o szybką odpowiedź :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

KR 130

+ Szeroki podbieracz

+ Obwiązywanie dwa sznurki

+ Zamki hydrauliczne ( mnie nie zawiodły )

+ Siatka

+ Mini Stop

+ Hydrauliczny start obwiązywania

Jedynym minusem jest chyba cena :huh:

KR 125 to nie wiem jakie może mieć plusy :huh: a minusy to przedewszystkim wąski podbieracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Kr125 ma owijanie na 2 sznurki i siatkę, odrzutnik także posiadają niektóre, start obwiązywania elektryczny/hydrauliczny (zależnie od roku), zamki także posiada, jedyne czego nie ma to szerokiego podbieracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Elektryczny jest ale za dopłatą chyba bo hydrauliczny to podstawa. Różnią sie zapotrzebowaniem na KM czyli KR125 26KM a KR130 36KM ale znam z autopsji że to trzeba przemnożyć razy 2 conajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Tu masz prospekt odnośnie tych pras prospekt. Zależy ile masz kasy do wydania, bo kr130 to już spory wydatek jak się chce z szerokim podbieraczem i 2xsznurek, od kr125 z wąskim podbieraczem to min 6 tys. zł różnicy, oczywiście mam na myśli używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Starsze czerwone są troszkę inne od zielonych, występuje tam sprzęgło kłowe, które rozłącza łańcuch główny. Ja mam kr125 zieloną już 5 sezon i nic z poważniejszych rzeczy się nie zepsuło. Nieprawdą też jest że jak łańcuch chodzi przy wyrzucaniu beli to coś tam się psuje, ja widzę plus tego rowiązania bo nie muszę czekać aż klapa opadnie. Z częściami to nie ma problemu do czerwonych pras, jedyny minus że rzadko są z 2xsznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wg mnie to jest z rozłączaniem łańcucha tak jak ze sprzęgłem zależnym. Lepiej jest jak coś cały czas jest w ruchu bo bardziej szkodzi rozłączanie i załączanie niż jeżeli element jest w ruchu ciągłym. Jeśli się mylę to proszę o uświadomoienie mnie w czym moje teorie są błędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Zapomniałem dodać że w czerwonych Krone jest inny łańcuch główny, ale to też nie we wszystkich(starszych), a różnica jest taka że w nowszych można poszczególne elementy łańcucha kupować, a tam trzeba cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perfect    0

czy może wiecie jak założyć siatke aby owijała bele czy trzeba włożyć ją między rolki i jescz egdzie ustawia się scisłość obwiązywania siatki

 

z góry dzięki za odpowiedz

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Docisk ustawia się pokrętłem, które znajduje sie na tym wałku gzie zakładasz szpule siaki. Im mocnie dokręcisz tym ciaśniej owija siatką, ale nie przykręcaj za mocno bo jej nie uruchnisz. Zakłada się pomiedzy czarnym a srebrnym wałkiem, ale nie jestem pewny napisze ci póżniej jak zobacze jak jest w mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Co prawda nie miałem krone 125 ale miałem krone 130 i ona miała sprzęgło kłowe które rozłączało łańcuchy przy podnoszeniu tylnej klapy i wyrzucie beli. Znajdowało się ono patrząc od przodu prasy z prawej strony przekładni i przypuszczam że do krone 125 też by pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Aby założyć do niej sprzęgło kłowe to trzeba wymienić wał znajdujący się w przekładni kątowej, plus to sprzęgło, i obudowa z kołem napędowym na drugą stronę, koszt dość spory. Ale w sumie ja mam identyczną konstrukcję i widzę same plusy, więc nie bardzo rozumiem czemu chcesz to przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbosd    6

A tak się zastanawiałem też że koszty będą duże. Trochę mnie denerwują te strzelające łańcuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj