Zaloguj się, aby obserwować  
ravo95

Tunele Foliowe

Polecane posty

ravo95    2

Witam, czy uprawia z was ktoś warzywa pod tunelami foliowymi? Napiszcie kiedy pod nimi siejecie, kiedy zbieracie, czy przykrywanie czymś jeszcze oprócz folią oraz jak wygląda nawadnianie u was pod tunelami. Opiszcie tez w jaki sposób sprzedajecie z nich towar (pęczki czy w jakiś skrzyneczkach bo chyba nie na kg).

 

Jeżeli temat był, to proszę o zamknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

ogolnie o wszystkie warzywa jakie uprawiacie pod tnealmi piszcie kiedy siejecie zbieracie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam do Was prośbę, otóż wskażcie mi proszę czy na postawienie tuneli foliowych (zblokowanych bądź nie) potrzebne jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie;

 

jakie są różnice między pojedynczą folią a folią dmuchaną oraz tunelami pojedynczymi a zblokowanymi, chodzi mi o koszty zakupu oraz użytkowania i jaką powierzchnię jestem w stanie obsłużyć piecem 600-800KW przy dmuchanej folii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

Jak wyglada u was montaz foli na tunelu, przykopujecie folie czy macie jakies inne sposoby? Jaka folie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

http://www.haygrove....rm-polytunnels/

 

coś takiego wpadło mi w oko, nie są to drogie tunele, a można je łatwo przestawiać, jeśli opracowali jeszcze jakąś technologię lepszej izolacji to już będzie prawdziwa rewelacja, jutro wybadam dokładniej rynek

kolego wcale nie jest tak łatwo przestawić ich tuneli :D

ile zaproponowali Tobie za metr kwadratowy ???

z jakiej rurki miałyby być pałąki i co ile???

w zblokowanych wcale nie jest tak ciepło jak np w tych solo z tego co się orientuję w porównaniu np do truskawki .....

jeśli byłyby zakładane w lutym i spadłby śnieg to kłopoty z odśnieżaniem gwarantowane .... w przeciwieństwie np do solo

 

co chcesz w tych tunelach robić jeśli to nie tajemnica (ziemniaka czy warzywka ) ???

 

wiele firm robi jeszcze te tunele np farmer z Bochni i jeszcze jakieś tam ....

także cenowo można sporo utargować jak się robi spory obszar a jak mało to się drożą ...

co do foli to można też na skos sznurkiem łapać

 

http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/de/index.php?page=view_picture&id=599313#anker

 

to zdjęcia akurat z Niemiec chyba ale znajomy ma też takie tunele na truskawce (może na razie z hektar)

i poleca bo takie akurat jest łatwo przenieść -rurki ok 40mm ścianka chyba 2-2,5mm - u dołu są wkręcane nogi -można dać tzw double -jedna po środku na dwa pałąki i mniej roboty :P

noga kosztuje ok 30-40zł no a rurka to zależy jaka ....

Edytowano przez Witold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

za zblokowany max wysoki (konstrukcja + pokrycie + rynny) chcą 20zł/m2 + 3 zł montaż (ponad 1ha), nie znam pełnej specyfikacji tego produktu, jeszcze nie wiem co będę uprawiał, gdyż to zależy od kształtowania się cen w danym sezonie (będę zabezpieczał ceny przed rozpoczęciem produkcji, ażeby się nie przekręcić), mam nadzieję, iż nie będę musiał przestawiać tuneli, na wszelki wypadek zrobię zgłoszenie i już, zależy mi na dużej uniwersalności tuneli, aby wjechać dużym ciągnikiem i opryskiwaczem, do ziemniaków mam najwięcej sprzętu, więc pewnie też będzie to jeden z rodzajów produkcji + nowalijki + ewentualnie jakieś rośliny ozdobne, jeszcze nie wybrałem dostawcy ani technologii uprawy, wszystko jest na etapie rozważań i pozyskiwania finansowania dla tego projektu

 

solówki mają większą powierzchnię folii, więc zarówno lepiej się nagrzewają, jak również szybciej tracą ciepło nocą, bajką byłaby pompowana folia chociaż na części powierzchni, bowiem prawdopodobnie będę też budował w tym sezonie piec na słomę (600-800KW) do suszarni i przy folii wydłużyłby się okres jego wykorzystania, poprawiając tym samym zwrot z inwestycji, śnieg może być sporym problemem, ale na szklarni też trzeba poświęcić szyby,

 

@Witold Ty masz już zainstalowany jakiś tunel? kto produkuje takie konstrukcje jak na zdjęciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wybaczcie, że odświeżam temat, ale:

 

ze wskazanej przez użytkownika chwastek interpelacji nr 2170, wynika iż pozwolenia ani zgłoszenia na tunel nie potrzeba:

 

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 października 2006 r. (II OSK 1099/05): ˝Tunel foliowy, niepołączony trwale z gruntem i niemający jakichkolwiek instalacji, nie odpowiada pojęciu budowli zdefiniowanemu w art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn. zm.), nie może być uznany za tymczasowy obiekt budowlany, o jakim mowa w art. 3 pkt 5 tej ustawy, i nie wymaga pozwolenia na budowę bądź dokonania zgłoszenia˝.

 

tymczasem w moim starostwie twierdzą, iż niezbędne jest pozwolenie na budowę - czyli projekt itd, dysponujecie jakimiś innymi informacjami w tym zakresie precyzującymi, że pozwolenie ani zgłoszenie nie jest wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja123    0

Tunel foliowy to świetna sprawa! Sama uprawiam mały ogródek. Ważne jest aby był koloru zielonego - wpływa to korzystnie na produkcje roślin. Innym elementem o którym warto pamiętać to wysokość, dzięki czemu uzyskamy znakomite warunki. Jedyną firmą którą moge polecić jest firma das company, która posiada znakomitej jakości tunele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AndrzejGm
      Witam .Mam pytanie co było by lepiej postawić.Szklarnie-belgijkę   czy też  namiot foliowy.Bo kupiliśmy z kolegą szyby o wymiarach -szyby zespolone nadajace się do szklarni lub inspektów. 92x95 cm --23 sztuki 82x85 cm --30 sztuk 310cmx72cm--13 sztuk ..Ale ze ojciec kolegi nie pozwala stawiać  ze szkła  takiej szklarenki na jego ogrodzie  więc kupiliśmy dwie  konstrukcje namiotu 6x30metrow tanio po 1900zl.Szyby chcemy sprzedać za 600zł za wszystkie.Chcemy produkować rozsady na swoje potrzeby.Moze podam  adres mój 1lusia@gazeta.pl dla lepszego kontaktu.Moze ktoś jeszcze doradzi czy warto  folie na ten namiot  kupić za 400 zł niebieska oraz linie przez całą folie  z kogucikami nawadniającymi ..Mieszkamy w okolicach Inowrocławia.Pozdrawiam miło i serdecznie .
    • Przez jafar21
      Witam, mam 40 tuneli foliowych. Przez 10 lat miałem  pomidory a przez kolejne 10 lat mieliśmy ogorki.. Uprawa jest nieopłacalna, walczymy z przędziorkiem i niestety nie jest do zwalczenia.. problem jest również że zbytem. Co myślicie o uprawie fasolki szparagowej w tunelach ? Może macie jakieś pomysły na wykorzystanie tych tuneli ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj