Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez guex1
      panowie mam okazje za darmo odbierać gnojowice z ruszt z tuczarni, beczkę mam 10tyś jedyny problem w tym że mam 10 kilometrów na pole od tego miejsca. jest to waszym zdaniem opłacalne? jak daleko można wozić gnojowice żeby było to opłacalne?
    • Przez maciej92
      Witam wszystkich użytkowników AF.
      Dawno się nie udzielałem na forum lecz zaciekawił mnie jeden temat:0
      Na jednym polu ok. 1,5 ha (nie pamiętam która klasa jest to glina) mniej więcej na środku pola jest koło 2 metrów średnicy
      pylistej gliny z tego co tato mówił a jemu mój pradziadek to od niby uderzenia pioruna.
      Nie wierzyłem tacie i pojechałem specjalnie poldziem w pole na drodze bajoro na polu mokro jak nie wiem a to koło suche jak pieprz.
      I w tym miejscu ze 2 lata temu pszenicy ledwo co było kosić a w zeszłym roku w jęczmieniu samo zielsko?
      Z drugiej strony jak pamiętam plonu parę lat do tyłu około 4-6 jak popadało z rana z 2 godzinki i wieczorem całe pole przeschło a w tym miejscu
      woda stała.
      Co z tym zrobić żeby doprowadzić do stanu jak reszta pola bo ręce już opadają i nie wiemy co zrobić bo ten kawałek wystarczy żeby
      zasyfić chwastem cały zbiór proszę o pomoc i porady z góry dzięki.
    • Przez scofield
      Witam, przeczytałem kilkanaście tematów i niestety nie znalazłem odpowiedzi.
      Mianowicie, szukam ciągnika do takich prac:

-odśnieżanie + posypywanie dróg na wsiach
      -transport materiałów (piasek/elementy betonowe itp)
      -być może w przyszłości koszenie rowów

Oprócz tego miałby pracować w polu na obszarze max 8/10ha (razem z c330) + usługi z małą prasą kostkującą CLAAS.

Najważniejsze, czyli co musi mieć:

-napęd 4x4
      -szczelna kabina
      -klima nie musi być, ogrzewanie... jak najbardziej.
      - ROK PRODUKCJI, powyżej 2000 i to musi spełniać.
      -w miarę ekonomiczny
      -Cena mhm... nie więcej jak 80tyś.
      -marka w sumie obojętna, różne opinie są o różnych markach i to najczęściej od osób, które takich ciągników nie miały, ale z drugiej strony nie chcę czegoś wyszukanego np. z Doliny Kongo
      -dostęp do części w Polsce
      -skrzynia 40km/h (mile widziana)
      -moc, kosiarki do rowów na wysięgniku te najmniejsze wymagają około 40/50 KM i wagi ciągnika około 2.7t, więc myslę, że tak 60KM to będzie minimum.

Pytałem o Valtrę A73 75KM, powiedzieli mi 115tyś netto za "czystą".

Prz okazji, trafiłem na takie ogłoszenie:
      http://otomoto.pl/massey-ferguson-4245-a-rok-1999-A413166.html

Radzę uważać gdyby ktoś się na to napalił, śmierdzi przekrętem, znalazłem identycznego z TUREM za 76tyś.
    • Przez lukas9559
      witam!

Planuje kupić nowy ciągnik jak w temacie. Tylko mamy dylemat jakiej marki, bo w tych nowościach co są to można się pogubić.
      Chcemy żeby posiadał jak coś to AdBlue a nie EGR, ponieważ chyba z AdBlue będzie lepiej pracował w ładowaczu oraz pojemność żeby była przyzwoita na 4 cyl., czyli koło 4000cm3., ponieważ ma być główny.

Jestem otwarty na wszytkie wasze propozycje.
    • Przez pablo1623
      Witam wszystkich,chcę sie poradzić,mianowice mam 16 h łaki,dokładnie nieuzytków,lezało to ze 20 lat,chce teraz to przerobic na pole uprawne,prosze o porade,co po kolei zrobic,co najlepiej zasiac i czy to opłacalne,grunty 4 klasy,pozdrawiam