Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartius17

problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290

Polecane posty

bartius17    0

Witam kolegów w moim mf mam taki problem. Czasami jak pracuje i muszę co chwilę przełączać biegi z szosowych na polowe i odwrotnie jest dobrze lekko sie przetłaczając a innym razem nie wiem z jakich przyczyn mogę próbować i próbować a on nic. nie wiem czy to będzie jakaś wina mechaniczna, hydrauliczna czy mechaniczna. proszę o jakąś podpowiedz.

hubertuss    492

Skoro przełączasz je wciskając sprzęgło i poruszając dziwignią raczej w hydraulice winy nie ma. Nie wiem dokładnie jak tam jest. Jeśli nie chcą wejść puść sprzęgło wciśnij ponownie. Może skrzynia inacej się ustawi i wejdzie. Mam czasami taki problem w mojm 4255. Przy zmianie zakresów. Zmiana działa tak, że popycham lub pociągam lewarek on zmienia zakres i wraca do pierwotnego połozenia. Czasami lewarek chodzi jak by na pusto i żadna kontrolka się nie zapala jak by się zawieszał między zakresami. wciskam sprzęgło jeszcze raz i jest ok. To samo tyczy się zmiany zakresów z najwyzszego na najniższy nigdy nie zmienie 3 na raz. Musze ponownie wysprzeglić. Nie wiem dokładnie jak działa to w twojm modelu.

bartius17    0

u mnie kolego jest trochę inaczej. Ja i tak próbowałem w różny sposób, ze sprzęgłem bez i i tak czasami nic.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamilb    5

Co ma piernik do wiatraka??? jaki czujnik sprzęgła... mam 3060 przełączam biegi lewarkiem w lewo do oporu i zmienia się bez problemu nawet słychać jakiś stycznik podczas zmiany mam też 6180 tu już jest inna bajka tam jak zmieniałem pierwszy raz to żadnego biegu nie było trzeba powoli w lewo do oporu i wszystko gra nie można na "chama" szybko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez LukaszRol
      Witam zastanawiam sie jaki bybył najlepszy beczkowóz do gospodarstwa 15 ha chodzi mi szczegulnie o pojemność a pracował by w C-360
    • Przez ptaszyna
      Witam! Jak w temacie chciałbym się zapytać czy można założyć kompletne zwolnice z pochwą od 360 do zetora lub odwrotnie, czy są potrzebne jakieś przeróbki. Proszę niech ktoś się wypowie kto przekładał i jaki był efekt.
    • Przez RobciO1
      Witam nie znalazłem odpowiedniego tematu na to pytanie wiec zakładam nowy. Mam następujący problem w ciągniku MF 6130 nie rozłącz przedniego napędu oraz blokady, nie działa przełącznik od półbiegów ten przy kierownicy, oraz cały czas włączone są biegi terenowe (żółw). Na kokpicie podczas zapłonu świecą się wszystkie kontrolki (jak zawsze) natomiast potem wszystkie gasną t.j od blokady nie świeci mimo tego ze blokada jest włączona i nie można jej wyłączyć to samo z przednim napędem. Kontrolka żółw/ zając także nie świeci mimo tego ze cały czas jest na żółwiu i nie da sie zmienić przebitką na zająca. Od półbiegów nie świeci kontrolka C i D oraz ciągnik nie reaguje na żadna zmianę.
      PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC GDYŻ NIE DA SIĘ JEŹDZIĆ NA ŻÓŁWIU.A CIĄGNIK JEST POTRZEBNY.
    • Przez Runder
      Jakiego przedmiotu w szkole średniej najbardziej nie lubicie/nie lubiliście a jaki lubicie/lubiliście najbardziej ?
    • Przez stachanowiec1980
      Informacja ze strony dystrybutora marki Kubota:
      Sezon pokazów polowych i lokalnych targów rolniczych rozkwita wraz z nadejściem maja! W najbliższych tygodniach maszyny marki Kubota będzie można obejrzeć w całej Polsce. Serdecznie zapraszamy!

8.05 – Błonie - woj. mazowieckie – Diler Rolmech - Dzień otwarty w firmie Rolmech Błonie dla branży komunalnej
      11.05 – Sochaczew – woj. mazowieckie – Diler Polsad - XXI Targi Rolne i Przedsiębiorczości
      10-11.05 - Kowalewo Pomorskie – woj. kuj.- pom. – Diler Chemirol - II Targi Agro-Farma
      11.05 – Kaczki Średnie – woj. wielkopolskie – Diler Polsad - Pokaz w Zespole Szkół Rolniczych
      11.05 – Samborzec – woj. świętokrzyskie – Diler Rol-Gos - Święto Kwitnącej Jabłoni
      16-18.05 – Kielce – woj. świętokrzyskie – Diler Asco - Targi Autostrada
      17.05 – Lipno – woj. lubelskie – Diler Rolmix - Dzień Kwitnącej Jabłoni
      18.05 – Łąck – woj. mazowieckie – Diler Polsad – Giełda Rolnicza
      24-25.05 – Kościerzyn – woj. łódzkie - Diler Polsad - XXIV Targi Rolniczo-Ogrodnicze
      24.25.05 – Szepietowo – woj. podlaskie – Diler Gama - Targi Zielona Gala
      24.25.05 – Bielice – woj. kuj.-pom. – Diler Chemirol - Regionalne Targi Rolne