Skocz do zawartości
News
Grzesiex

zakup używanego vario 200 lub 300

Polecane posty

Grzesiex    1

Witam,

czy podczas oględzin używanego FENDT-a Vario serii 200 lub 300 jest możliwa choć pobieżna ocena stanu przekładni za pomocą informacji wyświetlanych na lcd?

kosti68    16

Niestey nie ma żadnej możliwości sprawdzenia aktualnego stanu skrzyni biegów. Można wprawdzie dokonac kalibracji skrzyni, ale raczej ona nic nie wykaże. Problem polega na tym ze w większości są to uszkodzenia mechaniczne, na przykład pęknięcie obudowy skrzyni, róznego rodzaju rysy na tloku pompy lub uszkodzone łożysko. A wiec uszkodzenia ktore wystepuja nagle i niespodziewanie.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

hubertuss    624

Na allegro widziałem zdjęcie z pomiarem w trybie diagnose1 (7 zdjęcie). Jest to oczywiście seria 400 więc widać inne są możliwości. W seriach 200 i 300 tylko kody błędów prezentowane są na wyświetlaczu.

http://allegro.pl/fe...3210889307.html

Co można zmierzyć przy pomocy terminala vario? Jakie parametry? Czy można sprawdzić orginalny przebieg? Czy zapisuje się on w liczniku czy jeszcze w jakimś sterowniku ciągnika?

Edytowano przez hubertuss

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    624

Wszystko można tylko ciągnikiem np 100 km nie pojedziesz. Z drugiej strony, gdyby ktoś chciał przeglądać każdy ogladany sporo by to kosztowało. Na koniec dodam, że moje pytanie jest czysto teoretyczne z czystej ciekawości. Póki co serii 400 nie mam w planach, ale podoba mi się ten ciagnik i za pare lat kto wie. Nowy napewno nie, ale może używany zobaczymy.

Grzesiex    1

Na allegro widziałem zdjęcie z pomiarem w trybie diagnose1 (7 zdjęcie). Jest to oczywiście seria 400 więc widać inne są możliwości. W seriach 200 i 300 tylko kody błędów prezentowane są na wyświetlaczu.

http://allegro.pl/fe...3210889307.html

Co można zmierzyć przy pomocy terminala vario? Jakie parametry? Czy można sprawdzić orginalny przebieg? Czy zapisuje się on w liczniku czy jeszcze w jakimś sterowniku ciągnika?

Widać w serii 400 i prawdopodobnie i wyższych można uzyskać informacje o ciśnieniu w przekładni Vario. Nasuwa się pytanie, czy producent dopuścił do uzyskania takiej informacji również w serii 200 czy 300 np za pomocą procedury kodów serwisowych.

kosti68    16
Napisano (edytowany)

Tyle ze "diagnose 1" zupelnie nic ciekawego nie pokazuje, co mialo by wplyw na sprawdzenie stanu przekladni. Jak juz pisalem, najczestrza przyczyna uszkodzen sa usterki mechaniczne...po prostu..pstyk... i ciagnik stoi. To jest jak loteria i zaden warsztat tego z pelnym przekonaniem nie sprawdzi. Nikt nie bedzie zadawal sobie tyle pracy, zdejmowal kabine, wyjmowal przekladnie i sprawdzal w labolatorium czy nie ma zadnych rys lub pekniec ( wystarczy spojrzec na przekladnie 200-ki). a dopóki ciągnik jeździ bez zarzutów to i ciśnienie jest w porządku.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kurtz
      Czołem!!!
      Mieszkam i jestem zameldowany na wsi w domu rodziców który kiedyś prawdopodobnie odziedziczę. Nie jestem rolnikiem i raczej  na pewno nigdy nie będę. Jesienią tego roku zakupiłem od niespokrewnionych znajomych kawałek lasu na opał w mojej miejscowości(ok 35arów) ale jeszcze go nie przepisałem na siebie gdyż planuję to zrobić jak będzie cieplej a do tego czasu chciałem jeszcze dokupić u kogoś ok pół hektara lasu (gruntu rolnego zalesionego). Ponoć zmieniły się jakoś przepisy w obrocie gruntami i ktoś mi mówił że żebym mógł nabyć taki grunt musiałbym być rolnikiem. Powiedzcie mi jak to wygląda prawnie? Gdyż chciałbym ten grunt wziąć na siebie a nie na rodziców żeby nie okazało się kiedyś że będę musiał spłacać rodzeństwo za grunty które sam zakupiłem albo że państwo sobie kiedyś umyśli jakiś ciekawy podatek przy dziedziczeniu.
    • Przez MłodyGSportowiec
      Witam, gdzie w Fendzie Vario 818 znajduje się filtr wstępny paliwa? U wuja w 714 jest w okolicach skrzynki gdzie akumulator a w 818 go tam nie ma. Gdzie może być? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 
    • Przez ursusek1614
      Witam chciałbym prosić o opinie użytkowników tego modelu bo rozglądam się za takim.Ostatnio oglądałem taki koleś co go sprzedaje trochę mi wytłumaczył co i jak w tym terminalu na vario kazałem mu,żeby sprawdził ile bar daje skrzynia na vario to chyba zbytnio nie wiedział jak to dobrze zrobić raz mu pokazała 420 raz 380 potem mowił że na postoju pokaże ze musi pokazać przynajmniej 150bar a mu pokazała 160bar dodam że jak jeździł ten typ nim to jak mu depnął to nie było czuć żeby skrzynia miała efekt slizgania się tylko ładnie ciągnik zbierał się.Sprzedający mówi że skrzynia w tym traktorze ma 530bar a nowe mają max 560 tylko wiadome nie wiem ile w tym prawdy jak nie miałem jeszcze styczności z vario ciągnik ma 8,5tys mtg i jest z 2009r.Dlatego proszę o opinie na temat takiego traktoru a szczególnie najbardziej o opinie skrzyni.
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Planuje zakup kilku jałówek cielnych na uzupełnienie stada od innych rolników czy macie jakies sprawdzone sposoby na co zwracac uwage ze jałówka była pozniej dobra dójka?
    • Przez Kuba__1994
      Witam, jakie powinno byc cisnienie w skrzyni vario fendt 411 2001r, minimalne i maxymalne. Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.