makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

yarpen12    1

Nie powiem że pali mniej bo nie robiłem próby TD80 tylko proximą. Dla mnie spalanie w proximie jest bardzo niskie. Muszę szwagra spytać ile jego TD pali na mth przy turze, wtedy będę wiedział. Ale mniej niż 4,3l na mth to będzie trudo osiągnąć, ale coś zbliżonego do tego wyniku na pewno. Podoba mi się głos silnika iveco, trochę głośny ale ładnie pracuje, choć przy zetorku turbinka też nieźle gwiżdże. Jeden i drugi wart polecenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nie powiem że pali mniej bo nie robiłem próby TD80 tylko proximą. Dla mnie spalanie w proximie jest bardzo niskie. Muszę szwagra spytać ile jego TD pali na mth przy turze, wtedy będę wiedział. Ale mniej niż 4,3l na mth to będzie trudo osiągnąć, ale coś zbliżonego do tego wyniku na pewno. Podoba mi się głos silnika iveco, trochę głośny ale ładnie pracuje, choć przy zetorku turbinka też nieźle gwiżdże. Jeden i drugi wart polecenia!!!

To wkońcu w którym ciszej w kabinie bo sprzeczne info na ten temat wcześniej było na forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

MCKYLO na razie nic się z tą nową szybą nie dzieje. A co do MTZtów to zawsze mogą zostać zarejestrowane na Białorusi (tam chyba EuroIII nie jest wymagane) i z kilkoma motogodzinami może zostać sprzedany do Polski jako "stary" ciągnik i wtedy masz zarejestrowany ciągnik bez EuroIII. Dzisiaj chodził mój TD trochę z przyczepą, narazie fajna zabawka. Ma fajnie rozwiązane podnoszenie można ustalić najwyższy punkt do którego podnosi i podnosić i opuszczać za pomocą dwóch przycisków a nie dźwigni pozycyjnej.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Silnik ciszej pracuje w proximie ale komfort pracy w kabinie jest podobny. Nie wiem jak to wychodzi w testach, ale tym i tym dobrze się jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@MYCKLO

 

Podobają mi się twoje wypowiedzi, jesteś konkretny i pomimoże w jakiś sposób masz ogrom wiedzy o CNH i tak porównujesz równy do równego i starasz się nie schwalić jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Dzięki kolego Krzysiu za Twoją opinię staram się być obiektywny pomimo że mam swoją ulubioną markę i jakiś faworytów, nasze forum strasznie jest zaśmiecone wypowiedziamy zgoła z przedszkola na temat argumentów ciągników za i przeciw a prym wiodą koledzy mający określone marki. Ja staram się to w miarę obiektywnie przedstawwić i poprzeć argumentami.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

MCKYLO znalazłem ostatnio na stronach TTF (Turk Traktor Fabrikasi), że TD80D w ECE R24 ma 76 KM mocy więc jest tak pomiędzy Proximą 7441 72 KM a Proximą 8441 82 KM jeśli chodzi o moc, więc wszystkie nasze porównania powyższe są tak "mniej więcej na oko dobre", bo te ciągniki nie mają identycznych mocy, ale zbliżone.

Pod warunkiem, że można dawać wiarę tej stroncę, ale chyba wiedzą skoro robili je kiedyś.

http://www.turktraktor.com.tr/#/8/1291/1454/1562/1564/


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

proponuję poczytać lutowy top agrar. test pieciu ciągnikow między innymi proxima i nh td oraz farmtrak lamborgini i mf. czyli coś dla ferdka i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

czytalem ten test i sporo mozna sie z niego dowiedziec


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ta sama hamownia była u mnie B) -jestem świeżo po lekturce testu no i właśnie-ciekawostki prawda-np.baaardzo oszczędne Lamborghini ze stajni SDF B),NH osiemdziesięciokonne o dziesięć koni słabsze od konkurencji,,Farmtrack palący 17 l/h (ukłony dla Ferdka :) ) itd-tak sobie spojrzałem w tabelkę mojego ciągnika i okazało się że paliwożerny JD ma zużycie paliwa przy mocy max. na poziomie 286 g/kWh (czyli też za dużo : ) )-ale mimo wszystko ustępuje jedynie MF-owi za to ma praktycznie płaski przebieg momentu obrotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

pisało coś o pronarach?? B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@jaro

Jaką moc maksymalną zhamowali Ci w JD?

 

Totalnie rozbił mnie w tym teście Lambo R3 pod względem zużycia paliwa B) Jak widać i w mniejszych modelach Zetor ma kiepski "dół" ale przynajmniej faktycznie jest wyraźnie mocniejszy od NH w całym zakresie obrotów (kosztem większego spalania) - turbo robi swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ile spalił ten farmtrac w tym teście w ciągu godziny 17l ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zużycie paliwa na godzine przy mocy maksymalnej wg testu (w nawiasach moc maksymalna zmierzona na WOM):

Farmtrac 80 - 16,7 l/h (65,5 KM)

Lambo R3 85 - 21,1 l/h (70,6 KM)

MF 5435 - 16,7 l/h (72,8 KM)

NH TD80D - 16,2 l/h (63,2 KM)

Zetor 8441 - 18,9 l/h (74,7 KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Zużycie paliwa na godzine przy mocy maksymalnej wg testu:

Farmtrac 80 - 16,7 l/h

Lambo R3 85 - 21,1 l/h

MF 5435 - 16,7 l/h

NH TD80D - 16,2 l/h

Zetor 8441 - 18,9 l/h

Mirasek-napisz jeszcze jaką moc osiągały te ciągniki przy tym zużyciu paliwa bo znów jakiś nawiedzony będzie twierdził że NH TDD pali mniej niż Zetor-zgadza się pali mniej ale i mniejszą moc osiąga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

przy mocy maksymalnej jednostkowe zuż. paliwa i przy mocy nominalnej

Farmtrac 80 4WD 292g/kWh i 302g/kWh

Lamborghini R3.Evo 85 GS 344g/kWh i 344g/kWh

MF 5435 Dyna-4 263g/kWh i 328g/kWh

NH TD80D Plus 295g/kWh i 299g/kWh

Zetor 8441 Proxima 291g/kWh i 304g/kWh

 

To dla ciekawych, a to że TD ma mniej koni od Proximy, to nie Ameryka, wystarczy poczytać wcześniejsze posty o normach pomiaru mocy.

Ja tam fizykiem nie jestem, ale looknijcie na fote dolną w tym teście na pierwszej stronie (str. 132), jak MF jest podpięty do hamowni. Mie jest on idealnie ustawiony współliniowo z hamownią, i mam pytanko czy przy tak precyzyjnych pomiarach nie powinno się zwracać na to uwagę???????


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Mie jest on idealnie ustawiony współliniowo z hamownią, i mam pytanko czy przy tak precyzyjnych pomiarach nie powinno się zwracać na to uwagę???????

Możliwe że to tylko złudzenie optyczne, ale jeśli nawet to raczej nie ma to znaczenia, wał kardana pracujący pod niedużym kątem nie powoduje strat momentu obrotowego który mierzy hamownia

 

@jaro

dopisałem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Może i złudzenie optyczne. Ale tak się zastanawiam, jak cardana zegniesz pod za dużym kątem to go nie obrucisz, czyli strata momentu obrotowego jest 100%, gdy jest prosto ustawiony to straty nie ma czyli 0%, zakładając że pomiędzy tymi skrajnymi wartościami jest jakaś funkcja ciągła (zależność niekoniecznie liniowa), to nawet lekki skręt może trochę zakłamać pomiar. No ale fachowcem nie jestem.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie ma o co się kłócic bo ogólnie to minimalnie mniej pali td od proximy, a to że kilka km więcej czy mniej to też nie istotne bo w galerii widze że te same graty oba ciągniki ciagają

ps. nie widziałem artykułu w całości czy tam jest badana nowa 2008 proxima z inetroolem czy starsza wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Może i złudzenie optyczne. Ale tak się zastanawiam, jak cardana zegniesz pod za dużym kątem to go nie obrucisz, czyli strata momentu obrotowego jest 100%, gdy jest prosto ustawiony to straty nie ma czyli 0%, zakładając że pomiędzy tymi skrajnymi wartościami jest jakaś funkcja ciągła (zależność niekoniecznie liniowa), to nawet lekki skręt może trochę zakłamać pomiar. No ale fachowcem nie jestem.

@cosmos-z tego co pamiętam mieli oni też wałki z dwoma przegubami (szerokokątowe) Walterscheida-do wyboru do koloru (tzn.chodzi o długość : ) )-pozatym masz trochę racji-do hamowni starali się podjechać idealnie prosto-ale myślę że i z tego powodu aby owe wałki poszanować :D-siły tam występują niewąskie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj