makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

LowRider    33

Pompka zasilająca do NH 150 zł

 

Pompka zasilająca do Proximy 250 zł

 

Zależy do jakiego NH bo np. do perkinsa 4-cyl. kosztuje ok 1500zł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

henry14 ale z ciebie wieśniak wiesz-jak chcesz mi ubliżać to zrób to osobiście a nie anonimowo na forum bo to każdy potrafi a jak masz jakieś kompleksy to skocz z dachu nikt na tym forum płakać za tobą nie bedzie-rozmawiam z tobą kulturalnie wiec rób to samo albo nic nie pisz. do mister-mam td5050 czyli jak to wielu twierdzi gorszy model od t5030 a wiec-dałem za niego 120tys brutto w marcu miał rok i zrobił już ponad 500 mtg-robi wszystko czli orka-tur z UG 4*40 , uprawowo siewny ares lz z poznaniakiem , rozsiewacz i opryskiwacz i wcale sie nie przejmuje ze chodzi na pusto z opryskiwaczem bo pali mi wtedy poniżej 4 l i mnie tez to dziwi (95km) a w pługu na cieżkiej ziemi bo tylko takie mam około 13 max 14 l ale hek za godzinke przewróci wiec jest ok-ciągniczek jest bezawaryjny cały suchutki i chodzi jak zegarek i nic sie nie zanosi by miało coś nawalić. wiec za tą kase co za niego dałem jestem zadowolony bo za 120 tys brutto nic innego w tym wyposazeniu bym nie kupił i nie piszcie mi ze nie wiem co mowie bo mam ten ciągnik i w okolicy jest takich kilka które mają juz kilka tys mtg i wszystkie ładnie pracują i jeszcze długo beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Skończysz z tymi głupimi postami czy chcesz bana? Jesteś nowy na forum a sadzisz się niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

wzajemnie henry14 a poza tym to pochwal sie ile ci spala zetor 5340(60km) co? no i zobaczymy ile ci spali proxa i czy pociągnie 5*40 bo z tego co czytam na tym forum choć w to nie wierze to twoj zetor powinien być z 15 kucy mocniejszy to powienien 5*40 z UG pociągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Z UG to nie wiem... 4*40 moim zdaniem optium w końcu to ponad 10KM mniej od ciebie... U mnie 4*35 jakieś +- 11 litrów na hektar... dużo czy mało... Hektar jakieś 50 minut 2 bieg i żółw lub 1 bez żółwia

Mi ile 5340 pali ?? nie wiem nie mam nie posiadam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A pompa od NH z BOSCHA 6000zł ...jak byłem w serwisie chłop tam z 1000 zł wyjmuje a gościu mówi - ile tu jest a on - 1000zł a mechanik - wyjmuj panie 6000zł , a on z wrażenia aż usiadł B) no i sprzedał NH i kupił FORTERRE...

Ha ha a w innym temacie, a może i w tym (prawdopobnie ceny części do sdf) ktoś podał cenę pompy paliwa do forterry (chyba też bosha)

- regenerowana 6,2 tyś nowa kilka stówek droższa i co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@LowRider pompki zasilające to nie są przypadkiem, te które zasilają właściwy układ wytryskowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

pytałem henry14 o spalanie zetora 5340 ale chyba zabrakło mu odwagi zeby to napisać albo poprostu nie wie-ps zaskoczyła mnie cena pompy paliwa do zetora-pozostaje mieć nadzieje ze nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Gorzupiak masz racje :) To co jest takie dobre co się nie psuje ? NH ?Polecam Ci przeczytać temat opinie o ciągnikach NH równie ciekawa dyskusja jak o Zetorach i równie ciekawe awarie jak w tym 10641 rzędu 30 kilku tyś. Mówie o tym nie dlatego że bronie zetora czy coś ale patrząć w jedną stronę popatrz też i w drugą. Nie wszystko złoto co się świeci.

Mógłby ktoś podać link do pompy NH ? czy ja wiem czy 250 to tak dużo... może nie nawali B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Mam MTZ i zetor pali może deczko więcej ale tyle to nawet mnie nie straszy żeby kupić power 105 , pytałem się ludzi ile pali proxima ia mówią to co piszą na forum to są załosne wypowiedzi dzieci B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

no napisz ile dokładnie bo 5340 ma 60km a mtz chyba 80km lub więcej? wiec co porównujesz spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

OK ale słuchaj zetora mam w turze więc narazie np orze mtz'etem więc wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@LowRider pompki zasilające to nie są przypadkiem, te które zasilają właściwy układ wytryskowy?

 

Tak to te, ja wymieniałem na 2700h, ale zwykle siadają szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

A pozatym przemek321 ja nie z biednej rodziny że musze paliwo co do mililitra liczyc

 

i Cię poprawię zetor ma 64,1 km a mtz mój ma 78 bo to troche inna wersja ale spoko POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@LowRider w jakim ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

henry14-taki jesteś bogaty a mtz-em jezdzisz i zetora chcesz kupić -jest naprawde wiele lepszych ciągników jak cie stać a pozatym to zetor 5340 ma 62,5km-masz ten ciagnik a nie wiesz ile ma km wiec o czym ty ze mną dyskutujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.pronar.pl/ciagniki/___pronar_82Sa_ii__.html Kupić takiego, zamalować napis pronar 82SA i każdy będzie myslał że to New Holland, bo niby kto się pozna?

Duży (jak stał obok agrotrona to wydawał się większy)napewno nie pomylą z farmtrackiem, niebieściutki, kabina zachodnia, części tańsze jak do c 360 (pomijając oczywiście szyby do tej kabiny he he) ciężki, mocny, napewno nie droższy od gołej proximy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@LowRider w jakim ciągniku?

 

Bobcat T3571

 

Kilka pompek ze sklepu już poszło do bobków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

mowisz do @Bobków? tongue.gif

 

osobiscie bylbym za NH zawsze to wiekszy respect we wsi,

a tak na serio to sasiad ma zetora proxime i nie dosc ze tam przedni naped remontowany był juz 3 czy 4 razy to jeszcze sprzegło, lejaca sie hydraulika no i elektryka ostatnio siadła, i dlatego mysle ze w NH nie pojawia sie takie problemy po 200mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam nic nie zamawiałem. :) W co Wy mnie wkręcacie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombelt7030    1

właśnie ja też mam taki problem i niewiem co wybrać zetor proxima 95(95km)rewers czy new holland t5050(97km)rewers elektronydraułliczny

co lepsze pomóżci wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A jaka masz roznice w cenie, jaka odleglosc o dilerow obu marek?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz5320    0

Hej!!!

Który ciągniczek wybralibyście, bo ceny są takie same.

najlepiej pod kątem ogólno użytkowym jako główny ciągnik w gospodarstwie, zarówno do pługa (4 skiby) jak i do przyczepy, po prostu do wszystkiego, a może jeszcze jakiś inny w okolicach tej ceny (110-120tys.).

Witaj/

 

Hej!!!

Który ciągniczek wybralibyście, bo ceny są takie same.

najlepiej pod kątem ogólno użytkowym jako główny ciągnik w gospodarstwie, zarówno do pługa (4 skiby) jak i do przyczepy, po prostu do wszystkiego, a może jeszcze jakiś inny w okolicach tej ceny (110-120tys.).

Witaj.

Ja bym ci radził kupić New Hollanda Td5030,mój kolega ma to ciąga 4 płogi itp.ma 28 hektarów i New holland się spisóje.

A u nas na wsi ma taki jeden chłop Zetora 8441 i cały czas coś mu się dzieje:w tym roku robił podnośnik i pompę...A ma ten zetor dopiero 2 lata,a New holland też ma 2 lata i nic mu się nie dzieje.

Ja w tym roku też kupuję New hollanda TD5030 z turem..

Polecam New Hollanda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj