makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

henry14    0

Tak Tomek73 racja no ale ten b0gdan sie wydziera a sam nie wie i to denerwuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak mówi ludow e przysłowie ile wleje tyle spali popiołu nie wybieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

henry14-szkoda mi takich ludzi jak ty-jak sie czyta twoje wypowiedzi to az si płakać chce ze śmiechu-jesteś typowym chłopczykiem który chce udowodnić sobie ze dobze robi kupując zetora-spoko to dobre ciągniki jak ktoś ma-30-40 hek i zrobi nim 300 mtg wymyje i wstawi do garażu ale jak sie go obciązy to sie sypnie i to mocno i sam sie kiedyś o tym przekonasz-co do spalania to jak myślisz proxima spali mniej od td to sie grubo mylisz td5050 potrafi zejść przy lekkich pracach poniżej 4 l na mtg jak ci jakiś zetor zanotuje lepsze spalanie to naprawde zostane chyba biskupem-nie twierdze ze któryś z tych ciągnikow jest lepszy ale powstrzymaj sie od takich wypowiedzi bo wprowadzasz ludzi w błąd a nie o to chodzi chyba na tym forum a wypowiedzi typu GDZIEŚ TAM są naprawde na poziomie gimnazialisty-wiec jak chcesz by inni taktowali cie powaznie to pomyśl o tym. ps-o zetorach duzo złego zostało napisane na tym forum wiec jak chcesz poczytac to poszukaj ale ja nie jestem taki i tego nie przytaczam bo kto wie ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Sorki ale mi Ciebie jest żal a po pierwsze sam siebie wprowadzasz w błąd B) To że mówie że zetor jest lepszy jest coś w tym złego ? NH jest sporo awaryjniejszy to jest błąd? No nie wiem więc tak się nie podnoś POZDRO

 

OK już koniec kłótni , powracając do tematu jak masz brać coś tych to bierz lepiej plusa lub power bo zwykła proxa jest pusta w środku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kolego PRZEMEK321, kolega henry14 ma sąsiadów, Zetora i NH z Brudera, a co najważniejsze ulotki i wie co mówi B)

@henry14 gdybyś potrafił czytać tekst i emotki, to byś zauważył jakie jest "przesłanie" moich wypocin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Przemek nie unoś się B) owszem o zetorach dużo jest...obserwuje temat dotyczące awari tych ciągników i bądź co bądź wiem na ten temat. Psują się jak wszystko jest też temat o awariach NH i tam też jest dość ciekawa dyskusja. Bo patrząc to jest to średnia półka i ciągniki z przedziału 70-95 KM obu tych marek to jadą na jednym wózku moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

tez wydaje mi się ze ciągniki nh i zetora z tego przedziału mocy prezentuja mniej wiecej podobny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

henry14 naprawde mało wiesz bo twoja znajomość obu ciągników sprowadza sie do tego co przeczytasz na ulotce z targów ,przeczytasz w internecie i podsłyszysz gdzieś tam od znajomego wiec powiem ci ze NIC nie wiesz bo takie wypowiedzi przypominają mi stere bajki które zaczynają sie wszystkie tak samo czyli -DAWNO DAWNO TEMU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

A tak na marginesie tu jest podobny temat http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26472-proxima-95-czy-new-holland-td5030/

 

To ja pozwole sobie podoać troche konkretów a więc...

Dawno dawno temu w tym http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3911-opinie-o-ciagnikach-marki-new-holland/page__st__220 temacie wspomniano o NH polecam poczytać ostania strona i już 2 awaie których koszt napraw 30 tys na forum znany mi jest tylko jeden przypadek takich poważnych awari w zetorze 10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

MISTER JA NIE BEDE WKLEJAC linków o awariach zetora bo by mi niedzieli zabrakło zeby to zebrac-nie posuwaj sie do takich ciosów bo oboje wiemy ze o zetorach jest tego mnustwo-bronisz tak tego świetego zetora a to dobra marka dla takich jak ty-masz swojego ponad rok i co ponad 100 mtg.jesteś typem człowieka ktoremu wystarczy samo posiadanie bo inaczejnie mozna tego nazwać i tacy najwiecej chwalą bo ci co zrobią chociaż 700 to juz mają inne zdanie-nie twierdze ze NH jest lepszy od zetora bo w tej mocy to są to porownywalne ciagniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Wybacz ale pokaż mi punkt w regulaminie gdzie nie można wklejać linków z AF

2. Nie Oboje tylko obaj i jeszcze masz tam błędy pracuj chłopie nad ort.

Kończąc z tobą dyskusje pragnę zauważyc że ja nie zachwalam swojego Zetora tylko przytaczam fakty i konkrety a nie mity i swoje własne refleksje bez odniesienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a gdzie ja pisze ze nie wolno? mozesz mi tylko ubliżyć ze robie błędy a poza tym to nie masz zadnego ardumentu tylko bronisz tego swojego zetora-wrócimy do rozmowy za kilka lat jak twoj zetor zrobi chociaż 2000 tys mtg czyli za jakieś 20 lat bo jak narazie to sie tylko zstanawiam po co go kupiłeś-chyba tylko po to bo sąsiad ma NH i ty też chciałeś mieć nowego zeby zrobić mu na złość i ubliżać tak znanej marce jak NH.w twoim przypadku to trzeba niezle zapierdzielać na tego zetora bo to był zakup naprawde nie przemyślany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Przepraszam że Ci najechałem na dume i ambicje :)

ale kolego w tym temacie post nr 40 piszesz między innymi ,,tylko ze NH sprzedał w roku ubiegłym 3000 tys ciągnikow a fendt koło 200szt wiec to proste i logiczne ze o NH sie wiecej słyszy o awariach.'' Tak więc moge ja napisać Ze w poprzednich latach Zetor sprzedał najwięcej ciągników więc i teraz jest najwięcej awari i mam nadzieje że z tym się zgodzisz...

Mógłbyś trochę przystopować bo bez urazy ale piszesz że ci ubliżam a sam jakieś 20 letnie wróżby kierujesz w moim kierunku jak i henrego... o co chodzi ??

Więc albo zacznij pisać konkrety odnoszące się do tematu (nie to co w powyższym poście) albo ignoruje twoje wypowiedzi....

pozdrawiam.

p.s jak na złość NH to u nas tylko na wystawach więc sąsiad go nie ma B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

hahaha ale się uśmiałem czytając ten temat :) co niektóre posty to po prostu istna kosa :)

 

 

Wracając do tematu to zetorek spoko maszynka, jeżeli mamy porównywać te 2 maszyny które są w temacie, to jednak NH wysuwa się na prowadzenie. Jeżeli by porównywać proximę plus 85 i td5030 to bez wahania byłbym za proximą, fakt droższa jednak jest, ale bardziej komfortowa, półbiegi bez sprzęgła, tylko kuje w oczy brak EHR niestety, w NH jest to lepiej rozwiązane przez lift-o-matic czy jakoś tak xD. Jeśli jednak chodzi o proximę 85 i NH T5030 to NH lepszy, ale i droższy niestety, jednak za bajery trzeba płacić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ten EHR już do powerki mogli dodać to już byłby dużo lepszy ciągnik, ale i co za tym idzie niestety i cena wyższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Ale ludzie żal mi was , mister widać się zna a wy ??? dno

 

To porównajcie power od tego NH noi ??? elektrohydrauliczny rewers , 3 stopniowy wzmacniacz momentu ...A NH płać za awarie , taka smutna prawda B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po co pisac frazesy typu cos jest dobre a cos złe a kto twierdzi inaczej to się nie zna. Podajcie argumenty czemu ten a nie tamten (moc, moment obr, promień skrętu, wysokość, wyposażenie standardowe, dodatkowe, co ile kosztuje itd). Wtedy są konkrety i samo wyjdzie co lepsze. Odnośnie usterek kogo obchodzi co popsuło się któremu sąsiadowi liczą się fakty nie wiem czy ktos dysponuje statystyką serwisowa ilu napraw dokonano to samo tyczy się spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Przemku nie przesadzaj z tymi mth B) Ale nie o to chodzi... ja jak nie wiem to się o NH nie wypowiadam więc oczekuje od ciebie tego samego ;D a ile masz mth w swoim T5030? jak sie spisuje? jakie spalanie w danych pracach? jakie maszyny ciągasz? ile masz mth? ile kosztował? ceny przeglądu? itp. o awarie nie pytam bo pewnie takowych nie było. to możemy wtedy dyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0
Napisano (edytowany)

Weś dziecko przymknij się , ja mam zetora i wiem co mówię i zamknij ryj

 

Nie jesteś u siebie na wsi więc troszkę kultury obowiązuje, to jest forum a nie obora.

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Pompka zasilająca do NH 150 zł

 

Pompka zasilająca do Proximy 250 zł

 

Więc nie mówcie że ceny do Zetorów są takie tanie -no chyba że tych z lat 80- powiedzieć można że są na tym samym poziomie a z awaryjnością co tu dużo mówić czytałem troche o tym w zetorach i chociażby taki przypadek:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=208922 (poczytajcie pod innymi zdjęciami tego użytkownika jaki to zetor jest super )

 

I nie jest on odosobniony są inne o pompie paliwowej różnych awariach przedniego mostu ale wg mnie takie podawanie odosobnionych przypadków jest bez sensu więc mister i henry14 dajcie sobie siana


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

A pompa od NH z BOSCHA 6000zł ...jak byłem w serwisie chłop tam z 1000 zł wyjmuje a gościu mówi - ile tu jest a on - 1000zł a mechanik - wyjmuj panie 6000zł , a on z wrażenia aż usiadł B) no i sprzedał NH i kupił FORTERRE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj