makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

bialy1989    6

NH mają silniki IVECO a popatrz sobie ile wytrzymują w ciężarówkach.

 

Kupiłem JD bo NH z serii 7000 bardzo ale to bardzo mi się nie podoba mimo że cena była 100tyś niższa niż od JD.

 

A jeśli chodzi o to że serwis ci tłumaczy co gdzie się włącza itd to jeszcze nie miałem takiego przypadku, a odbierałem już kilka nowych maszyn. Może gdybym ich poprosił to by tłumaczyli ale po co? Jeden wieczór przeznaczasz na przeczytanie instrukcji i wiesz wszystko.

 

dodam że NH jest najlepiej sprzedającym się ciągnikiem w Polsce.

Gdyby było więcej patriotów takich jak 19damian to pewnie ursus odzyskałby swoją potęge :D Ursus zbankrutował też przez to że przez 30 lat praktycznie nic nie zmieniał w swoich ciągnikach. Tak samo było z Bizonem.

 

Jest XXI wiek i elektronika jest wszędzie a dobrego fachowca można znaleźć tylko trzeba poszukać. Nie trzeba zgłaszać wszystkich pierdół serwisowi który zdarza się że nie ma pojęcia co robić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

chyba nie chcesz powiedziec mi ze dales 100tys wiecej bo ci sie wyglad nie podobal bo to raczej jest dziwny argument w wyborze ciagnika, przeciesz on ma robic w polu a nie ladnie wygladac.

 

co do NH bylem raz z kuzynem ogladac je w Brodnicy i jedno nas szokowalo w ostojnikach bylo widac opalowke?? jak to mozliwe mialem halucynacje czy kolorow nie odrozniam?? a co do NH to wiekszym zainteresowaniem tej marki ciesza sie kombajny niz ciagniki bynajmnij w tej okolicy co mieszka moj kuyzn tylko smieszne jest to ze jak przyprowadzili nowy kombajn to trzeba bylo sprawdzic wszystkie srubki i po dokrecac jesli ciagniki tez skaldaja tak dokladnie to raczej kiepski ciagnik bo strach jechac bo nie wiadomo czy cos nie odleci.

 

a co do pariotyzmu to gdyby jak mowisz ursus nie stanool w miejscu bo to widac chociasz teraz maja plan sie rozwinac zeby zaczac konkurowac, bo pewnie jak by nie stanol w miejscu to bylby godnym przeciwnikiem innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

 

 

co do NH bylem raz z kuzynem ogladac je w Brodnicy i jedno nas szokowalo w ostojnikach bylo widac opalowke?? jak to mozliwe mialem halucynacje czy kolorow nie odrozniam??

 

To nie była opałówka tylko paliwo rolnicze. Na zachodzie barwią na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

A jeśli chodzi o to że serwis ci tłumaczy co gdzie się włącza itd to jeszcze nie miałem takiego przypadku, a odbierałem już kilka nowych maszyn. Może gdybym ich poprosił to by tłumaczyli ale po co? Jeden wieczór przeznaczasz na przeczytanie instrukcji i wiesz wszystko.

 

no widzisz mozna tez i tak a mojemu kuzynowi powiedzieli ze mu nie dadza ciagnika do puki nie naucza go jezdzic i obslugiwac, chociasz przeczytanie instrukcji tez nepewno sie przyda zalezy kto jak lepiej rozumie, jak ty czytasz i wsiadziesz i pamietasz co z czym bylo to bedzie ci lepiej poczytac instrukcje, a jak ktos wystarczy ze mu zostanie pokazane raz czy dwa i juz lapie to woli zeby mu pokazac.

 

 

 

a co do tego paliwa rolniczego to dziwne bo pierwszy raz o tym slysze i mozna powiedziec jakbym szedl i zobaczyl takie cos w ostojniku to juz wiadomo ze bym tego nie wziol bo bym myslal ze to opalowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gdy kupowałem ciągnik to też był taką "opałówką"biggrin.gif zalany.

W warunkach gwarancji miałem zapisane "bezpłatne przeszkolenie dwóch operatorów itd. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

jaka "opałówka" o czym wy mówicie??? :D na zachodzie normalne jest że paliwo się barwi do celów rolniczych po prostu nie ma limitów tak jak w polsce że później Ci wracają akcyzę tylko każdy rolnik leje ile mu pasuje i tak np: we Francji paliwo ma kolor czerwony a nie "opłąłówka" jak nie wiece to nie piszcie :D

 

specjalnie dla @jaro

Edytowano przez marcint19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz kiedy używa się cudzysłowu ?-stąd "opałówka" a nie opałówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

jak byście zobaczyli wszystkie we wszystkich ciągnikach nowych jest takie paliwo, czy to NH, JD, MF czy inne. Ja kupiłem MF z Francji i miałem zalane pół baku tego paliwa i nie jest w cale jakieś gorsze. I te paliwo u nich to jest właśnie rolnicze i jest sporo tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

hmmm... Ja posiadam New Hollanda TL90A Odpowiednik T5050 :D I bardzo sobie go chwalę mam nabite 800 mtg i żadnej awarii nic.. Dobra zwrotność, dobry udźwig Tuz, Dobry komfort pracy, małe spalanie... ogólnie bardzo dobrze wykonany... Polecam nigdy mnie jeszcze nie zawiódł, A Co ty wybierzesz to już twoja sprawa :D Ja ci polecam NH, a zetora hmmm... wujek ma ale trochę narzeka...:/


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Ja miałem taki sam dylemat i wybrałem NH tylko żę TD z tego względu iż w okolicy nie było żadnego zetora proximy(z ta nowa maska i silnikiem)i nie miałem od kogo zaczerpnąć fachowej opini w tym temacie.Natomiast w pobliskim Gospodarstwie maja bodajże 6 lub 8 NH tylko TD80 i po rozmowach z tamtejszymi kierowcami którzy chwalili je zwłaszcza za spalanie w porównaniu do poczciwych ursusów tej mocy oraz bezawaryjność doszedłem do wniosku że nie ma co szukać innej marki za tą cenę ponieważ skoro te traktorki pracują na kilku tysiącach hektarów ( oczywiście nie same jest jedna valtra i 2 lub 4 TM120 i pare ursusów) i maja po pare tyś godzin już nastukane i pracujący nimi kierowcy je chwalą to nie ma co się zastanawiać dalej nad wyborem.Ale nie wiem jak jest to z zetorem z awaryjnością itd ponieważ różnie to bywa zarówno w NH jak i w zetorze.Tak że ja jestem z swego wyboru zadowolony i tobie też tego życzę nie zależnie od marki jaka wybierzesz bo według mnie najważniejsze jest to aby każda maszyna była praktycznie bezawaryjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no tu nie ma mowy o różnicy w jakości paliwa bo to jest normalne tylko z dodatkiem barwnika :D

a porównanie trochę dziwne bo Zetora to do TD a nie T5000 przecież T5000 jest o klasę wyższe i chodzi tu o całokształt komfort, wyposażenie, udźwig, masę, różne bajery po prostu wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Prosiłbym o dokładne napisanie przez autora wyposażenia i ceny tych modeli bo na dziś Zetor Proxima Plus 85 kosztuje 134tys z przednimi obciążnikami, Proxima Plus 95 142tys brutto, a Fortera95 154tys brutto z przednimi obciążnikami do negocjacji rabat 3-5% a NH T5030 z tego co słyszę 160tys brutto to raczej więcej niż 6tys różnicy w cenie tych ciągników jak na 200mth w roku to raczej nie warto przepłacać za mega wygody, nie powiem który lepszy bo to każdy wg siebie ocenia wiadome że części i serwis co te 300mth będą tańsze do Zetora i wiadomo że trochę więcej spali Zetor. Najważniejsze że różnica w cenie jest duża i za cenę tego NH idzie kupić conajmniej 95KM zetora z dużo mocniejszymi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

U mnie w okolicy gość ma jd, nie pamiętam modelu, ale ze 150-180 km chyba... Ma go pare lat od nowości i mówił, że jak mu coś w przednim moście siadło(jak był na gwarancji jeszcze) to serwis przyjechał, oblookał co i jak i po pewnym czasie go zrobili... Ale mówił, że jakby nie był na gwarancji to naprawa wyniosła by go koło 100 tysięcy :P A ma też zetora 5211 i mówił, ze to najlepszy ciągnik bo go byle "kowal" zrobi :)

A tak się składa, ze w mojej wsi jest bardzo dużo proxim i użytkownicy bardzo sobie je chwalą i jakoś nikt nie narzeka, wręcz przeciwnie... Odpalały w największe mrozy, a znajomy ma od niedawna nowego nh 125 koni(pełno elektroniki i różnych bajerów) i już przy -15, -20 nie było mowy zeby odpalił... A miałem okazje pojeździć taką proximą 6441 i komfort jest na dużym poziomie i uważam, ze to byłby dla ciebie najlepszy wybór... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Też mi porównania, ciągnika 180km do zetora proximy, przecież zetor od dawna nie robi ciagników 160-180km, a nawet gdyby robił coś na jakichś podzespołach to też by inaczej kosztowało, to że 5211 zrobi kowal to jedno, ale ceny części do proximy też nie są wcale takie niskie jak do starszych zetorów, to że nh nie odpalił a zetor odpala to też nic nie znaczy, a może znaczy tylko tyle że nh ma gęstsze filtry paliwa bo ma bardziej zaawansowany układ paliwowy, tendencja na af jest prosta, jak ktoś się wyszarpnie na proxime/farmtracka/nh td itp to od razu lament po co żeś kasy wywalił jak można to samo zrobić belarusem który kosztuje połowe tego hajsu, OK, ktoś inny kupuje mocniejszego wypasionego jd/deutzfahr od razu lament, po co hajsuś wywalił, farmtrac/proxima by srtyknoł, także każdy ma jakieś "ale" a jak ktoś szuka ciągnika niech kupuje ten który się najbardziej podoba he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

U mnie w okolicy gość ma jd, nie pamiętam modelu, ale ze 150-180 km chyba... Ma go pare lat od nowości i mówił, że jak mu coś w przednim moście siadło(jak był na gwarancji jeszcze) to serwis przyjechał, oblookał co i jak i po pewnym czasie go zrobili... Ale mówił, że jakby nie był na gwarancji to naprawa wyniosła by go koło 100 tysięcy :P

a później się ludzie dziwią że na wsi, to ciemnota mieszka i każdy kit kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Szczerze to ja również nie wierze w te 100 tysięcy ale mało to na pewno nie kosztowało, a w zetorze na pewno było by taniej... A ty b0gdan nie musisz mnie od razu obrażać, ja tylko mówie to co słyszałem...

Chodzi mi po prostu o to, że zetor w cale nie ustępuje tym zachodnim markom jeśli chodzi o komfort pracy(chociażby poziom głośności w kabinie- 78 db) a także jest bardzo wytrzymały i mocny, a nie będzie przynajmniej problemu po latach ze śniedziejącymi stykami i takimi tam...

A koszty eksploatacji także są nieporównywalne. Pierwsze przeglądy w zachodnim ciągniku będą za pewne droższe od Zetora, a cześci także trudniej dostępne w przyszłości... Wymiana olei i filtrów też będzie droższa w tym nh...

Powiem ci tyle jeśli masz blisko dostęp do części i nie boisz sie ewentualnych niespodzianek po latach to śmiało możesz brać tego NH... Jak będziesz go dobrze użytkował i o niego dbał to w cale nie jest powiedziane, że nie posłuży ci na długie długie lata, ale pamiętaj, że Zetor też jest bardzo dobrym ciągnikiem jak na swoją cenę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Szanowny kolego, za takie pieniądze to mozna zapewne kupić 4 kompletne nowe przednie mosty do takiego JD. A jak Ty wierzysz w takie opowieści, no to wybacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Szanowny kolego, za takie pieniądze to mozna zapewne kupić 4 kompletne nowe przednie mosty do takiego JD. A jak Ty wierzysz w takie opowieści, no to wybacz...

Oj dobra Ciebie i tak nie przegada... :P A ty czytać nie umiesz?? Przecież mówie, że mu też nie do końca wierze, ale tylko cytuje jego słowa... Ale wiadomo, że jak oszukał to nie dodał od siebie 60 czy 70 tysięcy.

A z resztą ty pewnie siedzisz w tych naprawach, ze wiesz co ile kosztuje. Może to nie był tylko most, ale i z napędem coś mogło być, albo była to jakaś wada fabryczna... A ty licz sie z tym, że jak ciągnik kosztował jakieś 300 tysięcy to i naprawa jego kosztuje... To niech by wszystko wyniosło 30 góra 50 tysięcy to mało?? Bo nie wierze, że tam z 10 tysiącami było by z czym startować. A i jeszcze serwis jak przyjedzie z 200km to tez nie za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

widzę że to Ty wiesz wszystko lepiej :P to ja Ci powiem że wymiana skrzyni bezstopniowej AP do JD kosztuje 70 tyś zł. Dojazd 200km to 440 zł :) Myślisz że każda awaria w ciągniku za 300tyś to 1/10 wartości? Jeśli tak, to żyjesz w błędnym przekonaniu. Sąsiad pewnie tak powiedział, co by innym się lżej na sercu zrobiło i mniej żal d*pę ściskał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kompletna kabina do JD 6030/7030 Premium ponad 30 tyś. z wymiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

mój wujek kupił zetora proxime plus 85 niedawno jezdziłem nim bardzo dobry ciągnik tylko ma się takie wrażenie jakby był bardzo głośny ale za to klima jest spoko duża kabina widoczność tylko trochę słaby skręt i za krutki warty tych pieniedzy NH jest zły ponieważ nie ma rewersa obok kierownicy ja zetor mało miejsca w kabinie jest głośniejszy od zetora brzydko wygląda i nie ma zbyd dużo mocy ja bym na twoim miejscu brał zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mi za 100 tys to 1/5 kombajnu wymienili, taki przedni most to około 10 tys. To że słyszałeś to jeszcze nic nie znaczy, ja też lubię czasami jak ktoś za dużo chce wiedzieć palnąć jakąś niezłą sumkę niech się martwią. Takie ludzie, byle co usłyszą i gadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj