makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

karolci13    27

Co do tych 4 skib to wydaje mi się że do jedego i drugiego to troche przesada oczywiście mówie o obrocie a z 3 jeden i drugi da rade spokojnie! a ciągnik ma być z ładowaczem do tego NH bedzie zwrotniejszy no i rewers hydrauliczny ,a Zetor masywniejszy ale mniej zwinny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek007    0

Ja bym wziął New Holland'a mój wujek ma o 3 lat i nie narzeka, lecz do najmniej pijących to on nie należy. :)

Pozdrawiam

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

A może Landini PowerFarm 80 lub Technofarm 80 4,4l poj. Perkins made in UK i ciągnik WYPRODUKOWANY we Włoszech a nie w Azji... ? 4 skiby obrotowe spokojnie podniesie, ale do pracy tylko z 3 obrotową max. Fakt że cenowo do tych dwóch modeli najlepiej da rade sobie Technofarm bo wyjdzie jakieś 100 netto, Powerfarm około 130 netto. Czasami lepiej dopłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

aż tak Landini/McCornik źle się sprzedają że mają na forum tyle nachalnych handlowców?


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego mymmym.

 

W sianiu propagandy trochę się zapomniałeś. Ani omawiany Zetor ani omawiany New Holland nie pochodzi z Azji.

TD5030 w całości produkowane jest we Włoszech, w fabryce Jesi, natomiast Zetor w Czechach.

 

Forum ma być kopalnią wiedzy dla użytkowników, miejscem wymiany uwag, nie zaś poletkiem wątpliwej jakości polemiki marketingowej.

Później aż włos się jeży gdy ktoś mówi że Zetor czy New Holland jest azjatycki. Naczyta się facet głupot jak w poście powyżej i sieje zamęt.

 

Dlatego na przyszłość proszę o zaktualizowanie wiedzy o konkurencyjnych produktach, bo wypisywanie takich głupot to brak poszanowania dla

czytelników tego forum.

 

Więcej merytoryki proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adikpl1 - Zapoznałem się z tym co wrzuciłeś. Częściowo masz rację. Małe model TD5010 i TD5020 oraz TD5.65 i TD5.75 mają skrzynię z Turcji to fakt. Ale TD5030 i wyżej oraz TD5.85 i wyżej w całości powstają w Modenie. Wiadomość sprawdzona przed chwilą w CNH. Co do zasady zwracam honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No nie wiem, z tego co w tym dokumencie zostało dokładnie napisane wynika, że są jedynym ośrodkiem produkcji skrzyni w tej rodzinie ciągników:

 

"Türk Traktör is the only engineering centre in the world for TD/JX Series, within the

CNH Group.

Responsible for all types of improvement and development activities for these

products.

The worldwide engineering centre and the sole production centre for the

transmissions used in this range of tractors.

Competency centre for engines."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Prawda dlatego czekam na potwierdzenie produkcji w Modenie stosownym argumentem :P

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

EEE tam, nie takie się rzeczy robiło w profesjonalnym programie graficznym Paint :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, gdzie jest produkowany traktor? Zawsze rozwala mnie ten argument. :D A skąd niby pochodzą laptopy, telefony, telewizory? Są produkcji europejskiej? Nie, wszystko "made in China", względnie z Azji. To od A do Z inżynierska robota New Holland, i nieważne, że inżynier jest z Turcji. Jakość w ciągnikach New Holland uzależniałbym raczej od innych spraw niż pochodzenie elementów i budulca - od testów, które czesto trwaja latami i w różnych warunkach, zawsze jest jakis margines błędu, ale i tak to jedne z najdokladniej testowanych maszyn na rynku. No i stosunek jakości do ceny - żaden inny zaawansowany technologicznie traktor nowej generacji nie oferuje takiej dobrej proporcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam podepne się pod temat , mój wujo ma dylemat poniewarz poszukuje ciągnika na 20ha .Jaki polecacie wg marki,ceny,spalania,mało awaryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj