makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

cosmos    3

@jaro też mi się tak wydaje, bo jednak hamownia bada moc maksymalną na WOM i obciążenia z tego powodu muszą być duże. A tak z ciekawości, dlaczego badałeś swoją maszynkę na hamowni?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
siły tam występują niewąskie B)

Na wałek tak, ale owy wałek przy niedużym kącie pracy nie powinien powodować jakichś strat mięzy wyjściem wom a hamownią, tym bardziej że jak piszesz, miał przeguby szerokokątne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gdzieś już pisałem-nie chce mi się szukać-w skrócie-mój traktorek palił zbyt dużo (nawet jak na dotarcie i normę Tier 2 :D )-dlatego właśnie chciałem udowodnić serwisowi że to ja mam rację-okazało się że miałem B)-pompa poszła do regulacji a teraz wkładam teksty o paliwożerności JD między bajki-zresztą choćby ostatni test w TopAgrar też coś pokazał-okazało się że taki Farmtrac (ponoć super oszczędny)ma jednostkowe zużycie paliwa wyższe niż mój ciągnik :)-a koledze jak się mina wydłużyła :) (ma Farmtracka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
Napisano (edytowany)

a ja takie testy to średnio lubię :) kto w praktyce potrzebuje 100 % mocy godzinę???przecież to w normalnych warunkach jest nie realne...bo jedynie maszyny napędzane przez WOM ciągnika mogłyby tyle wykorzystać.zrobili by pomiar praktyczny przy pracy z ładowaczem (na przykład ułożenie stoga z tysiąca bel słomy :D ) ciekaw jestem jak wyglądałoby spalanie przy obciążeniu 50-70%???liczył ktoś ile w danym ciągniku 1l ON wyżywi koników B)

Edytowano przez robertbara
Ort.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Za miesiąc ma być test ładowaczy czołowych załozonych na testowanych traktorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
liczył ktoś ile w danym ciągniku 1l ON wyżywi koników :D

Prosze bardzo B)

Farmtrac 80 - 3,9 KM

Lambo R3 85 - 3,3 KM

MF 5435 - 4,4 KM

NH TD80D - 3,9 KM

Zetor 8441 - 3,95 KM

...co przekłada sie na jednostkowe zużycie paliwa w g/kWh podane w tabeli.

 

Co do testu to faktycznie raczej nieosiągalne jest takie zużycie paliwa w praktyce, jednak daje jako taki obraz o wykorzystaniu przez ciągnik cennego ON. Ułożenie sterty słomy nie było by tak miarodajne bo można wykonać je na różne sposoby i zawsze były by jakieś obiekcje co do pomiaru.

 

nie ma o co się kłócic bo ogólnie to minimalnie mniej pali td od proximy, a to że kilka km więcej czy mniej to też nie istotne bo w galerii widze że te same graty oba ciągniki ciagają

Dlaczego kilka KM (dokładnie 11,5) jest nieistotne? Wystarczy spojżeć na wykresy i odrazu widać że NH jest w całym zakresie obrotów wyraźnie słabszy od Proximy, a to że ciągają takie same maszyny właśnie nic nie znaczy - znasz prędkość roboczą, głębokość pracy, warunki glebowe, itp. ??

 

Tu właściwsze było by porównanie TD80D z Proximą 7441 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mirasek nie samym womem robi ciągnik, a co do mocy to według ece r24 td80d ma 76km, tylko w końcu w akiej normie podaje moc zetor, bo zawsze myślałem że w ece r24 tak jak na stronie zetora gdzies było, a tu wyjechali z jakąs inną normą to tak naprawde zetor podaje w ece r24 te 82 km da proximy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak przeglądam ten test i chyba z tymi normami to się zakręcili...wszędzie gdzie znalazłem TD to moc była ISO, a u Proximy w ECE R24 lub wcale nie podają norm...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy już bardzo dużo wypowiadałem się w tym temacie i powiem szczerze że wątek się już zamknął. Testy testami a życie życiem. Kolega ferdek07 w innym temacie sowicie przeklinał Zetora że to i tamto tutaj się wypowiada że różnica w mocy to nie różnica więc lepiej niech się nie odzywa. W tym temacie na początku wiele było mówione o mocach TDD 80 i Proximy 8441 polemika z kolegą Cosmos są dane z testów oraz zagranicznych stron. Panowie sednem sprawy jest moim zadaniem najważniejsza rzecz że my jako klienci (potencjalni) wiemy jedno przynajmniej ja, że jeżeli decyduję się na TDD 80 to muszę ten ciągnik porównać z Proximą 7441 która ma porównywalną moc a nie Proximą 8441 która w polu będzie sprawniejsza od TDD 80. Więc czasem sami możemy się nabić w butelkę bo przecież maszyny dobieramy do mocy ciągnika lub odwrotnie więc jakie musi być zdziwienie osoby która kupuje prasę rolującą do TDD 80 (przykład) w polu się okazuje że ciągnik wolno jedzie, dużo pali, potrzebuje dużych obrotów bo nie ma wymaganej mocy na WOM do prasy jesteśmy wściekli pytanie na kogo. Więc sprawa testu w TA pokazuje jasno jak sprawa wygląda.

Temat bliźniaczy to NH TDD oraz CASE JX. Jak znowu coś przyjdzie mi do głowy odnośnie techniki obu ciągników to napiszę.

Pzdr

P.S. Poczekajmy na testy nowej Proximy bo obecne testy zaczynają być lekko nie aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No fakt moc na WOM to w tym teście to w TD wyszła mała (powinna mieć parę koników więcej). Ciekawe gdzie w skrzynce TD gubi tyle procentowo mocy?? Co do spalania to mam pierwsze pomiary i po przejechaniu 16 mtg TD80D, wyszło mi spalanie 6,75 litra na mtg, z czego większość w orce (ale 3x30cm), trochę w wapnie i trochę w solówce. Mam pytanko czy ktoś z właścicieli TD ma zamontowany dodatkowy zbiornik na paliwo? A jeśli tak to czy on jest w tym samym miejscu co właściwy ciągnik, tylko po drugiej stronie? A jeśli tak to gdzie macie baniak od sprężarki?

Co do mojego wcześniejszego wpisu, ze spalaniem to wstyd się przyznać, ale się pomyliłem i stąd wyszło mi większe spalanie na mtg.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

cos jest w top agrar (LUTY) na temat porównań tych ciagników


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

No wiec jak to jest z tymi zgrzytami skrzyni biegow w proximie? :rolleyes: Bo mnie to sie wydaje ze jak w 7211 nie zgrzytaja to tym bardziej w proximie.

 

Ale wiekszosc chwali to co ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

to pewnie jest tak, że jak usiadzie taki chudziutki co nie da rady sprzegła wcisnąć to mu zgrzytają :rolleyes: (bez urazy) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ludzie pisałem już o tym kilka razy. jak kupowalem ciągnik też mialem dylemat proxa czy td 80. na początku był plan na td ale po jazdach probnych wybor padl na zetora i już nie chce mi się nawet pisac dlaczego. nie mowie że nh to zly ciągnik a zetor to cudo ( inni zachwalaję td a zetor to dla nich zlom). poprostu dla mnie zetor bardziej pasowal niż td i tyle. a co do skrzyni biegow to żadnych zgrzytów nie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

I tu sie @wojtas wyjatkowo :rolleyes: z toba zgodzę, osoba która bierze nowy ciągnik wybiera go pod siebie, pod swoje maszynki, pod swoje potrzeby i pod swoje gospodarstwo, więc jedni wezmą Zetora inni NH a jeszcze inni Belarusa. A co do zgrzytów to pewnie niektórym udałoby się zazgrzytać nawet bezstopniową skrzynką.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Cena dokładnie ta sama, ael w nh td nawet za dopłatą nie dostane szyber dachu, haków cbm, tłumika w rogu kabiny, no i z tym fotelem pasarzera ciężko, za to trzeba do zetora dopłącić za rewers i szybszy wom według uznania, cóż zastanawia mnei tylko czy ciągnik takiej marki jak new holland czy case będzie oferował zachodnią jakość podzespołów głównych i wytrzyma dłuższe przebiegi niż zetor, czy jakiś farmer lub mtz, bo o to w końcu chodzi, pomijając ceny częsci przeglądów itd, czy po tych 12 - 14 latach w zetorze farmerku czy innych "krajowych" nie trzeba będzie robić remontu silnika czy skrzyni,a ten new holland jeszcze bedzie zdrowy, niestety, każdy mówi "ręki nei dam uciąc ze tak bedzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Również przy zakupie ciągnika miałem dylemat między Zetorem 8441 Proxima , NH TD80D , czy NH TD5050

Wybór dla nas był prosty i przegłosowany na korzyść zetora , ponieważ mamy zaufanie do tej marki , z częściami nie ma problemu . Mieliśmy wczesniej i mamy zetora 7245 i dlatego trzymamy sie tej marki . Wiemy jak sie sprawuje i naco go stać oraz z czym musimy sie liczyć .

 

Co do spalania zetora spala tak jak każdy traktor w ciężkiej pracy potrafi spalić ale inne marki spalaja również swoje różnica jest tak naprawde nie wielka 1-2l na godzien . Liczył również sie konfort oraz duża kabina z siedzeniem bocznym czego nie ma NH .

 

Nie moge krytykować NH ponieważ nie miałem do czynienia z dana maszyna , ale jeśli raz miałbym wybierać zetor vs NH nie zmienił bym zdania wybrał bym 8441 < z wyboru jestem zadowolony mam nadzieje że będzie sie dobrze spisywać .

 

W galerii sa narazie 2 zdjęcia Proximy

 

Jeden minus zetora to ze za wszystko trzeba dopłacać . Same obciążniki kosztowały 3,7 tys oczywiście oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(...) różnica jest tak naprawde nie wielka 1-2l na godzine (...)

Witam kolege z moich stron ;)

 

1 czy 2 litry na godzine to wcale nie jest tak mało jeśli przeliczyć to np. w skali roku ;) chyba że ciągnik większe spalanie nadrobi wydajnością, a z tego co zasłyszałem to Proxima sporo potrafi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

To dobrze słyszałeś , bo nie jeden ci powie ze Proximy 8441 kto widział je w akcji chodzą jak maszyny powyżej 100 koni

Nie przesadzam na swoje oczy jak zobaczyłem jak proxa 8441 chodzi z agregatem uprawowo siewnym 3m to aż mnie zamurowało

Czy tez jak z pługiem 4x40 obrotek nie pamietam firmy ale był dość lekki , po glnie proxa z nim szła tylko kurz szedł

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ostatnio w gazecie rolniczej ukazał się artykuł , w którym opisana jest wada fabryczna rozdzielaczowej pompy wtryskowej w ciągniku NH TD80D . Właściciel zapuźno zgłosił wade i za naprawe musi zapłacić z własnej kieszeni , a była to "kupa" kasy. Jak znajde tą gazete to napisze coś więcej.

Uważajmy na to co kupujemy!!!! :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

@PawelS Glina co się kurzy? Ciekawe. :) . Prawda jest taka, że jak ciągnik jest przeciążany lub chodzi non-stop na ponad 80% obciążeniu to trzeba się liczyć z szybszą naprawą główną, niezależnie od marki.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałbym że to cięzki wybór 2 ciągniki są fajne i dobre ale chyba postawiłbym na ZETORA jest to ciągnik do cięzkiej pracy i nic go nie załamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zauważyłem że Twoje uzasadnienia są jakieś dziwne, nic go nie złamie, tzn co ma pełną ramę czy z tytanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że Twoje uzasadnienia są jakieś dziwne, nic go nie złamie, tzn co ma pełną ramę czy z tytanu?

 

Nie, nie o to chodzi. Chodzi o to że nadaje się do każdej pracy wszystko uciągnie :-)

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj