makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

MCKYLO    1

Ok dzięki za poprawienie ale muszę sam sobie przetrawić temat testów aby się obiektywnie wypowiadać jeżeli tak jest to nie ma co dyskutować.

Co do zatarcia tego silnika w JX to nie chcę wchodzić w szczegóły bo to nie temat na forum przynajmniej dla mnie powiem tyle zatarł się w nowym ciągniku po kilkunastu mth ponieważ była wada fabryczna jak się później okazało ale dokładnie nie dało się stwierdzić jaka ponieważ strasznie były zmasakrowane elementy w środku co uniemożliwiło zbadanie no cóż stało się i koniec normalna rzecz z samego rachunku prawdopodobieństwa wyjdzie że na ileś wyprodukowanych sztuk to się musi stać takie życie.

Pozdrawiam

 

Kolego cosmos muszę niestety sprostować twoją tabelę a więc zgodnie co pisze i jak pokazuje OECD

ZETOR PROXIMA 8421

1. Pomiar 2 godziny przy maksymalnej mocy

58,5kw 17,86 l/h przy 2040 obr/min

2. Pomiar maksymalnej mocy przy maksymalnych obrotach

57,3kW 18,43 l/h przy 2200 obr/min

3.Test przy standardowych obrotach wałka obr

58,5kW 17,85 l/h przy 2050 obr/min

 

New Holland TD 90 D

Odpowiednio

1. 58,5 kw 17,36 l/h przy 2500 obr/min

2. 58,5 kw 17,36 l/h przy 2500 obr/min

3. 57,0 kw 16,35 l/h przy 2200 obr/min

 

Testy takie same jak przy Proximie więc kolego cosmos różnice w spalaniu przedstawiają się następująco:(patrz poniżej)

Wiec gdzie jest te dwa litry o jakich piszesz następnym razem przepisuj dane dokładnie bo podałeś wcześniej fałszywy obraz kolego(nie napisałeś w Proximie trzeciego testu tylko porównałeś złe parametry) spalania wyolbrzymiając te dwa litry no fakt zawsze lepiej brzmi niż 1,5 l/h przy czym w TDD było mierzone spalanie w trzeciej wersji przy wałku 540 obr/min a w Zetorze przy 1000 obr/min ale nie wiem jaki to mogło mieć wpływ na wynik testu. Również moce na WOM nieznacznie się różnią Zetor był w 3 próbie mocniejszy na WOM o 2,04 KM.

 

1. 0,5 l na korzyść NH

2. 1,07 l na korzyść NH

3, 1,5 l na korzyść NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja porównałem oba wyniki przy obrotach 2200/min więc tam jak odejmiesz masz 2 litry różnicy w spalaniu. Zobacz że te testy są przy różnych obrotach policzone dla Zetora i dla NH więc porównywanie linijka w linijkę też jest trochę nie dobre.

Ale ok możemy obaj się zgodzić że silnik Iveco jest trochę oszczędniejszy od silnika Zetora.

Co do plusów Zetora to ma on lepsze wyniki w sile uciągu od TD, pewnie wynika to z trochę większej wagi badanego Zetora i z tego że ma lepsze kapcie od badanego TD.

A trzeciego testu nie podałem bo mi się już nie chciało, i podkreślam że chciałem porównać silniki przy tych samych obrotach 2200.

Co do zatartego Case to fakt czasami i nowe się zrąbie. Szkoda, że te silniki nie są podpisywane jak kiedyś silniki Sisu, bo wtedy może to 'prawdopodobieństwo' byłoby mniejsze.

Pozdrawiam

 

PS. Dzisiaj odebrałem swego NH TD80D Plus ;)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

A co Wy tylko tym co w testach żyjecie a zupełnie inaczej w życiu to wychodzi, jeśli td ma moc maksymalną przy 2,5 tys a wszyscy pracują na 1,7 tyś obr bo najekonomiczniej i w normalnych warunkach to wystarcza to pali dużo mniej przez to raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam ja porównałem spalanie w tych samych warunkach testowych czyli nie przy tych samych obrotach bo nie jest to miarodajne, prawidłowe było zestawieni linijka z linijką tak uważam więc dalej nie zgodzę się co do tych 2 litrów bo to złe porównanie ale zgadzam się w 100% że silnik IVECO jest oszczędniejszy.

Kolego Silver nie żyjemy tylko na testach a co do nich to są to miarodajne wyniki przynajmniej robione w miarę jednakowych warunakch ale zgodzę się że testy życiowe są najważniejsz i praktyka działania maszyn w polu skoro kolega Cosmos odebrał już ciągnik jakby nie mówiąc nowa maszyna to tylko gratulować i życzyć długiej i bezawaryjnej pracy. Mam tylko nadzieję że kolega poinformuje rzetelnie naszą opinię jak się sprawuje maszyna czy miał jakieś awarie bo to na 100% pomoże wielu z nas podjąć decyzję o wyborze marki. Czekam na to z niecierpliwością.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

ja bym ci radził lamborghini r3 evo 80KM to fajna maszyna i kosztuje jakieś 130 tyś zł i jest oszcedny mało pali itp na 20 ha w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Silver pewnie, że testy to nie życie, ale tak jak mówi MCKYLO przynajmniej porównywali te ciągniki w sterylnych laboratoryjnych warunkach, czyli można wieżyć że te porównania są miarodajne (testy są zprzed kilku lat a teraz silniki mają ciut inną numerację, bo normy itd.) Co do życia to, co traktorzysta to inne spalanie nawet w tych samych modelach bo każdy inaczej jeździ.

Co do awaryjności to mam nadzieję, że nie będę musiał o niczym informować, ale jak coś się stanie to napewno napiszę o tym na forum. Narazie mam dopiero 3,8 motogodziny czyli nic, a odbierałem bo z 1,7 motogodziny na zegarze. Pierwsze zadanie to było zrobienie trasy sklep-dom blisko 40km co zajęło dokładnie 1,5 motogodziny. Pierwsze poważne zadania przyjdą dla niego dopiero na wiosnę, ale będzie miał na początku tylko maszyny od 60-tki więc nie będzie mógł się wykazać.

Co do awarii to miał już niestety jedną :angry: . Jak oglądałem go w sklepie wszystko było OK, ale 2 dni przed odbiorem robili mu przeglą zerowy, płyny i takie tam ogólne, i mechanik wylookał malutką ryskę w rogu na przedniej szybie. No i decyzja sprzedawcy o wymianie szyby na nową (przyznam się, że jak go oglądałem dosyć dokładnie 2 razy to tego nie widziałem). Przez to odbiór opóźnił się o kilka dni, bo szybę wklejała specjalistyczna firma od szyb a nie serwis, ale przynajmniej nie widać różnicy, że coś było wymieniane.

Może kiedyś opiszę moje doświadczenia z całym procesem wniosku na SPO, załatwianiem kredytu, itd. trochę się tego uzbierało.

Co do pierwszych uwag, to nie jest to super nowoczesny ciągnik tylko prosta maszyna, ale w porównaniu do moich starych c-4011/c-355 i Zetora 12011 (może ktoś chce kupić?) to różnica jest kolosalna. Pierwsze to jest ciszej dużo w kabinie i muszę się przyzwyczaić, że nie słyszę tak silnika jak w starych i często wkręcałem go na za wysokie obroty.

Jak będę miał więcej uwag z eksploatacji to będę pisał.

Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

40km zrobiłeś w 1,5 mtg, ale chyba dłuzej jak 2 godz jechałes i na jakich obr?

 

To tam szyby trzeba wklejać,a może nie wiesz ile ta przednia szyba kosztowała i czy masz fotel pasarzera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Mój ma 40km/h skrzynię i jak już pisałem trochę czasami go za wysoko wkręcałem, ale ogólnie starałem się go trzymać na 2300obr/min. A co do motogodzin to nie wiem jak są liczone, ale jechałem max z 1,5 godziny a nawet może mniej (dokładnie nie wiem bo nie patrzyłem na zegarek), wydaje mi się, że trochę szybko te motogodziny pomykają.

Tak szyba była wklejana, a ile kosztowała to nie wiem bo nie ja za nią płaciłem :P .

A fotela dla drugiej osoby nie mam (nie pomyślałem o tym jak zamawiałem), zresztą mój jest zarejestrowany na 1 osobę, i w tej kabinie 2 osoby by się ocierały. Na upartego można oprzeć się o lewy błotnik (jest on czymś miętkim obity-tam gdzie ma pojemnik na picie), ale wtedy głową walisz w dach. Ale jak dałem żonie poprowadzić to sam tak się opierałem, więc na krótkim odcinku dasz radę wytrzymać.

Wracając do skrzyni 40km/h to fajna sprawa ale jak droga jest równa, na jednym kawałku z dużą ilością nierówności to jechałem wolniej bo wtedy trochę przód skacze.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

ja bym ci radził lamborghini r3 evo 80KM to fajna maszyna i kosztuje jakieś 130 tyś zł i jest oszcedny mało pali itp na 20 ha w sam raz

 

 

 

Od. do postu Mateusza, wiesz Mateusz też rozważałem Proxe albo Evo 3 ale jednak Proxa wydaje mi się ciągnikiem lepszym do ciężkiej robótki, większa masa, udźwig i wybrałem Proxę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Od. do postu Mateusza, wiesz Mateusz też rozważałem Proxe albo Evo 3 ale jednak Proxa wydaje mi się ciągnikiem lepszym do ciężkiej robótki, większa masa, udźwig i wybrałem Proxę.

A co z awaryjnością jakością wykonania i wytrzymałością r3 na bank wytrzyma większe przebiegi bez remontów do tego komfort pracy będzie lepszy, tak czytam jak uzasadniacie wybór proximy bo mocniejsza cięzejsza udzwig podnośnika mocniejszy więc po co przepłacać :P , ale zapominacie jeszcze o pronarze, którego zakup w ten sam sposób uzasadniają właściciele (nie czepiam sie proximy a przypominam co twierdzą użytkownicy 82sa) mocniejszy większy uciąg mniejsze spalanie i cena niższa więc po co brać proxime jak pronar oferował więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ferdek07 lepiej podaj przykład Belarusa rejestrowanego na Białorusi i taka wersja 80KM ze starym typem przedniego napędu kosztuje trochę ponad 60 tyś, czyli za Proximę czy TD masz 160KM w dwóch Belarusach.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

OOOOOOO Ferdek Pronara nie kupił bym nigdy, przenigdy, u mnie w okolicy jest masakra z Pronarami ( wszystkie z silnikami Mtz-a) jeszcze nikt z właścicieli nie powiedział o nich dobrego słowa, a tylko o samych awariach, a co do Zetora to tylko jeden się skarży, ale on i w ,,decie" gąsienice by poobrywał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ferdek07 lepiej podaj przykład Belarusa rejestrowanego na Białorusi i taka wersja 80KM ze starym typem przedniego napędu kosztuje trochę ponad 60 tyś, czyli za Proximę czy TD masz 160KM w dwóch Belarusach.

Tak zrobił pewien koleś u nas wzioł kilka lat wcześniej lambo r5 a teraz 2 belarusy na krzyżakach (zastąpił stare c385 ) i odchwalić nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Serio???? Chwali je??

primo to pracownicy na nich jeżdzą :P

duo to palą podobno dużo mniej od starych 80tek i mają o niebo lepszy uciąg

no i żadnych awarii po roku poza rozdzielaczem w jednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No fakt pracownikowi to trochę szkoda czasami dać coś lepszego. Ale, że nie nawalają to mnie zaskoczyłeś.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No fakt pracownikowi to trochę szkoda czasami dać coś lepszego. Ale, że nie nawalają to mnie zaskoczyłeś.

A niby co miało by nawalić w rocznym ciągniku, moim zdaniem ciągnik do pierwszego remontu silnika to nie ma prawa nic poważnego się zepsuć, ale teraz to jest odwrotnie wszystko się spie*doli zanim silnik zajeździsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam ponownie!

Koledzy o pronara nie ma co się sprzeczać bo i tak nie będzie go można wkrótce kupić mówię o tych z silnikami MTZ czyli bez nowych norm spalin tak więc te ciągniki tanie znikną. A co do Pronara to można mu bardzo dużo zarzucić ale co do silnika to są trwałe i oszczędne. Z tymi szybami w TDD to dosyć często się zdarza więc Cosmos obserwuj dokładnie tą nową , szyba kosztuje coś około 1000 zł z tego co pamiętam. Ferdek07 a Ty dalej nie wiesz co kupisz? A jakich dealerów bierzesz pod uwagę w przypadku zakupu NH lub Zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Witam ponownie!

Koledzy o pronara nie ma co się sprzeczać bo i tak nie będzie go można wkrótce kupić mówię o tych z silnikami MTZ czyli bez nowych norm spalin tak więc te ciągniki tanie znikną. A co do Pronara to można mu bardzo dużo zarzucić ale co do silnika to są trwałe i oszczędne. Z tymi szybami w TDD to dosyć często się zdarza więc Cosmos obserwuj dokładnie tą nową , szyba kosztuje coś około 1000 zł z tego co pamiętam. Ferdek07 a Ty dalej nie wiesz co kupisz? A jakich dealerów bierzesz pod uwagę w przypadku zakupu NH lub Zetora?

Pojedyńcze pronary można jeszcze z 2007 znaleźć, a co do tego jak w temacie, to mnie już tylko interesuje spalanie w lekkich pracach jak wygląda to porównanie w td i proximie, bo w td podobno krótkie mtg w proximie dłuższe, a td potrafi spokojnie te 4-4,5 l/mtg w lekkich robotach palić, natomiast proxima od 6l/mtg zaczyna się spalanie lae jak ktoś tu pisał mtg jest dłuższa jak godzina zegarowa, no ale jak popytałem to i na godz zegarową też lubi łyknąć 7l/godz zegarową jak pusta leci na wysokich obrotach to jednak jest dużo więcej jak w td ma ktoś porównanie w praktyce jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
primo to pracownicy na nich jeżdzą :)

duo to palą podobno dużo mniej od starych 80tek i mają o niebo lepszy uciąg

no i żadnych awarii po roku poza rozdzielaczem w jednym

a mi gosc wmawiał ze jego 385 w transporcie pali dwa razy mniej jak 82SA :) -ja sobie mysle ,,przecież on jest wolny to jest niemożliwe..." :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jak już to niech jest Zetor, ale jak coś to lepiej dołożyć i wziąść NH ale nie TDD bo to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Ferdek07 niestety nie wiem jakie spalanie ma TDD w stosunku do Proximy przy lekkich pracach zdaje mi się że jednak NH może mieć lekko mniejsze zużycie paliwa chociaż jak sam wiesz to różnie bywa zależy od stylu jazdy itd wcześniej podawałem różnice w zużyciu paliwa wg testów więc patrz wyżej. Pomimo jednak większego zużycia paliwa wybrałbym zetora bo najważniejsza dla mnie jest praca w polu, kwestia czy jest inny w gospodarstwie mały ciągnik typu C-330 lub MF 255 jeżeli nie to trzeba się zastanowić. Ale sedno tego tematu jest jeszcze inne na co powinniśmy zwrócić uwagę że porównanie TDD 80 vs Proxima 8441 nie jest na miejscu bo porównujemy różne ciągniki jeżeli chodzi o moc i będę się tego trzymał.

TDD 80 moc 72 KM wg ECER24 oraz Proxima 8441 moc 82 KM wg ECER 24 więc na miejscu jest tylko porównanie z Proximą 7441 72 KM wg ECER24 dane z internetu, testów i prospektów. A Proximę 8441 trzeba porównać z TDD 90

Moc na WOM:

TDD 80 - 65,15 KM przy 2500 obr/min test OECD

TDD 90 - 79,56 KM przy 2500 obr/min test OECD

Proxima 7441 - 70,32 KM przy 1950 obr/min test OECD

Proxima 8441 - 79,70 KM przy 2040 obr/min test OECD

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja myślę, że jaki ciągnik się wybierze to i tak będzie się zadowolonym. Ja mam proxe 7441 i na razie jestem bardzo zadowolony. Spalanie rewelacja, co do innych rzeczy to będę miał opinie wyrobioną po większej ilości mth. Szwagier mój ma jednak TD80 i też nachwalić się nie może. Ma coś ponad 400 mth i nic poważnego się nie stało. W polu radzi sobie z Atlasem 4*40, ale tylko małe odcinki (do wykończenia lub zaczęcia czegoś) Nawet 4 metry talerzówkę ciągnął. Spalanie u niego bez rewelacji, ale mówi że nie pijak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja myślę, że jaki ciągnik się wybierze to i tak będzie się zadowolonym. Ja mam proxe 7441 i na razie jestem bardzo zadowolony. Spalanie rewelacja, co do innych rzeczy to będę miał opinie wyrobioną po większej ilości mth. Szwagier mój ma jednak TD80 i też nachwalić się nie może. Ma coś ponad 400 mth i nic poważnego się nie stało. W polu radzi sobie z Atlasem 4*40, ale tylko małe odcinki (do wykończenia lub zaczęcia czegoś) Nawet 4 metry talerzówkę ciągnął. Spalanie u niego bez rewelacji, ale mówi że nie pijak.

Powiedział byś z pełną odpowiedzialnością ze 7441 pali mniej w każdej robocie na godzine zegarową od td80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj