Skocz do zawartości
agrofoto

Jak dobrać odpowiednią ochronę fungicydową zbóż do sezonu wegetacyjnego 2013

Polecane posty

WHATEVER

agrofoto    82

Zapraszamy na czat 30 kwietnia o godz. 20:00, podczas którego będziecie Państwo mieli okazję dowiedzieć się:

Jak dobrać odpowiednią ochronę fungicydową zbóż do sezonu wegetacyjnego 2013!

na to oraz inne pytania dotyczące ochrony fungicydowej zbóż będą odpowiadać eksperci z firmy BASF.

image002.jpg

Capalo® 337,5 – najlepszy produkt do pierwszego zabiegu!

Capalo® 337,5 kryje w sobie szereg unikalnych właściwości i możliwości, które sprawiają, że fungicyd ten wyznacza nowy standard w zwalczaniu chorób roślin

Pierwszy zabieg wykonany fungicydem Capalo 337,5 SE to doskonały wybór na dobry początek. Zastosowanie trzech niezawodnych substancji aktywnych (metrafenon, fenpropimorf, epoksykonazol) we wczesnych fazach rozwojowych zapewnia długotrwałą i bardzo skuteczną ochronę przed szerokim spektrum chorób, w tym chorób podstawy źdźbła. Niezwykle ważnym atutem tego produktu jest interwencyjne jak i zapobiegawcze działanie wzajemnie uzupełniających się substancji. Capalo 337,5 SE skutecznie zwalcza septorioze liści, brunatną plamistość liści oraz rdze brunatną, a w zwalczaniu mączniaka prawdziwego jest najlepszym specjalistą. Wymieniając zalety nie sposób pominąć doskonałej formulacji, co sprawia że Capalo 337,5 SE wykazuje się wyjątkowo długim okresem działania.Niezależnie od stanowiska i przebiegu pogody zastosowanie fungicydu Capalo 337,5 SE we wczesnych fazach rozwojowych to w pełni zabezpieczone rośliny uprawne i pierwszy krok w kierunku najwyższych plonów.

image004.jpg

Duett Star 334 SE – bardzo dobre rozwiązanie na stanowiska mniej intensywne w technologi jedno- lub dwuzabiegowej!

Duett Star 334 SE dzięki zawartości substancji aktywnych epoksykonazolu i fenpropimorfu sprawdza się jako bardzo dobre rozwiązanie do ochrony fungicydowej plantacji prowadzonych mniej intensywnie zbóż ozimych oraz intensywnie prowadzonych plantacji zbóż jarych.

czat z ekspertem BASF 30.04.2013 r o godzinie 20.00.

Zapraszamy!.

pry123    0
Napisano (edytowany)

co bardziej opłaca sie siac

Edytowano przez milanreal1

• Podobna zawartość

• Przez boruch

Witam wszystkich. Mam pytanie, jak się wam widzi nowe wcielenie ZETORA B) ???
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez akmaly
      Witam. Mam pytanie ponieważ od kilku lat nie mogę sobie poradzić z takim problemem jak zatrzymywanie się zboża szczególnie jęczmienia (niskiego i bez owsika) na kosie.
      Parametry mojego koszenia to przeważnie:
      - 2 bieg i wariator tak na połowie (raz szybciej raz wolniej)
      - Heder 3,15 (2,95 cięcia) nowszy typ, nagarniacz całkowicie cofnięty do kombajnu
      - Te sprężyny (druty czy palce nie wiem jak nazwać) nagarniacza też mniej wiecej na połowie ale kręciłem w różne strony i wiele nie pomaga.
      - Nagarniacz na samym dole.
      Jak koszę to ścina zboże i odkłada na podłogę hedera ale nie dostaje do ślimaka i tak narzuca aż uzbiera się więcej i dopiero ślimak to zabiera wszystko od razu aż maszyna zawyje i tak znowu zbiera.
      Oczywiście co jakiś czas ale przyznam ze często co kilka minut.
      Koszę nisko, minimalnie nad ziemią aby nie ryło tylko.
      Może to wina bagnetów bo kilka mam kiepskich. Kosa poprawiana dużo nowych stalek więc to raczej nie z nią problem. Ogólnie ścina ładnie tylko to zatrzymywanie.
      Może ktoś miął taki problem jak ja i sobie poradził a może to ja robię jakiś błąd. Proszę o radę
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu