maciek

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów

Polecane posty

maciek    29

Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

6 bez turbo ma mocniejsze sprzegla na przedni naped i wzmacniacz momentu niz 4 cylindrowe modele a reszta skrzyni niczym sie nie różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Jak brakuje mu mocy to niech sprzeda 914 i kupi 1224, 12stki mają inną budowę zaczynając od sprzęgła i kończąc na tylnym moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

No właśnie poco rezykować wstawienie większego silnika i narażać się na dodatkowe wymiany w przypadku nie pasowania innych części skoro może sprzedać tego i kupić większego.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Pierwsza i główna różnica to sprzęgło, nie zdąży zmieniać tarcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Wszystko jest taksamo wystarczy zerknąć do katalogu pozam wzmacniaczem w którym jest wiecej tarczek i zwolnicami tylnej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

@leszekd, nie wprowadzaj ludzi w błąd bo jeszcze ktoś uwierzy i będzie dalej powielał nieprawdziwe opinie. Mowa tu o 914. Ty chyba piszesz o c 385 i 1204.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie bedzie problemu z dlugoscia silnika?


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
a nie bedzie problemu z dlugoscia silnika?

będzie. trzeba by było razem z silnikiem przeszczepić ramę narzędziową , wał przedniego napędu i kilka kabli i przewodów od sześciocylindrowego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź bo miałem wątpliwości czy 4 cylindry nie są krótsze od 6


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Wał przedniego napędu w osi bez blokady chyba jest taki sam. Zbiornik paliwa także trzeba dokupić, filtr powietrza i chłodnicę wody. Przydałaby się jeszcze chłodnica oleju przekładniowego. Kupić dłuższe przewody do hydrostatycznego układu kierowniczego i dokupić część maski, chyba że już jest scięta to trzeba całą maskę która to kosztuje ponad 900 PLN. Także nie wiem czy opłaca się sama wymiana silnika nie wchodząc już w możliwe przyszłe usterki. Lepiej pomyśleć już o silniku od 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to może ja dopowiem kilka słów - jeden z naszych 1224 powstał jako składak ;) cały tył pochodzi od 902, silnik jest z czeskiego samojezdnego ogławiacza do buraków (identyczny jak w zetorach 12145). jako nowe części dokupione były tylko rama, przedni most i maska. efekt widoczny poniżej

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27596

 

nie ma z nim najmniejszych problemów, częsci zużywają sie w tym samym tempie co w "fabrycznym" 1224


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

moj sasiad zalozył do zetora 25 silnik z 360 3p, musze powiedziec ze ten traktor chodzi jak burza, jedzie chyba z 40km/h i wszystkie podzespoly na razie wytrzymuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

sorki ze w kolejnym temacie cię poprawiam ale to jest temat o Ursusie 914 a nie o zetorze 25


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
sorki ze w kolejnym temacie cię poprawiam ale to jest temat o Ursusie 914 a nie o zetorze 25

no wiem ale w tym temacie chodzi o wlozenie wiekszego silnika do ciagnika ktory dotychczas dysponowal mniejsza moca, moj sasiad zrobil podobnie tylko ze przy innym ciagniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jeśli ktoś ma dość kasy i boi się, że jakby sprzedał 914 i kupił 1224, że ten nowy zakup będzie nie trafiony, to można zostawić 914, kupić 1224 i przełożyć z 914 to, co lepsze, a 914 opylić...


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Sąsiad ma w 914 silnik od szóstki i już kilka ładnych lat mu pracuje bez większej awarii. Z tego co wiem to tylko w skrzyni ma coś rozwalone bo 2 szosowej nie ma ale tak już było jak go kupił i nic nie robił w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Sąsiad ma w 914 silnik od szóstki i już kilka ładnych lat mu pracuje bez większej awarii. Z tego co wiem to tylko w skrzyni ma coś rozwalone bo 2 szosowej nie ma ale tak już było jak go kupił i nic nie robił w nim.

 

może ma wyjęty bieg ja słyszałem że trzeba wyjąć jakiś bieg jak się zmienia silnik z 4 na 6 wiąże się to pewno ze zmianą trybów w skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nic się nie zmienia,skrzynia jest ta sama.Między 4 a 6 jest różnica w skrzyni pośredniej,6 ma grubsze wałki.Sąsiad do 914 założył silnik 16 i mówi że to najlepszy ciągnik.

16 ma trzy biegi ale to jest inna skrzynia synchronizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

znam traktor który z 385 ewoluował do 1224, tak jak koledzy wyżej napisali do różnic dochodzi jeszcze kosz wom w którym dla 1124 jest 6 tarczek, ale nawet jeśli nie znaczy że po sezonie coś się rozwali.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do wom to nie wiem na pewno wzmacniacz w 385 ma 2 tarcze a 1212 ma 3 tarcze ale na jednym i drugim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,czy warto się zamienić silnikami "4" za "6" ? znajomy chce się ze mną zamienić , bo on chcę czwórkę silnik , jak myślicie warto w takie coś się bawić czy nie? czwórkę remontowałem zeszłego roku jakies 2 miesiące temu , a on w ej szóstce ma 3 lata po remoncie, blok miał spawany bo rozsadziło ale jest zrobiony że ni grama się nie sączy, mój blok nie był spawany ani pęknięty, prosiłbym was abyście mi wyrazili swoją opinię czy zamienić sie czy nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
    • Przez lukasz2207
      John deere 1065 brak mocy nierowna praca silnika dobrze wkreca sie na obroty ale przy tym nawet dymka nie puści. Sprawdzona pompa wtryskowa, nowa pompka zasilajaca,zbiorniczek odpowiedzialny za przelew sprawny, elektryczna pompka dziala, przewody drozne sprawdzone ,filter paliwa nowy, powietrza czyste, zbiornik wyczyszczony a ciagle dostaje mało paliwa 
    • Przez bazar
      Niedawno miał miejsce kapitalny remont silnika mojego Zetora 7711 (wymiana tłoków, tulei i pierścieni). Spowodowane było to tym, że do komór spalania dostawał się olej. No i problem polega na tym, że po tym remoncie silnik wciąż pobiera olej (stwierdzam to po niebieskim dymie i tłustej klapce). Mechanik, który przeprowadzał remont twierdzi, że na razie tak musi być i dopiero po ok. 50 mth pierścienie się odpowiednio ułożą, przez co olej nie będzie spalany. Po tym czasie również nakazał przeregulowanie zaworów. Jednak mnie przeraża chmura niebieskiego dymu i zastraszające znikanie oleju. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez lukus
      Witam mam taki problem że wymieniłem sprzęgło i teraz nie moge odpowietrzyc przegła. Nie Wiem co sie mogło stać . Proszę o pomoc.
    • Przez kamilekw1221
      witam. Jaki polecacie olej do silnika John Deere i o jakich parametrach, oraz ile go wchodzi do silnika. I jakim olejem zalać przednie zwolnice i jak to zrobić bezproblemowo oraz ile go tam wchodzi? Proszę o pomoc ;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj