Polecane posty

morfi81    30

na tabliczce niema roku produkcji, szukaj raczej na felgach. moim zdaniem niema co patrzeć na rok produkcji ale na stan techniczny (zębatek i walców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Nie wiem jak ta dzwigienka się nazywa ale nowa kosztuje coś koło 200zł. Jak ci się nuż siatki zacina to ją wymontuj i delikatnie naspawaj ubytek a potem podszlifuj i masz nówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

Witam chcialbym kupic prasę Calss 46 RC , gdyż zalezy mi na na szerokim podbieraku , rotorze z nożami i małej awaryjności . Prasa była by używana do sianokiszonki, siana i słomy mam CASE Interantionala XL 845 (84 KM) .

Czy ten ciągnik dał by radę ?

Jaka jest wasza opinia o tej prasie ?

Czy znacie może handlarzy ktorzy sprzedali by prase i wzieli moją starą Ferabolii 120 FFC ?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1996    1

Mocy moze troche brakowac przy rotoże. Mam 46 bez rotora sprawuje sie bardzo dobrze, jedyne awarie to 2 łozyska na walcach.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Do walcowej claasa z rotorem 84 KM (wątpię czy stary Case jeszcze tyle ma koni) to trochę mało a o nożach to można zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

będzie chodził z nożami ale bardzo mała wydajność będzie. Ja Ci polecam za welgerem się rozejżeć bo w claasach zamki hydrauliczne lubią puszczać i wtedy trzeba kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

A co byście o tych Welgerach albo Krone powiedzieli czy znacie może jakieś dobre modele , które by pasowały do mojego 84 konnego ciągnika , w cenie do 30 tys . Zależy mi aby miały szeroki podbierak były okręcane okręcaną siatką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

z welgera to rp200 za te pieniądze ładnego dostaniesz. Co do Krone to się nie wypowiem ale u nas raz facet robił sianokiszonkę zanim swoją prasę kupiliśmy to bardzo ciężko się rozwijało bala:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

Dziękuje za odpowiedzi .

Jak sprawdziłem opinie i parametry tego welgera rp200 to by mi pasował szeroki podbierak retor i noże , i z moim Casem pracował by dobrze bo podobno tego welgera mogą też ciągnąć 60 konne ciągniki i dają rade .

Nasuwa się pytanie czy z retorem i nożami mój case by dal rade , bo do tego trzeba mieć więcej mocy ?

Czy wiecie może walcowe prasy Welgera dobrze wciągają suchą słomę po dużo pras walcowych ma z tym problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my mamy walcowego claasa 250 z rotorem i nożami to z nożami ma ciężko i wolniej trzeba jeździć ale idzie. Co do suchej słomy to zależy jaki jest stan walców ale słomę suchą jak pieprz ciężko się prasuje i nie wychodzą takie bale jak powinny bo już nie ma tego dobicia bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

No właśnie , też tak słyszałem ale Claasy podobno lepiej dobijają słomę . ChiquitaB a jaki masz ciągnik do tego Classa 250 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Prase claas 46 rc ciągne ciągnikiem 65km ,z nożami wolniej jade aby lepiej dobijała sianokiszonke . Słome dobrze prasuje się wieczorem i na ciągnik lepiej .

Słomy w godzine do 40 belek robie na siatke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja mam taki zestaw jak u mnie w galerii ale ogólnie gdybym miał teraz kupić to za pewne pasową bym wziął bo nic lepiej nie dobije słomy i sianokiszonki jak pasowa ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Prasa pasowa dużo lepiej dobije słome czy sianokiszonke to jest jej zaleta .

Gorzej jest z prasowaniem kiszonek z mokrych traw czy świeżego mokrego poplonu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

Może i to prawda ale nie chcemy brać pasowej bo są awaryjne a jak mieliśmy łańcuchowa to nam kolo 8 lat chodziła bez awaria .

Mironeks tego Calsa 46 rc , jaki jest podbierak , i czy jest to prasa walcowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Claas 46 rc ma podbierak 2 metry szerokości , 14 noży , walcowa , moja tylko na siatke a są na sznurek i siatke .

Przez trzy lata zrobiłem z 2000 belek i awarii nie miałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

No właśnie takie podbierak by mnie interesował ,siatka , retor i noże także .

I mówisz że zetorem 65 KM ją ciągniesz , i nie ma wielkich problemów. w takim razie mój Case 84 KM powinien być idealny to dej maszyny choć jest już trochę stary z 89 roku . Twój zetor jest z którego roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Prase claas 46 rc ciągne białoruśką 65 km ( jumz ) szału nie ma za słaby ciągnik ale w zeszłe żniwa 40 belek słomy na siatke zrobiłem w godzine . Prasowałem po sześcio metrowym jelonku i wałowanym polu to jest masa słomy i równe pole , nie lubie po wertepach prasować bo z ciągnika można spaść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linux16    5

Też mam białoruśkę ale prasa będzie chodziła z casem . Co więcej możecie powiedzieć o tej prasie , awaryjność , ceny i dostępność części .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Palce w podbieraku i łożyska to są części które trzeba wymieniać w awariach a to kupisz wszędzie . Awaryjność będzie zależała od stanu maszyny jaką kupisz , walce nie mogą być pogięte łatane zębatki nie mogą być ostre i jak najmniej spawów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

od siebie mogę dodać że dorabiane zębatki nie wchodzą w grę bo szkoda na nie kasy, warto kupić orginał za ok.300zł niż dorabiany za 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj